تامین کود یارانه ای برای اجرای طرح کشت قراردادی گندم در 17 استان

به گزارش کلوب آگهی، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: در اولین سال اجرای طرح کشت قراردادی گندم در کشور، کودهای مورد احتیاج 17 استان به وسیله شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تأمین و تحویل شبکه توزیع شد.

تامین کود یارانه ای برای اجرای طرح کشت قراردادی گندم در 17 استان

به گزارش سرویس اقتصادی خبرنگاران، مهندس حمید رسولی اضافه کرد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در هفت استان خوزستان، فارس، گلستان، بوشهر، هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان نسبت به تأمین کودهای یارانه ای مورد احتیاج کشاورزان مشمول طرح کشت قراردادی در وسعت 250 هزار هکتار اقدام و کودهای موصوف به تدریج به وسیله شبکه بزرگ کارگزاران این شرکت در اختیار کشاورزان نهاده شد.

وی ادامه داد: علاوه بر استان های یاد شده، شرکت خدمات حمایتی نسبت به تأمین کودهای یارانه ای مورد احتیاج کشاورزان مشمول کشت قراردادی با سازمان تعاون روستایی در 10 استان دیگر نیز اقدام و کودهای مورد احتیاج آنها را تأمین کرد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با بیان این که برای سال آینده برنامه مفصلی در این خصوص پیش بینی شده است ، گفت: مقرر شده است که این شرکت علاوه بر کودهای یارانه ای ازته، فسفاته و پتاسه مورد احتیاج کشت قراردادی، نسبت به تأمین انواع بذور و سموم مورد احتیاج این طرح نیز اقدام نموده و کلیه نهاده های مورد احتیاج فراوری گندم به وسیله این شرکت تأمین و در مقطع کشت در اختیار کشاورزان عزیز قرار داده گردد.

وی اظهار امیدواری کرد که با عنایت به تجربه ای که در سال جاری در اجرای کشت قراردادی گندم به دست آمده است، در سال آینده بخش اعظم کشت گندم در کشور در قالب طرح کشت قراردادی عملیاتی گردد.

رسولی ، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را پشتیبان اصلی اجرای طرح کشت قراردادی گندم در کشور برشمرد و اضافه کرد: در امسال اجرای طرح کشت قراردادی گندم به عنوان یک مدل پیروز و تجربه شده در سایر محصولات کشاورزی، تسهیلات و ظرفیت های بسیار مناسبی را برای طرفین قرارداد به ویژه کشاورزان زحمتکش مهیا ساخته و منجر به کاهش معنادار دغدغه های آنها خواهد شد.

به گفته وی، با عنایت به مزایای اجرای این طرح برای بخش کشاورزی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از همان ابتدا از اجرای این طرح پشتیبانی و با وجود محدودیت های اقتصادی و اعتباری نسبت به تأمین کودهای یارانه ای مورد احتیاج آن اقدام نموده است.

کدM-ch2531

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 تیر 1401 بروزرسانی: 26 تیر 1401 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 2059

به "تامین کود یارانه ای برای اجرای طرح کشت قراردادی گندم در 17 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین کود یارانه ای برای اجرای طرح کشت قراردادی گندم در 17 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید