تور ارزان فرانسه: برترین سفرهای روزانه از مبدا پاریس

به گزارش کلوب آگهی، پاریس یکی از محبوب ترین مقصدهای گردشگری جهان است. با سفرهای کوتاه یک روزه از مبدا پاریس به شهرها و روستاهای اطراف آن، از تماشا زیباترین و مجذوب کننده ترین تماشای ها لذت خواهید برد.

تور ارزان فرانسه: برترین سفرهای روزانه از مبدا پاریس

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

پاریس یکی از محبوب ترین شهرهای جهان برای گردشگران است و این محبوبیت، دلایل زیادی دارد. این شهر، هر آنچه که انتظار داشته باشید دارد. یک عمر طول می کشد تا به همه جاذبه ها و تماشای های گوشه و کنار این شهر سر بزنید. حتی با وجود چندین بار سفر کردن و حتی مدتی زندگی کردن در این شهر، باز هم چیزهای جدیدی برای تماشا و لذت بردن در پاریس پیدا می شود.

اگر دوست دارید سفر به پاریس زیبا را تجربه کنید، با یاری خبرنگاران می توانید برترین تور پاریس را جست وجو و بخرید. در خبرنگاران امکانی برایتان فراهم شده است که با یاری آن می توانید تورهای ارائه شده به وسیله برترین آژانس های گردشگری را آنالیز، مقایسه و بخرید. با توجه به شرایطی که برای سفرتان در نظر دارید، می توانید برترین و مقرون به صرفه ترین تور را رزرو کنید.

در عین حال که شهر پاریس، خودش به تنهایی میلیون ها جاذبه و تماشای و سرگرمی دارد؛ ولی فرصت های زیادی برای سفرهای کوتاه و یک روزه نیز در اختیار گردشگران می گذارد. به این ترتیب می توانید چند روزی از سفر خود را به سفرهای کوتاه یک روزه اختصاص دهید و از شهر فاصله بگیرید. در این سفرها می توانید از شگفتی ها و تماشای های متنوعی که این کشور زیبا برای عرضه به گردشگران دارد، لذت ببرید.

از مزارع انگور گرفته تا قصرهای قرون وسطایی و دهکده هایی پر از پنیرهای متنوع برای اینکه امتحان کنید و لذت ببرید، در پاریس و اطراف آن وجود دارد. بیشتر این مقصدها در فاصله بسیار کوتاهی از شهر قرار دارند و به راحتی می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید.

در ادامه چند مقصد مجذوب نماینده را به شما معرفی می کنیم که می توانند مقصدهای محبوبی برای سفر باشند و در سفر به پاریس می توانید برای این سفرهای کوتاه و مجذوب نماینده، برنامه ریزی کنید.

کاخ ورسای

کاخ ورسای با وجود باغ های پهناور و تماشای و فضای داخلی مجلل و مجذوب نماینده، یکی از آن جاذبه هایی است که در سفر به پاریس حتما باید ببینید.

این مجموعه تماشای فقط 20 کیلومتر تا شهر پاریس فاصله دارد. کاخ ورسای برای مدت بیش از 100 سال، اقامتگاه اصلی پادشاهان فرانسه بود، تا زمانی که انقلاب فرانسه به وقوع پیوست. این کاخ بزرگ زمانی فقط یک لژ شکار کوچک بود. بعدها لویی سیزدهم آن را به یک کاخ شایسته تبدیل کرد. او زمین های اطراف کاخ را خرید تا پارک و باغ های مجموعه را توسعه دهد. در نهایت لویی چهاردهم آن را به یک ویلای مجلل و ییلاقی تبدیل کرد.

این مجموعه یکی از سمبل های بزرگ، ارزشمند و نشان دهنده قدرت سلطنتی بوده است. بازدید از این مجموعه، اطلاعات جالب و شگفت انگیز و آگاهی کاملی در خصوص تاریخ فرانسه به گردشگران مشتاق تاریخ، می دهد. در این کاخ می توانید از سبک زندگی و سرنوشت پادشاهان فرانسه اطلاع پیدا کنید.

کاخ ورسای، یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری در نزدیکی شهر پاریس است. هر سل بیش از 10 میلیون نفر از این مجموعه بازدید می نمایند و در گوشه و کنار آن به گشت وگذار و تماشای تاریخ مشغول می شوند. برای اینکه از شلوغی و ازدحام در این کاخ در امان بمانید، بهتر است که روزهای وسط هفته را برای بازدید انتخاب کنید.

این مجموعه از سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 9 صبح تا 5 و نیم عصر باز است و آخرین پذیرش ورودی ساعت 5 عصر است. روزهای دوشنبه تعطیل است. با خرید بلیطی موسوم به بلیط پاسپورت، به همه تورهای بازدید از کاخ دسترسی خواهید داشت؛ از جمله زمین های اطراف، کاخ های تریانون و عمارت ماری آنتوانت، نمایش آب نمای موزیکال، باغ موزیکال و نمایشگاه ها. این بلیط برای یک روز 27 یورو و برای دو روز 30 یورو هزینه دارد.

برای اینکه خودتان را به این مجموعه برسانید خط C راه آهن حومه پاریس RER را سوار شوید و در ایستگاه کاخ ورسای پیاده شوید. یا اینکه می توانید قطارهای SNCF را از ایستگاه مونپارناس به مقصد ایستگاه ورسای شانتیه، سوار شوید.

کاخ فونتن بلو

کاخ فونتن بلو در 75 کیلومتری از شهر پاریس نهاده شده است. این کاخ یکی از بزرگ ترین عمارت های سلطنتی در کل کشور فرانسه است. کاخ فونتن بلو در قرن دوازدهم ساخته شده است و به طور پیوسته برای مدت بیش از 7 قرن محل سکونت پادشاهان فرانسه بوده است. امروزه این کاخ یکی از آثار میراث جهانی یونسکو و یک از موزه های ملی فرانسه است.

سابقه این کاخ هم به زمان های دور برمی شود؛ زمانی که یک لژ شکار بوده است و به وسیله پادشاهان فرانسه مورد استفاده قرار می گرفته است. در طول سال های متعدد، بخش های مختلفی به این مجموعه اضافه شده است. مجلل ترین و باشکوه ترین قسمت های این مجموعه تاریخی در قرن های چهاردهم تا پانزدهم میلادی به آن اضافه شده است.

قسمت های زیادی از این کاخ با کاخ ورسای شباهت دارد. دارای عمارت ها و اتاق های مجلل است. تاج ناپلئون هم در این کاخ نگهداری می شود. این کاخ به عنوان پایگاه عملیاتی ناتو بعد از جنگ جهانی دوم تا سال 1966 مورد استفاده قرار می گرفت. بعد از اینکه بازسازی و بازسازی شد، توانست در سال 1981 به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شود.

خود کاخ فونتن بلو از ساعت 9 و نیم صبح تا 5 و نیم عصر (تابستان ها تا 6 عصر) باز است؛ ولی پارک ها 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته باز هستند. هزینه ورودی کاخ برای هر نفر 12 یورو است و البته تخفیف های مختلفی هم وجود دارد. شهروندان اتحادیه اروپا که زیر 25 سال سن دارند و همه گردشگرانی که زیر 18 سال سن دارند، می توانند در تور عمارت بزرگ، رایگان شرکت نمایند.

کاخ شانتیلی

کاخ تاریخی شانتیلی با ماشین فقط 60 دقیقه تا پاریس فاصله دارد. این کاخ در سال 1560 به وسیله خاندان مونمورانسی ساخته شد. این خاندان یکی از خانواده های اشراف در فرانسه بودند. این کاخ با 8 هزار هکتار جنگل احاطه شده است و در طول سال ها، بخش های مختلفی به آن اضافه شده است و بازسازی های متعددی در آن اجرا شده است. از جمله بازسازی بزرگی که بعد از انقلاب فرانسه انجام شد. این کاخ در زمان انقلاب فرانسه ویران شده بود.

وقتی آخرین مالک این کاخ از جهان رفت و فرزندی هم نداشت، این کاخ به عنوان یک مکان تاریخی عمومی در دسترس عموم نهاده شد.

در اطراف این مجموعه، کانال های آب و آبشار وجود دارد و چندین چشمه هم دیده می شود. باغ های پر از گل و باغ هایی به سبک باغ های چینی از دیگر تماشای های این مجموعه تاریخی هستند. داخل این مجموعه از تماشا تندیس های متعدد لذت خواهید برد و به همین علت یک مقصد عالی برای گشت وگذار و بازدید است.

این مجموعه میزبان یک موزه است که در سل 1898 افتتاح شد. در این موزه بیش از هزار نقاشی، 1500 دست نوشته، 2500 طرح اولیه و 30 هزار کتاب نگهداری می شود.

کاخ شانتیلی هر روز در فصل تابستان از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر و زمستان ها از ساعت 10 و نیم صبح تا 5 بعدازظهر باز است. هزینه ورودی آن برای فقط پارک 8 یورو و برای پارک و باغ، 17 یورو و برای بازدید از کاخ، باغ و سوارکاری، 30 یورو است. با ماشین فقط کمی بیشتر از یک ساعت در راه هستید.

رنس

شهر کوچک رنس در 140 کیلومتری از پاریس واقع شده است. این شهر نقش بسیار مهمی در تاریخ فرانسه داشته است. این شهر در دوران امپراتوری روم به اوج قدرت و شکوه خود رسیده بود؛ زمانی که کلیسای جامع این شهر در قرن پانزدهم تکمیل شد و به مکانی تبدیل شد که همه پادشاهان فرانسه به غیر از چند استثناء، در آنجا تاج گذاری کردند.

کلیسای جامع این شهر که شباهت زیادی به نوتر دام پاریس دارد، به سبک گوتیک ساخته شده است و دارای دو برج بزرگ است. این مجموعه در سال 1991 به عنوان میرث جهانی یونسکو برگزیده شد.

وقتی به شهر کوچک رنس سفر می کنید، فرصت بازدید از قلعه های آن را از دست ندهید. برخی از آن ها شاهد روزهای جنگ جهانی اول بوده است.

با ماشین به وسیله جهت A4 می توانید خودتان را به رنس برسانید که این جهت 95 دقیقه طول می کشد. یک قطار از ایستگاه شرقی با قطارهای SNCF وجود دارد که طی کردن جهت با این قطار 50 تا 90 دقیقه طول می کشد. بلیط این قطارها نفری 30 یورو است.

سواحل روز دی (D-Day)

در تاریخ 6 ژوئن سال 1944، نیروهای متفقین به نرماندی حمله کردند. این عملیات با عنوان عملیات اورلرد مشهور است. آن روز تقریبا 160 هزار سرباز از کانال انگلیسی عبور کردند. امروزه می توانید تعدادی از استحکامات به جای مانده از زمان جنگ را ببینید. پناهگاه ها، آرامستان ها و موزه ها نیز سایر بازمانده های جنگ هستند که می توانید از آن ها بازدید کنید.

این سواحل با ماشین کمتر از سه ساعت تا پاریس فاصله دارند. سر زدن به این منطقه برترین فرصت برای گشت وگذار و آشنایی با تاریخچه این منطقه است و آزادی و انعطاف قابل توجهی برای تغییر برنامه های سفر خود خواهید داشت. اگر خودتان نمی توانید رانندگی کنید یا ماشین بگیرید، تورهایی از پاریس برای بازدید از این منطقه برگزار می شود که شما را به مکان های اصلی می برد و این تور معمولا یک روزه است. برای شرکت در این تورها نفری 150 یورو باید بپردازید.

ژیورنی

روستای کوچک و زیبای ژیورنی 80 کیلومتر از پاریس فصله دارد و به خاطر اینکه زادگاه کلود مونه، نقاش مشهور است، در سراسر جهان به معروفیت رسیده است. این نقاش، پایه گذار جنبش ایمپرسیونیست است. با گشت وگذار در باغ های مشهور و تماشای این روستا می توانید صحنه هایی از نقاشی های مشهور این نقاش را به یاد بیاورید. قدم زدن در این روستا درست مثل قدم زدن در تاریخ هنر است. حتما از خانه مونه و موزه هنری آن که در همین روستا واقع شده است، بازدید کنید.

بسیاری از هنرمندان دیگر این سبک نیز به روستای ژیورنی مهاجرت نموده اند. به همین علت این روستا برترین مقصد برای سفرهای یک روزه برای کسانی است که به هنر، هنرمندان و تاریخ هنر، علاقه دارند.

جهت سفر به ژیورنی به وسیله خطوط A14 و A13 با ماشین حدود 80 دقیقه طول می کشد. اگر وسیله ندارید، می توانید با قطار خود را به پواسی برسانید و سپس با اتوبوس به مقصد مورد نظر بروید؛ ولی این جهت حدودا سه ساعت طول می کشد و نفری 35 یورو هزینه دارد.

روان

روان درست مثل رنس، یک کلیسای جامع بسیار زیبا و تماشای دارد. این کلیسا در قرن یازدهم میلادی ساخته شده است و به بیشتر قسمت های شهر اشراف دارد. روان را بیشتر به این خاطر می شناسند که محل شهادت ژان دارک است. در روان می توانید یادبود وی را مشاهده کنید. البته تماشای های تاریخی این شهر به کلیسای جامع و این بنای یادبود محدود نمی شود. یک کاخ تاریخی هم دارد که بازدید از آن خالی از لطف نیست.

در کمتر از دو ساعت به وسیله جهت A13 و با ماشین می توانید خود را به روان برسانید. قطارهای مستقیم از پاریس به روان حدود 90 دقیقه طول می کشد و نفری حدود 30 یورو هزینه دارد.

اورلئان

شهر زیبای اورلئان در رودخانه لوار واقع شده است و فقط 2 ساعت تا پاریس فاصله دارد. در این شهر می توانید از تماشا خانه های چوبی قدیمی و زیبا لذت ببرید. این خانه های قدیمی، حس و حال شهرهای سنتی اروپایی را زنده می نمایند. در این شهر ساختمان های قرون وسطایی زیادی وجود دارد که هنوز هم مورد استفاده قرار دارند. قدمت برخی از آن ها به قرن های چهاردهم و پانزدهم میلادی برمی شود. علاوه بر این، در این شهر می توانید از چند موزه تماشای و باشکوه هم تماشا کنید.

به وسیله جهتهای A10 و N20 می توانید خودتان را با ماشین به اورلئان برسانید و این جهت حدود یک ساعت و نیم طول می کشد. یک قطار مستقیم هم در همین مدت زمانی شما را به مقصد می رساند و هزینه آن نفری 20 یورو است.

دیزنی لند

دیزنی لند پاریس یکی از مهم ترین تماشای های این شهر است. گرچه پرهیجان ترین تجربه شما در سفر به فرانسه نیست؛ ولی مطمئنا یکی از مجذوب نماینده ترین ها و فراموش نشدنی ترین ها است. دیزنی لند پاریس در 45 کیلومتری از شرق این شهر واقع شده است. در آن می توانید تجربه آمریکایی را با دید فرانسوی تجربه کنید. در جهانیی غرق شوید که نه کاملا آمریکایی و نه کاملا فرانسوی است. مطمئنا از گشت وگذار در دیزنی لند پاریس لذت خواهید برد.

فرقی نمی نماید که همراه با کوکان سفر نموده باشید یا اینکه فقط بخواهید چند ساعتی را استراحت کنید و یک تجربه توریستی خوب داشته باشید، در هر صورت، دیزنی لند فرصتی عالی برای گشت وگذار و لذت بردن از زندگی روزمره پاریسی را برایتان فراهم می نماید.

اگر قصد دارید از دیزنی لند بازدید کنید، بازدید از آتش بازی های شبانه آن را از دست ندهید. این نمایش مجذوب نماینده شبانه بالای قصر زیبای خفته انجام می شود؛ نمایشی رویایی و زیبا که از شکوه و زیبایی آن به وجد می آیید.

این مجموعه از دوشنبه تا آدینه از ساعت 10 صبح تا 8 شب، شنبه ها از 10 صبح تا 10 شب و یکشنبه ها از 10 صبح تا 9 شب باز است. بلیط های یک روزه بزرگسالان نفری 100 یورو قیمت دارد. بلیط های سه روزه بزرگسالان برای هر دو پارک 215 یورو هزینه دارد.

فرقی نمی نماید که دنبال یک تجربه آرامش بخش باشید، یا دنبال درسی از تاریخ یا فقط بخواهید تجربه های توریستی را به سفر خود بیفزایید، در هر صورت در سفرهای کوتاه از مبدا پاریس به منطقه ها اطراف آن می توانید از جاذبه های زیادی لذت ببرید.

شهرهای زیبا با کلیساهای تاریخی باشکوه، منظره ها طبیعی چشم نواز و روستاهای تماشای در فاصله نزدیکی از شما قرار دارند و مطمئنا تجربه ای مجذوب نماینده و فراموش نشدنی در این مقصدها خواهید داشت.

تور پاریس

منبع: کجارو / nomadicmatt.com
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 2001

به "تور ارزان فرانسه: برترین سفرهای روزانه از مبدا پاریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان فرانسه: برترین سفرهای روزانه از مبدا پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید