سهرابیان: از شعار دست برداریم و امکانات به روز در اختیار ورزشکاران بگذاریم

به گزارش کلوب آگهی، رییس فدراسیون قایقرانی گفت: زمانی که امکانات به روز در اختیار ورزشکاران نگذاریم نباید انتظار کسب سکوی بهتر در رویداهایی چون بازیهای آسیایی داشته باشیم.

سهرابیان: از شعار دست برداریم و امکانات به روز در اختیار ورزشکاران بگذاریم

علیرضا سهرابیان در تبادل نظر با خبرنگاران درباره عملکرد ملی پوشان قایقرانی ایران در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال و بزرگسالان آب های آرام دنیا بیان نمود: نتایجی که رضایی و مجللی در مسابقات کسب کردند برایم ارزشمند بود و صعود آنها به فینال، انگیزه ای هم برای کسانی که داخل ایران هستند، ایجاد کرد. مطمئنم از رضایی و مجللی در بازی های آسیایی هانگژو و المپیک پاریس زیاد خواهید شنید. آنها در بدترین شرایط شیوع کرونا، تمرین کردند و اخذ ویزا هم سخت بود و کوشش زیادی کردیم که به مسابقات برسند. ویزای محمد نبی رضایی یک روز قبل از اعزام رسید و واقعا جای تقدیر و تشکر دارد که بدون گلایه رفت و با تمرین کم در آنجا، سر خط مسابقه نهاده شد.

سهرابیان در پاسخ به این پرسش که با توجه به نتایج قایقرانی در المپیک و قهرمانی دنیا باید منتظر اتفاقات خوبی در بازی های آسیایی باشیم یا خیر، تاکید نمود: از دو سال پیش برای بازی های آسیایی هانگژو برنامه ریزی کردیم اما احتیاجمند است امکانات هم در اختیار مان باشد. قایق های رویینگ با کم لطفی بعضی ها به المپیک توکیو نرسید ولی خدا را شکر بعضی موانع از بین رفت و قایق ها این هفته به دستمان می رسد. سپس می توانیم این هدف گذاری را داشته باشیم که مدال های نقره و برنز دوره قبل را به طلا تبدیل کنیم.

او ادامه داد: در کایاک امکانات سخت افزاری و نرم افزاری به روز شده می خواهیم. ما هر چه بکاریم درو می کنیم. وقتی امکانات به روز در اختیار ورزشکاران نگذاریم، به خاطر کرونا اردو نداشته باشیم و مانند کشورهای دیگر از جمله چین از مربیانی با دانش به روز استفاده نکنیم نباید این انتظار را داشته باشیم که در مسابقات و رویدادهای مهم روی سکوی بهتری برویم. امکانات، قایق ها و دانش مربیان ما به روز نیست و فضای تمرینی ناچیزی داریم. درست است ورزشکاران ما روی غیرت و تعصب خود کوشش زیادی می نمایند اما ورزشکاران کشورهای دیگر هم این غیرت و کوشش را دارند بنابراین باید از شعار دست برداریم و بیاییم به روز شویم. وقتی ورزشکاران ما از جان مایه می گذارند ما هم باید امکانات و دانش به روز و لازم را در اختیارشان بگذاریم.

رییس فدراسیون قایقرانی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه امکان تهیه تجهیزات برای کایاک وجود دارد آن هم در شرایطی که قایق های رویینگ با تاخیر زیادی قرار است به دست ملی پوشان برسد، گفت: فرایند قایق های رویینگ در حال اتمام است و باید دید این هفته می توانیم جشن ملاقات با قایق های رویینگ را بعد از چند سال که خریداری شدند، بگیریم یا نه. سال گذشته از لحاظ بودجه ای مسئله ای نداشتیم و وزارت ورزش بودجه ما را داد و کمیته ملی المپیک خیلی کوشش کرد و بیشتر از آنچه خواستیم به ما یاری کرد. ورزشکاران ما هم در بازی های المپیک نتیجه گرفتند و نشان دادند توان این را دارند در المپیک به شکل دیگر حضور پیدا نمایند. شک نکنید اگر امکانات در اختیار قایقرانی قرار بگیرد از مدال هایی که در المپیک توزیع می گردد یکی، دو مدال آن به قایقرانی می رسد. همه باید دست به دست هم بدهیم تا قایقرانی هم بتواند مثل رشته هایی مانند کشتی، تیراندازی و کاراته در میادین بزرگی چون بازی های المپیک و آسیایی مدال آور باشد.

او اضافه کرد: قایقرانی در بازی های آسیایی دوره قبل هفت مدال گرفت، درست است که طلا نبود و این را نباید به پای کم کاری ورزشکاران گذاشت بلکه باید به حساب این بگذاریم که کشورهای دیگر آنقدر برای قایقرانی ارزش قائل شدند که توانستند مدال های طلا را از دست ورزشکاران ما درآورند. ما هم باید تمهیداتی در نظر بگیریم تا قایقرانی بتواند دوباره به همان روزهای خوب برگردد.

سهرابیان در خصوص اینکه تغییراتی در کادرفنی تیم های ملی رویینگ و آب های آرام ایجاد می گردد یا خیر، گفت: مربی تزریق می کنیم. احتیاج داریم در کنار مربیان با تجربه، قهرمانان ملی که تحصیلات عالیه دارند را وارد اردو کنیم و آنها را به اسم مربی سازنده تربیت کنیم تا در چند سال آینده جای سرمربیان فعلی را بگیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1783

به "سهرابیان: از شعار دست برداریم و امکانات به روز در اختیار ورزشکاران بگذاریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهرابیان: از شعار دست برداریم و امکانات به روز در اختیار ورزشکاران بگذاریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید