جاده های 21 استان، زیر برف و باران

به گزارش کلوب آگهی، مقام مسؤول مرکز مدیریت راه ها با اشاره به بارش برف و باران در محورهای کندوان و هراز و آزادراه قزوین-رشت و بارش باران در محور فیروزکوه، از بارش برف و باران در استان هایی نظیر تهران، مازندران، لرستان ، کردستان ، همدان و البرز خبر داد.

جاده های 21 استان، زیر برف و باران

فارس:ایمان محرابی نیا در تشریح آخرین شرایط ترافیکی جاده های کشور، گفت: در حال حاضر رصد تردد در جاده ها از طریق 794 دستگاه دوربین نظارت تصویری و 2238 دستگاه ترددشمار انجام می شود.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه ها اضافه کرد: طبق اطلاعات حاصل از رصد 2238 دستگاه ترددشمار جاده ای، در شبانه روز گذشته کل تردد ثبت شده در جاده ها نسبت به روز قبل 8.1 درصد افزایش دارد در همین مدت سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها 17.1 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 17 تا 18 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 صبح ثبت شد.

* اعمال محدودیت ترافیکی انتخاباتی در محور کندوان در روز دوم اسفند

محرابی نیا شرح داد: در محور کندوان تردد کامیون و تریلر کماکان ممنوع است، همچنین در محور هراز تردد تریلر همچنان ممنوع است.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه ها گفت: تردد کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 تا 24 روز چهارشنبه 30 بهمن و همچنین از ساعت 6 تا 24 امروز یکم و فردا دوم اسفند، در محور هراز ممنوع است.

محرابی نیا اظهار کرد: تردد موتورسیکلت تا ساعت 6 صبح روز شنبه سوم اسفند در محورهای کندوان، هراز، فیروزکوه و جاده تهران-سمنان-مشهد و بالعکس ممنوع است.

وی اضافه کرد: در محور کندوان تردد خودرو از ساعت 15 تا 23 روز جمعه دوم اسفند از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است، با اعلام مأموران پلیس راه در محل ، تردد خودرو از ساعت 18 تا 23 روز جمعه دوم اسفند از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک طرفه خواهد بود.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه ها گفت: به دلیل انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز جمعه دوم اسفند، اعمال محدودیت در محور کرج-چالوس در صورت نیاز فقط با اعلام ماموران پلیس راه در محل اعمال می شود، در غیر این صورت تردد به صورت دو طرفه خواهد بود.

* آزادراه تهران-کرج پرترددترین جاده کشور

وی اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته بیشترین تردد در آزادراه تهران-کرج، آزادراه کرج-تهران، و آزادراه کرج-قزوین ثبت شد.

* ترافیک سنگین در محور شهریار-تهران و آزادراه کرج-قزوین

محرابی نیا گفت: طبق اطلاعات دوربین های نظارت تصویری، در حال حاضر در جهت رفت و برگشت محورهای هراز، کندوان و فیروزکوه و آزادراه قزوین - رشت تردد روان است.

وی اضافه کرد: دوربین های نظارت تصویری ترافیک سنگین در آزادراه کرج-قزوین بین ساسانی تا پایانه شهید کلانتری، ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج حدفاصل ساسانی تا پل فردیس، ترافیک سنگین در محور شهریار-تهران محدوده شهر قدس و ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج - تهران محدوده پل کلاک نشان می دهد.

* برف و باران در جاده های 21 استان

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه ها خاطرنشان کرد: در حال حاضر در محورهای کندوان و هراز و آزادراه قزوین-رشت بارش برف و باران و محور و در محور فیروزکوه، بارش باران گزارش شده است.

وی از بارش برف و باران در برخی از محورهای استان های زنجان ، کردستان ، کرمانشاه ، آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، قزوین ، البرز، تهران، مازندران، لرستان ، همدان، مرکزی و اصفهان خبر داد.

محرابی نیا گفت: دوربین های نظارت تصویری بارش باران در برخی از محورهای استان های گیلان ، اردبیل ، ایلام ، خوزستان ، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، سمنان و قم نشان می دهد

* راننده های محورهای کوهستانی زنجیر چرخ داشته باشند

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه ها خاطرنشان کرد: راننده ها جهت تردد در محورهای کوهستانی و برفگیر کشور زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی داشته باشند، همچنین با توجه به احتمال سقوط بهمن در محورهای کوهستانی با احتیاط تردد کنند.

* انسداد 9 جاده به دلیل نبود ایمنی

وی اظهار کرد: در حال حاضر محور رامیان-اولنگ-شاهرود واقع در استان های گلستان و سمنان ، جاده فرعی شمشک - دیزین ، جاده شهداد-نهبندان و محور سی سخت-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد و جاده وازک-بلده در استان مازندران، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

وی گفت: همچنین در حال حاضر محور گنجنامه - تویسرکان در استان همدان، محور پونل -خلخال در استان های گیلان و اردبیل و محور سروآباد -پاوه واقع در استان کردستان ، محور فنوج-کتیج-رمشک ، واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان و جاده خرم آباد -پلدختر واقع در استان لرستان به علت نبود ایمنی کافی و بارش برف مسدود است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 556

به "جاده های 21 استان، زیر برف و باران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاده های 21 استان، زیر برف و باران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید