درخواست از نخست وزیر کبک: به مهاجران فرصت بیشتری برای یادگیری زبان بدهید

به گزارش کلوب آگهی، گروهی از شرکت های فناوری کانادایی از نخست وزیر کبک می خواهند لایحه ای که مهاجران را ملزم به یادگیری زبان فرانسه طی شش ماه پس از ورود به استان می کند را متوقف کند.

درخواست از نخست وزیر کبک: به مهاجران فرصت بیشتری برای یادگیری زبان بدهید

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی تی وی، این 37 شرکت روز سه شنبه در نامه ای به فرانسوا لوگو، مهلت مشخص شده برای مهاجران، جهت یادگیری و استفاده از زبان فرانسه را غیرواقعی خواندند.

به اعتقاد آنان این زمان برای افرادی که تازه می خواهند با محل زندگی تازهشان سازگار شوند، غیرمنطقی است و می تواند خسارت های زیادی به اقتصاد استان وارد کند.

نامه ای که از طریق شورای نوآوران کانادا(CCI) تنظیم شده و از طریق مدیران شرکت های Coveo، Sportlogiq، CloudOps و Petal امضا شده است، رسیدن به این مهلت را سخت توصیف می کند، چون این استان تا سال 2023 از طریق نهاد دولتی Francisation Quebec پشتیبانی در جهت آموزش زبان تازه واردان نخواهد داشت.

طبق این نامه اعمال این قانون، کارگران بین المللی را از انتخاب کبک به عنوان مکانی تازه برای ساختن زندگی و خانواده منصرف خواهد کرد.

رئیس CCI گفت، بسکمک از شرکت ها مایل اند مربی یا معلمانی را به دفاتر خود بیاورند تا به کارگران مهاجر در یادگیری زبان فرانسه کمک کنند، اما مشکل این جاست که کمبود مربی وجود دارد.

این شرکت ها همچنین می ترسند که الزامات زبانِ مهاجران، مانع از توانایی استان برای رقابت در جذب استعدادهای فنی شود و کمبود توسعه دهندگان و مهندسان موجود را بدتر از قبل کند.

دولت کبک سال گذشته تخمین زد که 10 هزار شغل باید در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات ایجاد شود.

به اعتقاد بسکمک از مدیران، اگر استان به نامه CCI توجه نکند شکی نیست که کسب و کارهای تازه در کبک راه اندازی نخواهند شد و شرکت های موجود باید دفاترشان را به خارج از استان انتقال دهند یا کلا آن را ترک کنند.

هرچند که همین الان هم این موضوع اثر خود را گذاشته و بسکمک از نیروهای متخصص فقط حاضرند جذب شرکت هایی شوند که در فکر باز کردن دفاترشان در شهرایی مانند تورنتو، ونکوور و هالیفاکس هستند.

فدراسیون تجارت مستقل کانادا تخمین زده است که اجرای این لایحه برای یک شرکت با 50 کارمند بین 9.5 تا 23.5 میلیون دلار هزینه خواهد داشت.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 30 تیر 1401 بروزرسانی: 30 تیر 1401 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 2063

به "درخواست از نخست وزیر کبک: به مهاجران فرصت بیشتری برای یادگیری زبان بدهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست از نخست وزیر کبک: به مهاجران فرصت بیشتری برای یادگیری زبان بدهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید