آنفلوآنزا ما را از کرونا نجات داد؟

به گزارش کلوب آگهی، خبرنگاران : فوق تخصص بیماری های عفونی گفت : مطالعات اخیر نشان داده در ایتالیا و برزیل تحقیقات نشان داده افرادی که قبل از کرونا واکسن آنفولانزا تزریق کرده بودند نیاز به بستری و آی سی یو کمتری پیدا کردند.

آنفلوآنزا ما را از کرونا نجات داد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: مسعود مردانی فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: بعد از اینکه چند کمپانی بزرگ دنیا اعلام کردند که واکسن شان می تواند 95 درصد ایمنی ایجاد کند بارقه ای از امید در دل مردم دنیا ایجاد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 150 کمپانی بزرگ دنیا با تمام سرمایه کار می کنند تا این واکسن را به دنیا عرضه کنند گفت: کشور چین چهار واکسن، روسیه و آمریکا هر کدام دو واکسن، اتحادیه اروپا چند واکسن را به دنیا عرضه کردند که نتایج همه آنها مثبت بوده است و شاید تا یکی دو هفته آینده سازمان دنیای بهداشت اجازه استفاده به خیلی از کشورهای دنیا به صورت عمومی بدهد و این جای امیدواری است که مردم دنیا هم باید به آن امیدوار باشند.

عضو کمیته ملی کرونا ابراز امیدواری کرد که واکسن کرونای ایرانی بهار یا تابستان 1400 در اختیار مردم قرار گیرد و با توجه به اینکه طبق گفته های وزیر بهداشت ما سه طریق درحال تا مین واکسن هتیم امیدواریم این اتفاق زودتر رخ دهد اما قرار نیست که در همان ابتدا به همه مثلا 80 میلیون نفر همزمان واکسن بزنیم.

وی همچنین در خصوص واکسن آنفولانزا نیز مطرح نمود: این واکسن وارداتی و تولید فرانسه است و در داروهای منتخب و شبانه روزی با ارز نیمایی در دسترس است، یک خبر خوب دیگر اینکه مطالعات اخیر نشان داده در ایتالیا و برزیل تحقیقات نشان داده افرادی که قبل از کرونا واکسن آنفولانزا تزریق کرده بودند نیاز به بستری و آی سی یو کمتری پیدا کردند.

وی با اشاره به نقش محدودیت ها در کاهش ورودی بیماران به بیمارستان ها افزود: پیش بینی می شود تا دی ماه رقم مرگ و میرها به شدت کاهش پیدا کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1158

به "آنفلوآنزا ما را از کرونا نجات داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنفلوآنزا ما را از کرونا نجات داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید