راهنمای ثبت نام در سامانه امتا

به گزارش کلوب آگهی، سامانه امتا مخفف احراز هویت مرجع تجارت ایران است. سامانه امتا به طور اتوماتیک صلاحیت متقاضی و واجد شرایط بودن افراد برای درخواست خودروی جدید را مورد آنالیز قرار می دهد و در صورت تائید، متقاضیان یک هفته فرصت دارند تا 50 درصد مبلغ خودروی مورد تقاضای خود را واریز نمایند و پس از انجام قرعه کشی اگر نام متقاضی به عنوان برنده دریافت خودرو درآمد، باید ظرف یک هفته مبادرت به واریز 50 درصد به جامانده مبلغ خودروی مذکور نمایند و تحویل خودرو نیز سه ماه پس از اعلام برنده شدن فرد انجام خواهد شد.

راهنمای ثبت نام در سامانه امتا

در روش جدید ثبت نام طرح فروش سایپا احراز هویت به وسیله سامانه امتا صورت خواهد گرفت.

روش جدید ثبت نام طرح فروش سایپا

قابل توجه مشتریان شرکت سایپا:

1- از این پس جهت خرید خودرو باید فرایند احراز هویت و معین کد کاربری (کدملی) و رمز عبور را به وسیله لینک ورود/ ثبت نام انجام و با استفاده از آن وارد سامانه شوید.

2- با توجه به الزام ورود به سیستم جهت خرید خودرو، لطفا قبل از آغاز طرح فروش نسبت به تکمیل پروفایل خود اقدام نمایند.

3- فرآیند احراز هویت به وسیله سامانه امتا (مربوط به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت) انجام می گردد.

فرایند جدید ثبت نام (احراز هویت) و خرید خودرو از سایپا

الف: فرایند جدید ثبت نام (احراز هویت)

نکات قابل توجه:

1- جهت خرید خودرو حتما باید ثبت نام (احراز هویت) مشتری اجرا شده باشد و مشتری نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور از سامانه فروش سایپا دریافت کند.

2- جهت ثبت نام، شماره همراه مشتری می بایست به نام خود ایشان باشد، در غیر اینصورت امکان احراز هویت مشتری وجود ندارد.

3- فرآیند احراز هویت به وسیله سامانه امتا (مربوط به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت) انجام می گردد.

ثبت نام/ ورود (احراز هویت)

1- انتخاب گزینه ورود/ثبت نام در منوی صفحه اول سامانه فروش محصولات گروه سایپا

تصویر 1

2- راهنمایی مشتری به فرم ورود/ ثبت نام در سامانه فروش اینترنتی سایپا

- کد ملی را وارد کنید.

- مشتری محترم، در صورتی که تا به امروز ثبت نام ننموده اید، جهت احراز هویت و سپس ثبت نام پروفایل در سامانه گزینه تا به امروز ثبت نام ننموده اید؟ را انتخاب کنید. (مرحله بعد، تصویر شماره 3)

در صورتی که مشخصات شما از قبل در سامانه احراز گردد، جهت معین رمز عبور به فرم بازیابی کلمه عبور راهنمایی خواهید شد. (مرحله بعد، تصویر شماره 8)

- همچنین در صورتی که رمز عبور خود را فراموش نموده اید، گزینه بازیابی کلمه عبور را انتخاب کنید، در صورتی که قبلا احراز شده و رمز عبور گرفته اید به صفحه بازیابی کلمه بور راهنمایی خواهید شد. (تصویر شماره 8)

همچنین اگر احراز شدید ولی کلمه بور انتخاب ننموده اید، به فرم بازیابی کلمه عبور راهنمایی می شوید. (تصویر شماره 8)

تصویر 2

3- صفحه اخذ شماره تلفن همراه مشتری

نکته: شماره تلفن همراه مشتری می بایست متعلق به وی بوده و همچنین فعال نیز باشد. در غیر این صورت احراز هویت امکان پذیر نخواهد بود.

در این فرم با وارد کردن شماره تلفن همراه خود و انتخاب گزینه ادامه، یک کد احراز به شماره همراه وارد شده ارسال و به صفحه بعد راهنمایی می گردد. (مرحله بعد ، تصویر شماره4)

تصویر 3

4- صفحه تکمیل اطلاعات و احراز شماره تلفن همراه

در این فرم جهت تکمیل اطلاعات خود، کد ملی، تاریخ تولد و کد احراز ارسال شده به تلفن همراه خود را وارد نموده و گزینه ثبت و تایید را انتخاب کند. (مرحله بعد ، تصویر شماره 5)

در صورتی که تلفن همراه ثبت شده با کد ملی شما همخوانی نداشته باشد، پیام خطایی مبنی بر تغییر شماره تلفن همراه به شما نمایش داده می گردد.

تصویر 4

5- صفحه اعطای مجوز ورود یکپارچه

در این فرم توضیحات در مورد طرح ورود یکپارچه کاربران به سامانه فروش اینترنتی شرکت سایپا و سطوح دسترسی های سامانه فروش به اطلاعات شما نمایش داده شده است.

- با انتخاب گزینه اعطای مجوز ورود یکپارچه به فرم تعویض رمز عبور در سامانه فروش اینترنتی گروه خودروسازی سایپا راهنمایی می شوید. (مرحله بعد ، تصویر شماره 6)

- در صورتی که از ادامه فرایند منصرف شده اید، با انتخاب گزینه عدم اعطای مجوز یکپارچه، به صفحه ورود/ ثبت نام راهنمایی خواهد شد.

تصویر 5

6- صفحه تعویض رمز عبور برای کاربر

در این فرم رمز عبور دلخواه را وارد و سپس تکرار آن را نیز ثبت و آیتم تایید را انتخاب کنید. مرحله احراز به اتمام رسیده و شما جهت تکمیل پروفایل خود به مرحله بعد راهنمایی می شوید. (مرحله بعد ، تصویر شماره 7)

توجه: از این پس با کد ملی و رمز عبور می توانید برای فرایند خرید خودرو اقدام کنید.

تصویر 6

7- صفحه تکمیل اطلاعات کاربر (اطلاعات مکانی و تماس)

- در این مرحله تعدادی از فیلدهای هویتی و شناسنامه ای با استعلام از ثبت احوال به شما نمایش داده می گردد و غیر قابل ویرایش هستند. شما می توانید سایر فیلدهای ضروری مانند اطلاعات شخصی، آدرس و اطلاعات تماس خود را تکمیل کنید.

- پس از تکمیل بخش های مربوطه، گزینه ثبت اطلاعات را انتخاب کنید.

تصویر 7

8- بازیابی کلمه عبور

در این فرم کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. با انتخاب گزینه ارسال و تایید، کد تایید برای شماره همراه شما ارسال می گردد. در خاتمه با وارد کردن کد تایید قادر خواهید بود رمز جدیدی برای خود معین کنید.

تصویر 8

ب : فرایند جدید خرید خودرو در سایت فروش اینترنتی گروه سایپا

نکات قابل توجه :

جهت خرید خودرو حتما بایستی ثبت نام (احراز هویت) مشتری اجرا شده باشد و مشتری نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور از سامانه فروش سایپا دریافت کنید.

خرید خودرو

1- انتخاب گزینه ورود/ثبت نام در منوی صفحه اول سامانه فروش محصولات گروه سایپا

تصویر 9

2- راهنمایی مشتری به فرم ورود/ ثبت نام در سامانه فروش اینترنتی سایپا

- کد ملی و رمز عبور را وارد کنید.

- گزینه ورود را انتخاب و در صورت که رمز عبور صحیح باشد شما می توانید نسبت به انتخاب خودرو و ادامه فرآیند اقدام کنید.

روش جدید ثبت نام طرح فروش ایران خودرو

1- پس از ورود به سامانه فروش اینترنتی ایران خودرو ورود کاربر و کلیک روی گزینه ثبت نام یا تنظیم رمز، اطلاعات مربوط به ثبت شماره موبایل مشتری در سامانه امتا مطابق با شکل ذیل رویت شده و پس از ثبت شماره موبایل و انتخاب گزینه ادامه مشتری به صفحه ثبت نام راهنمایی می گردد.

نکته مهم: شماره موبایل وارد شده می بایستی متعلق به متقاضی (بنام) بوده و این شماره باید فعال باشد. در صورت وجود مغایرت موبایل متقاضی، احراز اطلاعات شخصی امکان پذیر نخواهد بود.

2- مطابق با شکل ذیل، پس از وارد کردن کد امنیتی و کلیک روی دکمه ادامه مشتری به صفحات بعدی راهنمایی خواهد شد.

3- در این صفحه پیامکی برای مشتری با عنوان کد احراز امتا برای شماره موبایل ثبت شده ارسال و مشتری پس از تکمیل دو فیلد کد ملی و تاریخ تولد مطابق با شکل ذیل پس از ثبت و تایید به صفحه بعدی راهنمایی می گردد.

4- پس از ثبت و تایید، فرم ذیل نمایش داده و پس از کلیک روی گزینه اعطای مجوز ورود یکپارچه اطلاعات شخصی مشتری به صورت اتوماتیک به سایت فروش اینترنتی، صفحه تکمیل اطلاعات شخصی منتقل می گردد.

5- مطابق با شکل ذیل، مشتری وارد صفحه اطلاعات شخصی شده و اطلاعات مورد نظر را در این صفحه تکمیل می نماید.

نکته: سایر اطلاعات مربوط به اطلاعات شخصی مشتری (تاریخ صدور،آدرس،تحصیلات) بایستی توسط مشتری تکمیل و تایید شد.

6- پس از تکمیل کردن اطلاعات شخصی و ارسال کد اعتبارسنجی و تایید کد، صفحه ای برای مشتری به شکل ذیل نمایش و پس از ثبت کد امنیتی و تایید ثبت نهایی درخواست، ثبت اطلاعات به صورت کامل صورت می پذیرد.

نکته مهم: گفتنی است مشتریانی که قبلا یک بار توسط سایت امتا احراز هویت شده اند، در صورت مراجعه مجدد به سایت، مطابق با شکل ذیل، می بایستی پس از دریافت رمز عبور پیامکی، وارد سایت شوند.

7- و در خاتمه می توانید وارد شوید.

منبع: شهرآرانیوز

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 808

به "راهنمای ثبت نام در سامانه امتا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای ثبت نام در سامانه امتا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید