جنوبی کپی ها، گونه ای انسان تبار با دندان های محکم

به گزارش کلوب آگهی، این گونه های انسان تبار دندان ها و فک های بسیار بزرگی داشته اند و احتمالاً ماهیچه های بزرگی برای جویدن نیز داشته اند.

جنوبی کپی ها، گونه ای انسان تبار با دندان های محکم

جنوبی کپی، گونه ای انسان تبار

پژوهشگران دانشگاه واشنگتن (Washington University) در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند اجداد ما بدون آسیب رساندن به دندان هایشان قادر به خوردن غذا های سفت و محکم بوده اند.

دانشمندان غالباً تا به امروز به آسیب میکروسکوپی دندان های حیوانات توجه کرده اند تا آنچه را که حیوانات در گذشته به عنوان غذا می خوردند را دریابند. حال پژوهشگران در یک مطالعه جدید غذا هایی که پیشینیان مصرف می کردند و نحوه تاثیر آن غذا بر دندان هایشان را مورد بررسی قرار داده اند.

آن ها دریافتند که محکم ترین و سفت ترین گیاهان در رژیم غذایی پیشینیان بوده، اما با این حال به دندان های آن ها آسیب جدی وارد نمی شده است.

این تحقیق که توسط دانشمندان دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس اجرا شده است می تواند نشان دهد که رژیم غذایی بشر از آن زمان تا به امروز چه تغییری کرده است و درک بشر را از نحوه تغذیه پیشینیان افزایش دهد.

آدام ون کاسترن (Adam van Casteren) مدرس رشته انسان شناسی زیستی در هنر و علوم گفت: ما دریافتیم که بافت های سخت گیاهان مانند پوسته های آجیل و دانه ها به ندرت روی الگوی میکروسکوپی دندان های آن ها تأثیر می گذاشته است. معمولا خوردن غذا هایی که سفت و محکم هستند باعث ایجاد آسیب های میکروسکوپی به دندان ها می شود و اگر دندان ها هیچ آسیبی نبینند این به آن معنا نیست که این غذا ها به طور کل به دندان آسیب نمی زنند.

در حدود هفت میلیون سال پیش انسان ها از نخستی سانان جدا شدند. در مطالعه اخیر پژوهشگران بعضی از اجداد اولیه به نامجنوبی کپی ها (australopiths) را مورد بررسی قرار دادند تا دریابند آن ها چه چیزی می خورده اند. این گونه های انسان تبار دندان ها و فک های بسیار بزرگی داشته اند و احتمالاً ماهیچه های بزرگی برای جویدن نیز داشته اند.

کاسترن در ادامه اضافه کرد: تمام این خصوصیات مورفولوژیکی نشان می دهد که آن ها می توانستند با دندان هایشان نیروی بسیار زیادی بر مواد غذایی وارد کنند و آن ها را خرد کنند و بنابراین ممکن است رژیم غذایی آن ها بیشتر شامل موادی، چون آجیل ها، دانه ها و گیاه تجه بوده باشد.

طی این مطالعه پژوهشگران تکه های کوچکی از پوسته دانه ها را به یک میله وصل کردند که از روی دندان های آسیای بزرگ اورانگوتان بورنئویی به مینای دندان کشیده می شدند. دانشمندان پس از بررسی هایی که انجام دادند دریافتند که حتی با همین فشار هیچ آسیبی به دندان ها و مینای آن ها وارد نمی شده است. این اطلاعات برای انسان شناسان بسیار مفید خواهد بود و به آن ها کمک می کند تا اطلاعات بیشتری از رژیم غذایی پیشینیان به دست آورند.

یافته های این مطالعه در مجله Scientific Reports منتشر شد.

منبع: فرادید
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 475

به "جنوبی کپی ها، گونه ای انسان تبار با دندان های محکم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنوبی کپی ها، گونه ای انسان تبار با دندان های محکم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید