خبرنگاران ستاری: حمایت ها از کارگزاران فناوری ادامه می یابد

به گزارش کلوب آگهی، تهران-خبرنگاران- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام ادامه حمایت ها از فعالیت کارگزاران فناوری (بروکرها) گفت: با صندلی اصلی این کارگزاران در توسعه حوزه فناوری فاصله بسیار وجود دارد.

خبرنگاران ستاری: حمایت ها از کارگزاران فناوری ادامه می یابد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش خبرنگاران، سورنا ستاری امروز - یکشنبه - در مراسم رونمایی از دستاوردهای برتر حوزه نفت پارک فناوری پردیس و رونمایی نمادین از تعدادی قرارداد تبادل فناوری که در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید، اضافه نمود: هدف از برگزاری این جلسه اعلام حمایت ها از فعالیت بروکرها (کارگزاران فناوری) و نیز نحو فعالیت فن بازارها است.

وی بابیان این که حمایت از دستاوردهای فناورانه در حال توسعه ادامه می یابد، اعلام نمود: همه ما در یک جبهه مبارزه می کنیم تا بتوانیم در حوزه های فناورانه کشور را به مرتبه ای از پیشرفت برسانیم زیرا توسعه فناوری یک فرهنگ جدید در ایران به شمار می رود و این فرهنگ سازی را ما از ابتدای کار خود شروع کردیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین گفت: اکنون بخش دولتی به این نتیجه رسیده که می تواند سرمایه گذار خوبی روی طرح های فناورانه باشد که نمونه آن را روز گذشته با ساخت رام ملی قطار مشاهده کردیم.

ستاری ادامه داد: سرمایه گذاری روی مترو و واگن های قطار یک سرمایه گذاری چند میلیون یورویی است که این رخ داده و به واسطه شرکت های دانش بنیان یک رام قطار بومی سازی شده است.

شروع دیپلماسی فناوری با یاری بخش خصوصی

ستاری گفت:علاوه بر حمایت ها و بومی سازی، نیز موضوعات دیپلماسی فناوری را شروع کردیم و تاسیس خانه های فناوری و نوآوری را در خارج از کشور در پیش گرفتیم که اینها همه با یاری بخش خصوصی بوده است.

وی با تاکید بر این که امیدواریم سال آینده سال خوبی در حوزه فناوری باشد، توضیح داد: فن بازار ملی ایران تا به امروز جهش خوبی داشته و انعقاد قراردادهای امروز هم خوب بوده اما کافی نیست و فروش 304 میلیارد تومان عدد قابل قبولی نیست.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: ایران باید به تولیدات و صادرات خود افتخار نمایند، در این زمینه احتیاج به تغییر فرهنگ داریم و باید یک سری حمایت اقتصادی و معنوی اتفاق بیفتد.

ستاری با بیان این که شرکت های خارجی واگن ساز نبودند و با پول ایران واگن ساز و متروساز شدند، ادامه داد: کشور در این جهت به جای آنکه روی نیروهای انسانی خود سرمایه گذاری کند، در کشورهای دیگر سرمایه گذاری کرد ولی این فرایند شکسته شد و حال واگن های قطار چند میلیون دلاری با 20 میلیون یورو و بومی سازی 85 درصدی در کشور ساخته می گردد.

وی ادامه داد: تغییر نگرش در حوزه فناوری باید در میان مدیران وتفکر سنتی بازار و سایر اجزای این اکوسیستم رخ دهد، موفقیت های شاخصی در این زمینه داشته ایم اما هنوز راه در پیش داریم.

به گزارش خبرنگاران، پنج محصول فناورانه حوزه نفت امروز با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در پارک فناوری پردیس رونمایی شد.

همچنین در ادامه این مراسم 136 قرارداد بهم رسانی فناورانه با رقم 304 میلیارد تومان با عنوان طرح جهش تجارت فناوری پارک فناوری پردیس امضا شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1503

به "خبرنگاران ستاری: حمایت ها از کارگزاران فناوری ادامه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ستاری: حمایت ها از کارگزاران فناوری ادامه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید