آمادگی وزارت علوم برای تقویت پژوهشکده انار در فردوس

به گزارش کلوب آگهی، خبرنگاران/خراسان جنوبی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه وزارت علوم برای فعال شدن و تقویت پژوهشکده انار در شهرستان فردوس آمادگی دارد، گفت: یک سوی این پژوهشکده فعالیت های علمی و سوی دیگر آن اتحادیه تولیدکنندگان انار است و آن ها نیز باید در کنار دانشگاه در این امر سرمایه گذاری کنند.

آمادگی وزارت علوم برای تقویت پژوهشکده انار در فردوس

غلامحسین رحیمی، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، امروز 4 دی در بازدید از دانشکده فنی و مهندسی و مرکز رشد فردوس گفت: برای توسعه فناوری نیازمند مشارکت جوانان تحصیل کرده هستیم که مهم ترین آن ها حضور در بستر مراکز نوآوری و رشد، پردیس ها و پارک های علم و فناوری است.

به گزارش خبرنگاران، رحیمی با اشاره به راه اندازی مرکز هوانوردی عمومی در فردوس نیز گفت: باید این مرکز به عنوان محل تفریح برای جوانان تلقی شود تا از دیگر استان ها هم بتوانند در آن حضور شوند.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در بازدید از دانشگاه بزرگمهر قاینات هم از تعداد کم اعضای هیات علمی و تجهیزات اندک کارگاه های این دانشگاه انتقاد کرد و گفت: منطقه قاینات یک منطقه صنعتی است و ما نیز در دانشگاه باید یک نگاه ویژه به رشته های فنی داشته باشیم.

رحیمی، در بازدید از دانشکده کشاورزی سرایان ضمن تاکید به استفاده مناسب و تقویت ساختار آموزشی این واحد دانشگاهی و استفاده از ظرفیت مراکز رشد و فناوری و شرکت های دانش بنیان، گفت: شهرستان سرایان از قطب های کشاورزی استان خراسان جنوبی است که در سال های اخیر دانشکده کشاورزی آن فعال بوده ولی به علت کمبود داوطلب و عضو هیات علمی فعالیت در حدانتظار را در آن شاهد نبوده ایم و به رغم اینکه اثرگذاری خوبی در منطقه داشته است، اما به نحوه مطلوبی از امکانات و زیرساخت های موجود بهره برداری نشده است.

وی افزود: هدف از این بازدید این است که بتوانیم این مرکز آموزش عالی کشاورزی را حفظ کرده و در رشته های دارای متقاضی فعال نگهداریم و با تامین تجهیزات و زیرساخت های موجود، کمبودها را رفع کنیم و رشته های در شأن دوره های روزانه و حضوری آموزش عالی دولتی را داشته باشیم.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با ارائه برنامه های ترکیبی در سطح شهرستان شاید بتوان شاهد رشد آموزش عالی وجذب واحدهای فناور در مرکز رشد شهرستان سرایان باشیم و مجموعه دانشکده به صورت مستقل فعال شوند و بتوان برای آینده سه چهار سال دیگر مرکز موجود را فعال نگه داشت و با حضور واحدهای فناور از وجود جوانان فارغ التحصیل شهرستان سرایان استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه نباید در شهرستان نسبت به اشتغال جوانان بی تفاوت باشیم، افزود: دانشکده کشاورزی از محل های کمک به اشتغال است و شهرهایی مثل سرایان بیش از نیاز به آموزش عالی نیاز به آموزش های دانش بنیان فرزندان آن شهر دارد.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: تنظیم این برنامه توسط دانشگاه جامع استانی(دانشگاه بیرجند) در قالب یک طرح توجیهی به منظور پذیرش دانشجو ارائه خواهد شد و تلاش خواهیم کرد از این ظرفیت با همکاری مردم ومسئولان بیشتر استفاده شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1182

به "آمادگی وزارت علوم برای تقویت پژوهشکده انار در فردوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی وزارت علوم برای تقویت پژوهشکده انار در فردوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید