زنان باردار چه نمایند تا به کرونا مبتلا نشوند؟

به گزارش کلوب آگهی، استاد بیماری های زنان و زایمان توصیه های مهمی درباره روش های جلوگیری از ابتلای خانم های باردار به کرونا ارائه کرد.

زنان باردار چه نمایند تا به کرونا مبتلا نشوند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، مریم کاشانیان، استاد بیماری های زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی ایران در پاسخ به این پرسش که خانم های باردار چه کارهایی انجام دهند تا به کرونا مبتلا نشوند؟، گفت: در زمانی به سر می بریم که کرونا بشدت جلو می رود و اپیدمی وحشتناکی در ایران و پاندومی در جهان رخ داده است؛ به شکلی که سیر آن در ایران بشدت رو به جلو است؛ در نتیجه همگان وظیفه سنگینی داریم تا انتقال از فرد به فرد دیگر صورت نگیرد.

وی با اشاره به ضرورت توجه بیشتر خانم های باردار به رعایت توصیه های بهداشتی، ادامه داد: این در واقع همان دستورالعمل های کلی است که برای همه افراد ارائه و تاکید شده و خانم های باردار هم باید رعایت نمایند؛البته باید رعایت این موارد با شدت و میزان جدیت بیشتری صورت گیرد.

این استاد بیماری های زنان و زایمان با اشاره به اهمیت شستن مکرر دستها به مدت حداقل 20 ثانیه،گفت: به ویژه وقتی به اشیا و اجناس دست می زنیم، احتمال آلودگی آنها زیاد است؛ به دلیل اینکه اکنون بیماری کرونا بسیار شایع است و باید تصور کنیم که تمام چیزهایی که در بیرون از محیط منزل وجود دارند، ممکن است آلوده باشند و توسط فردی که احیانا مبتلا یا ناقل کرونا بوده و از ترشحات دهان و بینی فرد روی آن سطوح و اجناس ریخته باشد، آلودگی ایجاد شده باشد.

کاشانیان اضافه نمود: به همین علت است که روی شستن دستها بشدت تاکید می گردد. همچنین استفاده از ماسک مطمئن ترین روشی است که برای کم کردن ریسک انتقال ویروس کرونا توسط سازمان جهانی بهداشت تاکید شده و در حقیقت جلوی ترشحات بینی و دهان فردی که مبتلا یا ناقل است را می گیرد.

وی با بیان اینکه عدم خروج از منزل در صورتی که ضرورتی وجود ندارد موضوع بسیار مهمی است، ابراز داشت:چون وقتی بیرون می آییم نمی توانیم همه موارد را به صورت صدرصد رعایت کنیم؛ به خصوص اینکه شاید تصور درستی که چگونه ویروس منتقل می گردد وجود ندارد و ناخودآگاه دستمان با دهان و بینی برخورد نموده و آلوده می گردد.

این استاد بیماری های زنان و زایمان توضیح داد: نبودن در محیط های بسته که جمعیت زیادی در آن وجود دارد و تهویه هوا به خوبی صورت نمی گیرد، باید کاملا رعایت گردد؛ ضمن اینکه باید فاصله گذاری فیزیکی مناسب با افراد که حداقل دومتر باشد، داشته باشیم.

کاشانیان اضافه نمود: فاصله گذاری اجتماعی به این علت آنقدر مهم است که با رعایت آن، ذرات آلوده ویروس به بدن ما نمی رسد. به تبع استفاده از ماسک، شستن دستها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی باید در خا نم های بار دار بیشتر رعایت گردد و این افراد در منزل بمانند؛ مگر خارج شدن در موارد ضروی؛ چراکه امر بسیار مهمی است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا خانم های باردار باید مراقبت ها و معاینات دوران بارداری را در زمان شیوع کرونا دنبال نمایند؟، متذکر شد: بسیاری از خانم های باردار فکر می نمایند در این دوران معاینات بارداری را از ترس ابتلا به کرونا نباید انجام دهند و باید در خانه بمانند، اما باید گفت این طور نیست.

این استاد بیماری های زنان و زایمان اعلام نمود: اینکه بنا بر ضررورت از خانه خارج شویم، یکی از همین مراقبت های پزشکی در دوران بارداری است؛ بنابراین باید این خانمها آنالیز لازم را انجام دهند و با پزشک خود صحبت کند تا پزشک اعلام کند که به چه میزان این خانم باید برای این معاینات مراجعه کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1077

به "زنان باردار چه نمایند تا به کرونا مبتلا نشوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنان باردار چه نمایند تا به کرونا مبتلا نشوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید