فرایند نجات یوز در مرحله حساسی قرار گرفته است

به گزارش کلوب آگهی، سرپرست معاونت طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: فرصت برای حل معضلات زیست محیطی دیگر وجود دارد، اما نجات گونه ای مانند یوز در گروی یکی دو سال آینده است.

فرایند نجات یوز در مرحله حساسی قرار گرفته است

به گزارش ایسنا، حسن اکبری در آیین درختکاری و رونمایی از پویش حفاظت از یوزپلنگ ایرانی که امروز در سازمان حفاظت محیط زیست با حضور نمایندگاهی یکی از بانک های کشور برگزار گردید، با اشاره به شرایط بغرنج یوزپلنگ ایرانی گفت: اینکه مجموعه این بانک از گونه ای که زیر 20 قلاده از آن به جای مانده و نماد حیات وحش است حمایت می نماید، بسیار ارزشمند است.

وی اضافه کرد: این اقدام کاری خداپسندانه است. بیشتر اقدامات ما با نگاه یاری به انسان و همین نسل و پوشش مادی است، اما حفاظت از یوزپلنگ یکی از مصادیق یاری بین نسلی و خالصانه است. ما در لحظه ای داغ به سر می بریم که برای حفاظت از این گونه طلایی است. اگر در این دوسال نتوانیم یوزپلنگ را حفظ کنیم این گونه برای همواره منقرض خواهد شد.

اکبری در سرانجام گفت: فرصت برای حل معضل آلودگی هوا و بازیافت و آب وجود دارد، اما فرصت برای نجات گونه ای که تعداد آن بسیار کم شده و نتیجه میلیون ها سال تکامل است را نداریم.

منبع: فرارو
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 2043

به "فرایند نجات یوز در مرحله حساسی قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند نجات یوز در مرحله حساسی قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید