پژوهشکده توسعه گوگرد خانگیران افتتاح شد

به گزارش کلوب آگهی، پژوهشکده توسعه گوگرد خانگیران با توجه به ضرورت همکاری دانشگاه و شرکت های دانش بنیان با صنعت همسو با انجام فعالیت های پژوهشی هدفمند و ایجاد ارزش افزوده گوگرد افتتاح شد.

پژوهشکده توسعه گوگرد خانگیران افتتاح شد

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، سعید ضرابی، رئیس واحد پژوهش شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در این باره گفت: پالایشگاه خانگیران به عنوان یکی از عظیم ترین تولیدنمایندگان گوگرد در ایران، راهبرد هدفمند توسعه محصولات گوگردی را به عنوان یکی از محورهای اصلی فعالیت های پژوهشی دنبال می نماید.

وی اضافه نمود: با توسعه شهرک گوگردی گنبدلی تأمین نیازهای نوآورانه، فناورانه و مهندسی در اولویت خواهد بود تا فرصت های لازم برای انجام تحقیقات در حوزه محصولات با ارزش اضافه نموده ایجاد گردد.

رئیس واحد پژوهش شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد توضیح داد: به همین منظور با راه اندازی پژوهشکده توسعه گوگرد، زمینه فعالیت شرکت های دانش بنیان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، صنعتگران و شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان فراهم شده تا در این راستا گام بردارند و نیازهای فناورانه شرکت های سرمایه گذار را تأمین نمایند.

ضرابی یادآور شد: همسو با این موضوع برای ارج نهادن به کوشش های پژوهشگر برتر وزارت نفت، پژوهشکده مذکور با عنوان یادمان شادروان علی اصغر محجوبی نامگذاری شد.

وی با بیان اینکه 70 درصد درآمد شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد به وسیله گوگرد تأمین می گردد، گفت: شرکت های خصوصی فعالیت در بخش پایین دستی محصول گوگرد را خواهان هستند و هم اکنون برای ارزش آفرینی محصولات تولیدی گوگرد، چهار شرکت خصوصی در منطقه عملیاتی خانگیران سرمایه گذاری نموده اند و در حال فعالیت هستند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1374

به "پژوهشکده توسعه گوگرد خانگیران افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژوهشکده توسعه گوگرد خانگیران افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید