باید با تغییرات اقلیمی مشابه ویروس کرونا مقابله کرد

به گزارش کلوب آگهی، کشورهای مختلف در سراسر جهان در حال مبارزه با ویروس کرونا هستند و سعی می کنند شرایط را به حالت عادی بازگردانند. حالا به تازگی سازمان ملل متحد به کشورها اعلام کرده که باید با تغییرات اقلیمی مانند کرونا مبارزه کنند تا زندگی های بیشتری در معرض خطر قرار نگیرد.

باید با تغییرات اقلیمی مشابه ویروس کرونا مقابله کرد

بسیاری از کشورها در حال تلاش برای صاف کردن منحنی مربوط به آمار مبتلایان و قربانیان کرونا هستند و سازمان جهانی هواشناسی (WMO) نیز از این فرصت استفاده کرده و کشورها را به مبارزه با تغییرات اقلیمی دعوت کرده. به گفته این سازمان، کشورها در گذشته می توانستند زمانی که دما به بالاترین حد خود رسیده بود، در صاف کردن منحنی آن قدم بردارند که چنین اتفاقی رخ نداد و همچنان شاهد افزایش دما هستیم. در ادامه این مطلب از خبرنگاران درباره خطر تغییرات اقلیمی و مقابله با آن بخوانید.

به گفته WMO، این فرایند در آینده ادامه خواهد داشت و شاهد افزایش دمای زمین در سال های آینده خواهیم بود. میزان دی اکسید کربن در مقایسه با سال 1970 رشدی 26 درصدی داشته و میانگین دمای جهانی نیز افزایش 0.86 درجه ای را تجربه کرده. دمای زمین نسبت به قبل از انقلاب صنعتی، 1.1 درجه افزایش داشته. این افزایش دما زندگی بسیاری از مردم را در معرض خطر قرار داده و افراد به سختی در مناطق گرمسیری زندگی می کنند.

با شیوع کرونا بسیاری از مردم قرنطینه شدند و فعالیت های صنعتی کاهش پیدا کرد که این موضوع به معنای کاهش آلودگی و بهبود کیفیت هوا در بسیاری از کشورها بود. با توجه به این موضوع، سازمان جهانی به این موضوع اشاره کرده که امسال انتشار دی اکسید کربن 6 درصد کاهش پیدا می کند، اما این کاهش موقتی بوده و سال آینده فرایند عادی خواهد شد.

به گفته WMO، کشورها باید علاوه بر تلاش برای مسطح کردن منحنی کرونا، در زمینه تغییرات اقلیمی نیز مصمم باشند و از افزایش بیشتر دما جلوگیری کنند. همانطور که کشورها با همکاری یکدیگر با شیوع کرونا مبارزه می کنند، باید با تغییرات اقلیمی نیز مبارزه کنند، البته این مبارزه نباید کوتاه مدت باشد و باید برای چندین نسل ادامه داشته باشد.

بیشتر بخوانید: استارتاپ Beno مستقر در سیاتل آمریکا دوچرخه برقی ریوو (Reevo) را با طرحی نوآورانه معرفی کرده است که از چرخ بدون توپی و موتور الکتریکی با قدرت 750 وات بهره می برد. مقاله دوچرخه برقی ریوو با چرخ بدون محور را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1043

به "باید با تغییرات اقلیمی مشابه ویروس کرونا مقابله کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید با تغییرات اقلیمی مشابه ویروس کرونا مقابله کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید