بیانیه مشترک پوتین و بایدن: جنگ اتمی فاتح ندارد و نباید وارد آن شد

به گزارش کلوب آگهی، روسای جمهور روسیه و آمریکا در سرانجام نخستین ملاقات در بیانیه مشترک برآغاز گفت وگوی دیگر دوجانبه راهبردی درآینده نزدیک و کنترل تسلیحات تاکید کردند.

بیانیه مشترک پوتین و بایدن: جنگ اتمی فاتح ندارد و نباید وارد آن شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پس از برگزاری نشست بین روسای جمهور روسیه و آمریکا در شهر ژنو سوئیس، سران دو کشور بیانیه مشترکی صادر کردند.

به گزارش خبرگزاری آرمنا پرس به نقل از کرملین در این بیانیه آمده است: ما جوزف آر. بایدن، رئیس جمهورآمریکا و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه خاطر نشان می کنیم که ایالات متحده و روسیه نشان داده اند که حتی در دوره های پرتنش می توانند در اهداف مشترک قابل پیش بینی در حوزه راهبردی، کاهش خطر درگیری های نظامی و تهدید جنگ اتمی پیشرفت نمایند.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: تمدید اخیر پیمان نیو استارت نمونه ای از تعهد ما در زمینه کنترل تسلیحات اتمی است. امروز، ما این اصل را دوباره تایید می کنیم که جنگ هسته ای فاتح ندارد و هرگز نباید وارد چنین جنگی شد.

در پایان این بیانیه آمده است: مطابق با این اهداف، ایالات متحده و روسیه در آینده نزدیک یک گفت وگوی دوجانبه با ثبات و راهبردی را شروع خواهند کرد. به وسیله این گفت وگو ما در تلاشیم تا زمینه اقدامات جهت کنترل تسلیحات و کاهش خطرهای آینده را فراهم کنیم.

منابع خبری عصر چهارشنبه از مذاکرات روسای جمهور روسیه و آمریکا در سوئیس خبر دادند. دیمتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین گفت که دو دور مذاکرره بین پوتین و بایدن انجام شد. پسکوف گفت که دور اول مذاکرات حدود 2 ساعت طول کشید.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در این زمینه گزارش داد که بایدن در نشست نخست به پوتین گفت، همواره بهتر است که دیدار رو در رو برگزار گردد.

این دو آخرین بار یک دهه پیش با یکدیگر دیدار داشتند رئیس جمهور سوئیس پیش از دیدار آن ها، به صورت جداگانه از هر دو نفر استقبال کرد و در حالی که بین این دو رئیس جمهور ایستاده بود ورود آن ها به شهر صلح را خوش آمد گفت.

پوتین پس از ورود به ویلا لاگرانژ محل نشست، ابراز امیدواری نموده بود که نشست با بایدن مثمرثمر باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1649

به "بیانیه مشترک پوتین و بایدن: جنگ اتمی فاتح ندارد و نباید وارد آن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مشترک پوتین و بایدن: جنگ اتمی فاتح ندارد و نباید وارد آن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید