خطرات فناوری تشخیص چهره در چین به نمایش گذاشته شد

به گزارش کلوب آگهی به نقل از آسین ایج، فناوری تشخیص چهره توسط بسیاری از دولت ها و شرکت های فناوری در دنیا برای شناسایی مردم و نیز کنترل و نظارت بر آنها مورد استفاده قرار می گیرد، اما عموم مردم اطلاعات زیادی در این زمینه ندارند.

خطرات فناوری تشخیص چهره در چین به نمایش گذاشته شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

نمایشگاه یادشده در شهر شنزن چین برگزار شده و بیش از 60 اثر هنری و فنی در آن از هنرمندان چینی و خارجی به نمایش درآمده که همه آنها در خصوص ناممکن بودن ناشناس باقی ماندن در عصر استفاده از فناوری تشخیص چهره به مردم هشدار می دهند.

این نمایشگاه که چشمان شهر نام دارد، حاوی عکس هایی است که نشان می دهد چگونه شهروندان عادی که در حال رفت و آمد در نقاط مختلف هستند، با استفاده از دوربین های تشخیص هویت شناسایی شده و نام و نام خانوادگی و دیگر جزئیات مربوط به آنها برملا می گردد.

بسیاری از صاحب نظران و متخصصان امور سیاسی و اجتماعی که از تبعات خطرناک همه گیر شدن این فناوری نگران هستند، می گویند از اینکه دولت چین فرصتی برای بحث و گفتگو در این زمینه با استفاده از هنر به وجود آورده خوشحال هستند. این افراد فناوری مذکور را یک چالش جهانی توصیف نموده اند و معتقدند که بهترین راه مقابله با چالش های ناشی از آن بحث آزادانه در این زمینه در محیط های عمومی است.

در این نمایشگاه تجهیزات فنی شناسایی چهره هم نصب شده که به افراد امکان می دهد کارکرد عملی آن را از نزدیک مشاهده نموده و درک نمایند چنین ابزاری باعث افشای هویت هر فردی می شوند. بعضی نمایشگرهای نصب شده در این نمایشگاه هم به افراد نشان می دهند که دوربین های تشخیص چهره لحظه به لحظه آنها را تعقیب می نمایند و فرد دیگر نمی تواند رفت و آمدهای روزانه خود را مخفی نگه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 303

به "خطرات فناوری تشخیص چهره در چین به نمایش گذاشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرات فناوری تشخیص چهره در چین به نمایش گذاشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید