موزه های ملی اروپا با هماهنگی یونسکو بازسازی می شوند

به گزارش کلوب آگهی، این توافقنامه با هدف اصلی موزه های ملی را باید زنده نگاه داشت، به امضا رسیده است و مقرر شده از تیم های متخصص دانشگاه UFRL برای این کار استفاده گردد. در واقع هر موزه ملی در اروپا که نیز به بازسازی پیدا می نماید، باید در ابتدا هماهنگی های لازم با یونسکو صورت گیرد تا این بازسازی با حضور متخصصان دانشگاه فدرال ریو دوژانیرو انجام گردد تا از این طریق بافت اصلی موزه حفظ شده و به ساختار تاریخی آن آسیبی وارد نگردد.

موزه های ملی اروپا با هماهنگی یونسکو بازسازی می شوند

جهت دریافت خدمات بازسازی آشپزخانه کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

هدف از امضا این تفاهمنامه آن است که دستورالعمل های استراتژیک، نظارت تخصصی، برنامه ریزی دقیق و بهینه سازی در بازسازی موزه های ملی اروپا رعایت شوند و همچنین از اجرای استاندارد فرآیندهای مرمت و نوسازی موزه ها اطمینان حاصل گردد. این در حالی است که نوسازی کتابخانه های ملی و فرهنگی، باغات گیاه شناسی که اثرات فرهنگی و ملی اروپاییان را به نمایش درمی آورند و کاخ های قدیمی و تاریخی نیز شامل این توافقنامه می شوند که البته چارچوب و اصول مربوط به خود را خواهند داشت.

این نوع نظارت و انجام هماهنگی با یونسکو موجب می گردد تا پروژه های بازسازی موزه های ملی اروپا با جدیت و دقت نظر بسیار بالاتری به اجرا درآیند و حاکمیت بر بخش مرمت آثار باستانی و تاریخی اروپا نیز محکم تر از گذشته باشد. حفظ هویت اصلی و تاریخی موزه های ملی اروپا از دیگر اهدافی ست که در این توافقنامه دوجانبه آمده و می تواند راهگشای بسیاری از همکاری های مشترک موزه ها با یکدیگر در سراسر اروپا باشد.

همچنین یونسکو اعلام نموده است با امضای این توافقنامه درنظر دارد نقش نهادهای علمی و دانشگاهی را در امور مربوط به میراث فرهنگی و موزه ها در کشورهای مختلف دنیا حیاتی تر و پررنگ تر کند تا اهمیت و ارزش غیرقابل توصیف آثار باستانی و تاریخی برای بشریت بیشتر از گذشته نمایان گردد. تجربه، علم و تخصص دانشگاهیان در امور میراث فرهنگی می تواند به ارتقای سطح فعالیت و مدیریت موزه های ملی دنیا یاری کند که باید به این امر توجه بسیار زیادی داشت.

بنابراین یونسکو با هدف دستیابی به تمامی این موضوعات مهم و حیاتی این توافقنامه را امضا نموده و ابتدا آن را از اروپا آغاز و سپس در سایر کشورهای دنیا به خاتمه خواهد رساند.

منبع: گردشبان
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 541

به "موزه های ملی اروپا با هماهنگی یونسکو بازسازی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه های ملی اروپا با هماهنگی یونسکو بازسازی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید