انتقال کرونا از طریق مگس ها!

به گزارش کلوب آگهی، مگس های خانگی به عنوان عوامل انتقال بیماری های باکتریایی، انگلی و ویروسی به انسان و حیوانات شناخته می شوند. با این حال، تا به امروز نقش مگس خانگی در انتقال کروناویروس آنالیز نشده است.

انتقال کرونا از طریق مگس ها!

به گزارش مهر به نقل از تایلند مدیکال نیوز، از این رو محققان به آنالیز این موضوع پرداختند که آیا مگس می تواند کروناویروس را با خود حمل کند، ویروس را زنده حفظ کند و آن را به سطوح انتقال دهد.

مطالعات جداگانه ای برای آنالیز این موضوع انجام شد. در اولین مطالعه، مگس های خانگی پس از قرار دریافت در محیط یا شیر آلوده به کروناویروس از نظر آلودگی مورد آزمایش قرار دریافتد. در مطالعه دوم، نمونه های محیطی پس از تماس با مگس های آلوده به کروناویروس از نظر آلودگی مورد آزمایش قرار دریافتد.

نتایج نشان داد تمام مگس های قرارگرفته در محیط یا شیر آلوده به کروناویروس تا 4 ساعت و 24 ساعت بعد از قرارگیری از لحاظ RNA ویروسی مثبت بودند.

همچنین RNA ویروسی در نمونه های محیطی بعد از تماس مگس با سطوح شناسایی شد.

در مجموع تحت شرایط آزمایشگاهی، مگس های خانگی کروناویروس عفونی را تا 24 ساعت پس از مواجهه به دست آورده و در اختیار داشتند. علاوه بر این، مگس های خانگی قادر به انتقال مکانیکی RNA ژنومی کروناویروس به محیط اطراف تا 24 ساعت پس از مواجهه بودند.

محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1583

به "انتقال کرونا از طریق مگس ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال کرونا از طریق مگس ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید