تشکیل شورای عالی زاگرس توسط سازمان جنگل ها

به گزارش کلوب آگهی، تهران (پانا) - وزیر جهاد کشاورزی گفت طبق دستوری که رئیس جمهوری برای حفاظت از جنگل های زاگرس داده است، شورای عالی زاگرس توسط سازمان جنگل ها تشکیل می شود.

تشکیل شورای عالی زاگرس توسط سازمان جنگل ها

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی در مراسم رونمایی از 5 پروژه فناورانه منابع طبیعی و آبخیزداری مشترک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اظهار کرد: سازمان جنگل ها اقدامات خوبی در زمینه آبخیزداری انجام داده است و شتابی که در زمینه آبخیزداری اتفاق افتاده بسیار ستودنی است.

وی با بیان اینکه برای امسال، اجرای 800 هزار هکتار عملیات آبخیزداری هدف گذاری شده بود، شرح داد: در حال حاضر از این عدد عبور کرده ایم و تا پایان سال پیش بینی می شود که به 1.2 میلیون هکتار عملیات آبخیزداری در کشور دست یابیم.

خاوازی گفت: ایجاد مرکز نوآوری هم کار خلاقانه ای است اما جنس کار با مراکز دیگر متفاوت است و تیم سازمان جنگل ها باید برای درآمدزایی شرکت های دانش بنیان که وارد این حوزه می شوند، برنامه ریزی کنند تا باعث دلسردی و خروج این استارت آپ ها از بخش منابع طبیعی نشوند.

وزیر جهاد کشاورزی تشکیل شورای عالی زاگرس را یک اقدام خوب ارزیابی کرد و اضافه کرد: طبق دستوری که رئیس جمهوری برای حفاظت از جنگل های زاگرس داده است، شورای عالی زاگرس توسط سازمان جنگل ها تشکیل می شود و با این شورا می توان به بهبود شرایط چنگل های زاگرس امیدوار شد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در این مراسم، اظهارداشت: ایران اکوسیستم منحصر به خود را دارد و در 6 سال گذشته تمام تلاش ما بر بومی سازی تکنولوژی ها با همکاری بخش خصوصی بوده است.

وی اضافه کرد: با تنوع آب و هوایی و تنوع گیاهی به خصوص در حوزه گیاهان دارویی که در کشور وجود دارد باید به دنبال راهکار های اقتصادی برای توسعه این بخش ها باشیم و نباید منتظر اعتبارات و سرمایه گذاری های بخش دولتی بمانیم.

ستاری با تأکید بر اینکه باید مدل های اقتصادی را توسعه دهیم، بیان کرد: برای توسعه مدل های اقتصادی و بومی سازی، معاونت علمی با تمام توان در کنار فعالان این عرصه خواهد بود تا بتوانیم شرکت های دانش بنیان را توسعه دهیم که بتوانند طرح های مدنظر را تجاری کنند.

وی با بیان اینکه ما با دانش می توانیم مشکل امنیت غذایی کشور را حل کنیم، گفت: اینکه تمام دنیا از ذرت و کنجاله سویا برای خوراک دام و طیور استفاده می کنند، دلیل موجهی برای استفاده حتمی کشور ما از این دو گیاه نیست، چراکه ساختار این گیاهان با ساختار آب و هوایی ما همخوانی ندارد و ما می توانیم به صورت پایلوت گیاهان دیگر را در عرصه ها پرورش دهیم و شرکت های دانش بنیان باید به این مسئله ورود کنند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور شرح داد: پژوهشی به بار می نشیند که بخش خصوصی در آن سرمایه گذاری کرده باشد و دولت تنها باید ناظر باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1378

به "تشکیل شورای عالی زاگرس توسط سازمان جنگل ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل شورای عالی زاگرس توسط سازمان جنگل ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید