تقاضای نفت چین به سطح قبل از شیوع ویروس کرونا بازگشت

به گزارش کلوب آگهی، پس از 20 درصد کاهش تقاضای نفت در چین در ماه فوریه همزمان با اعمال تعطیلی ها در این کشور، حالا با بازگشایی کارخانه ها و از سرگیری رفت و آمد ها، مصرف بنزین و دیزل کاملاً به سطح قبلی بازگشته است.

تقاضای نفت چین به سطح قبل از شیوع ویروس کرونا بازگشت

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش کلوب آگهی به نقل از بلومبرگ، چین دومین مصرف نماینده عظیم نفت در جهان پس از آمریکاست و بازگشت سریع مصرف این کشور به سطح قبل از شیوع ویروس کرونا به رونق دریافت سریع تر از حد انتظار بازار نفت یاری نموده است. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا که ماه گذشته تا زیر صفر سقوط نموده بود، در روز دوشنبه به بیشتر از 30 دلار در هر بشکه رسید.

پس از 20 درصد کاهش تقاضای نفت در چین در ماه فوریه همزمان با اعمال تعطیلی ها در این کشور، حالا با بازگشایی کارخانه ها و از سرگیری رفت و آمد ها، مصرف بنزین و دیزل کاملاً به سطح قبلی بازگشته است.

پیدا کردن سطح دقیق مصرف نفت چین کارآسانی نیست ولی تاجران و مقامات اجرایی که مصرف این کشور را زیر نظر دارند می گویند چین در حال حاضر 13 میلیون بشکه در روز مصرف دارد که کمی پایین تر از 13.4 میلیون بشکه در روز ماه مه 2019 و 13.7 بشکه در روز دسامبر 2019 است. رقم کلی مصرف نفت چین بالاتر از این ارقام است البته به جز تقاضا برای سوخت جت که هنوز هم بسیار پایین تر از سال گذشته است.

آژانس بین المللی انرژی که تخمین های دقیق تری از عرضه و تقاضای نفت در مناطق مختلف ارائه می دهد در خصوص مصرف چین بدبین تر است. این آژانس در گزارشی در هفته گذشته پیش بینی کرد مصرف ماهانه چین در ادامه امسال میلادی نسبت به ماه های مشابه در 2019 پایین تر خواهد بود.

مصرف بنزین و دیزل در چین افزایش یافته چون مردم ترجیح می دهند برای امنیت خود با خودروهای شخصی رفت و آمد نمایند تا وسایل حمل و نقل عمومی.

ساعت های اوج ترافیک در چندین شهر چین طی دو هفته گذشته افزایش یافته و در بعضی موارد حتی بالاتر از همین زمان در سال گذشته است.

مصرف دیزل هم به شدت افزایش یافته چون پکن کشاورزان را تشویق می نماید برای تضمین امنیت غذایی کشور کشت بیشتری داشته باشند و همچنین مصرف صنعتی بهبود یافته است. افزایش مصرف بنزین و دیزل باعث شده پالایشگاه های دولتی و مستقل در چین فعالیت خود را برای تبدیل نفت خام به سوخت بالا ببرند.

پالایشگاه های مستقل چین با 75 درصد ظرفیت خود فعالیت می نمایند که بسیار بالاتر از 60 درصد سال گذشته است. این پالایشگاه ها ظرفیت پالایش 4 میلیون بشکه نفت در روز را دارند که یک چهارم کل مصرف چین است.

سینوپک، شرکت نفت عظیم دولتی چین که عظیمترین پالایشگاه این کشور نیز هست، ظرفیت پالایش 5.8 میلیون بشکه در روز را دارد و در حال حاضر فعالیت خود را افزایش داده است. پتروچاینا هم حدود 4 میلیون بشکه در روز نفت پالایش می نماید ولی هنوز ظرفیت خود را تا این مقدار بالا نبرده است.

322

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 816

به "تقاضای نفت چین به سطح قبل از شیوع ویروس کرونا بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقاضای نفت چین به سطح قبل از شیوع ویروس کرونا بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید