ایرانی ها آپارتمان خود را در دوبی رها کردند و برگشتند

به گزارش کلوب آگهی، رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه وعده اقامت با خرید آپارتمان در ترکیه و دوبی، سرابی است که برخی هموطنان عزیز گرفتارش می شوند گفت: به علت مسائل زندگی، نبود شغل و فشارهای مالی در ترکیه، دوبی یا قبرس بسیاری از هموطنان مجبور به ترک این کشورها شدند؛ به طوری که در فرودگاه دوبی خودروشان را رها نموده و آمدند و دیگر سراغی از آپارتمان خود نگرفتند.

ایرانی ها آپارتمان خود را در دوبی رها کردند و برگشتند

مصطفی قلی خسروی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: آدم دلش می سوزد که سرمایه های ایرانیان عزیز به خرید آپارتمان و ملک در ترکیه اختصاص پیدا می نماید و بسیاری از آنها مالباخته می شوند. در تبلیغات شبکه های ترکی و عربی طوری وانمود می گردد که در ترکیه یا دوبی همه چیز گل و بلبل است و با وعده اقامت، سرمایه ها را از دیگر کشورها جذب می نمایند اما بارها پیش آمده که این کشورها به بهانه های مختلف از دادن اقامت امتناع می نمایند و قوانین با تغییر مسئولان آن کشورها عوض می گردد.

راهکارهای ترکیه برای ندادن اقامت

وی اضافه کرد: در ترکیه دو نوع سند ارایه می گردد که یکی از طرف شهرداری و دیگری سند ثبتی است. وقتی خانه را به یک فرد خارجی می فروشند بعضا دولت می گوید که این سند شرایط دریافت اقامت را ندارد یا اینکه می گویند شما باید چند سال اینجا بمانید و بعد اقامت دریافت کنید. به هر حال هزینه های زندگی در آنجا زیاد است و شغل چندانی برای ایرانی ها وجود ندارد. بنابراین در بسیاری موارد با دریافت نصف یا یک سوم پول خانه خود مجبور به بازگشت می شوند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه در دوبی، قبرس و گرجستان هم مسائل اینچنینی برای ایرانی ها ایجاد شده است گفت: بعضی هموطنان ما خودروشان را در فروگاه دوبی گذاشتند و آمدند؛ زیرا فشارهای مالی به آنها وارد شد و تعدادی از افراد حتی به زندان افتادند. بعضی افراد حتی برای پیگیری شرایط ملک خود دیگر به دوبی نرفتند.

خسروی تاکید نمود: کشورهای منطقه بازیهای مالی را بلدند و از ناآگاهی شهروندان دیگر کشورها درباره اوضاع کشور مقصد سوءاستفاده می نمایند. ایران از نظر آب و هوا، امنیت و فرهنگ بسیار بهتر از سایر کشورهاست. ما در کشور چهار فصل زندگی می کنیم که بسیاری از اتباع کشورهای حاشیه خلیج فارس دلشان می خواهد در ایران آپارتمان و ویلا خریداری نمایند؛ چرا که شیفته فرهنگ و آب و هوای ایران هستند.

معاملات در شمال تهران به یک سوم معاملات ایرانی ها در ترکیه رسید

وی توضیح داد: تعداد معاملات ماهیانه در شمیرانات به حدود یک سوم تعداد خانه هایی که ایرانیان هر ماه در ترکیه خریداری می نمایند رسیده است؛ ماه گذشته 259 فقره خرید مسکن در منطقه 1 تهران داشتیم در حالی که ایرانی ها حدود 700 خانه در ترکیه خریدند. این فاجعه ای است که بعدا صدایش در می آید. درست است که ترکیه کشور همسایه و دوست ماست ولی معمولا قوانین و مقررات آن با تغییر روسا عوض می گردد. هیچ تضمینی وجود ندارد که دولت بعدی، املاک ایرانیان مقیم ترکیه را مصادره نکند. ممکن است به قدری مالیات برای خانه وضع نمایند که رقمش از ارزش ملک بالاتر باشد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک با توصیه به هموطنان برای خرید مسکن در ایران گفت: خرید مسکن، امن ترین سرمایه گذاری در ایران است و همیشه سرمایه را در مقابل تورم مصون نگه می دارد. از قدیم می گفتند ملک را بخر پنج سال نگه دار بعد از پنج سال، ملک تو را نگه می دارد. چرا هموطنان عزیز باید به کشورهای اطراف بروند و سرمایه خود را از دست بدهند؟

خسروی با بیان اینکه خطرات خرید مسکن در کشورهای اطراف را بارها گوشزد نموده ام اعلام کرد: در قبرس و گرجستان موارد متعدد کلاهبرداری به بهانه اقامت را شاهد بودیم. مواردی مثل ساختن سند صوری، فروش آپارتمان با چند برابر قیمت واقعی یا فروش خانه در اطراف شهرها که از هیچ امکاناتی برخوردار نبوده از جمله مسائلی بوده که برای هموطنان ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1761

به "ایرانی ها آپارتمان خود را در دوبی رها کردند و برگشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانی ها آپارتمان خود را در دوبی رها کردند و برگشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید