10 علت برای تنهایی سفر کردن (قسمت دوم)

به گزارش کلوب آگهی، گردشگری روزنه ای به سمت کسب تجارب تازه است و تنهایی سفر کردن یکی از بارزترین مثال های این امر است. با خبرنگاران همراه باشید.

10 علت برای تنهایی سفر کردن (قسمت دوم)

در اولین قسمت از مقاله 5 علت برای تنهایی سفر کردن را خواندیم. در این قسمت سایر دلایل را نیز آنالیز می کنیم تا بدانیم که چرا تنهایی سفر کردن با ارزش است؟ اگر دلایل و نکاتی که در قسمت اول مقاله مطرح شدند شما را برای آغاز برنامه ریزی یک سفر انفرادی متقاعد نکردند، پس با این قسمت از مقاله همراه باشید تا با نکاتی به مراتب با ارزش تر و مهم تر در خصوص تنهایی سفر کردن آشنا شوید. مجددا این نکته را مد نظر داشته باشید که مقصود در این مقاله تنها ماهیت سفرهای انفرادی است و مقصد مورد نظر یا روش سفر کردن فرقی نمی کند. در ادامه با 5 علت دیگر برای سفر کردن به صورت تنهایی همراه باشید:

6. تحمل!

بله! در سفرهای انفرادی قطعا مسائلی هم پیش خواهد آمد. از کنسل شدن یک پرواز گرفته تا نرسیدن به یک اتوبوس، جا ماندن از قطار یا درست پیش نرفتن رزروهای قبلی، همه و همهتنها چند مثال از مسائلی هستند که محتمل است در طول یک سفر برایتان اتفاق بیافتد. اما اصلا نگران نباشید! زودتر از آن چیزی که فکرش را بکنید یاد خواهید گرفت که مسائل و مسائل این چنینی را فراموش کنید. گم شدن پول، گم شدن کیف پول یا هر وسیله دیگری ممکن است تا حدی صبر و تحمل را از شما بگیرد! اما همواره به یاد داشته باشید که این مسائل حل شدنی هستند. هر چه بیشتر سفر کنید، بیشتر یاد می گیرید که با مسائل این چنینی کنار بیایید. در پایان به حدی می رسید که هنگام بروز مشکل یک نفس عمیق می کشید و با خود می گویید: هر چیزی که می خواهد بگردد، بگردد! مهم نیست! و به همین سادگی می بینید که سفر به صورت تنهایی چگونه صبر و تحمل شما را نه تنها هنگام بوجود آمدن مشکل در سفر بلکه هنگام بوجود آمدن بیشتر مسائل پیرامونتان افزایش می دهد.

7. آدرنالین!

فقط کافیست تا مدتی از زندگی نرمال روزمره مان سپری گردد. به زودی متوجه خواهیم شد که زندگی و موقعیت اطراف حالتی روتین و همیشگی به خود گرفته اند. بدون شک همه ما به کسب تجارب تازه، فاصله گرفتن و دور شدن از روال عادی و همیشگی زندگی و هیجان احتیاج داریم. سفرهای انفرادی یکی از برترین روش ها برای محقق شدن این امر است. در سفرهای انفرادی، توریستان هیجان بیشتری را احساس می نمایند و به مرور با کسب تجربه های تازه نترس تر می شوند! توریستانی که به صورت تنهایی سفر می نمایند در طول گذر زمان سعی می نمایند تا در جواب به تجربه کردن تمامی فعالیت های نو بگویند بله!

8. تجربه، تجربه و باز هم تجربه!

سفر کردن به صورت تنهایی مهارت ها و تجربه های شما را افزایش خواهند داد. در سفرهای انفرادی شما باید کنترل همه چیز را به دست بگیرید تا در سفرتان مسئله ای بوجود نیاید. در اینگونه سفرها تجربه شما بسیار افزایش می یابد چراکه یک سری از کارها در طول سفرهای این چنینی انجام می شوند. کارهایی از قبیل چک کردن دائم مدارک، اطمینان حاصل کردن از درست پیش رفتن تمامی رزروها، کوشش برای یادگیری فرهنگ و آداب و رسوم مردم بومی و کوشش برای فهمیدن زبان بدن و علائم خاص، همه و همه باعث می شوند تا سطح تجربه و یادگیری توریست افزایش پیدا کند. توجه داشته باشید که در سفرهای انفرادی کسی نیست که به شما بگوید دقیقا چه کار کنید یا کجا بروید. این مسائل تنها به وسیله کسب تجارب مختلف به وسیله خودتان حل خواهند شد.

9. خودتان را دوست خواهید داشت!

پس از آنالیز کردن 8 علت برای تنهایی سفر کردن، بالاخره به یگی از مهمترین علت ها می رسیم تا شما را متقاعد کنیم که تنهایی سفر کنید! خودتان را دوست خواهید داشت! به همین سادگی! هنگامی که تنهایی سفر می کنید تجربه های جالبی بدست می آورید و بیشتر به قابلیت های خود پی می برید. می فهمید که می توانید از پس فراز و نشیب های سفر برآیید و مسائل را پشت سر بگذارید و منطقه ها و شهرهای تازه را کشف کنید و در نهایت یک سفر انفرادی خیلی خوب را تجربه کنید. دقیقا به همین دلایل به خودتان ایمان می آورید و خودتان را بیشتر دوست خواهید داشت. در ادامه هم قطعا قطعا با اعتماد به نفس بیشتری چالی های اطرافتان را قبول خواهید کرد چرا که خودتان را بیش از پیش باور دارید.

10.قدر همه چیز را بیشتر خواهید دانست!

مورد آخر شاید مهمترین علت برای تنهایی سفر کردن باشد. هنگامی که تنهایی سفر می کنید و تجربه های فوق العاده ای را بدست می آورید، متوجه خواهید شد که قدر همراهان همیشگی و دوستانتان را بیشتر می دانید. پس از یک سفر انفرادی تجارب و خاطرات بسیار زیادی را برای تعریف کردن خواهید داشت. اعتماد به نفس بیشتری دارید و متوجه خواهید شد که نسبت به گذشته به شکل کاملا ملموسی اجتماعی تر شده اید. هنگام بازگشت از سفر و دیدار خانواده و دوستان قدر آن ها را بیش از پیش خواهید دانست و متوجه خواهید شد که حس تعلق به اطرافیان مرزی نمی شناسد و تا همواره پایدار خواهد ماند.

در مجموع این دو مقاله 10 علت برای تنهایی سفر کردن را مطاله کردید و متوجه شدید که تنهایی سفر کردن چه دستاوردهایی با خود به همراه دارد. حال سوال این است که آیا این دستاوردهای شگفت انگیز باعث نمی گردد که برنامه یک سفر انفرادی را مجددا مورد بازبینی قرار دهید؟ دوباره فکر کنید و نگران سختی های سفر نباشید! قطعا دستاوردهای فوق العاده یک سفر انفرادی ارزش تحمل کردن و سپری کردن سختی های آن را خواهد داشت.

نظر شما در خصوص تنهایی سفر کردن چیست؟ آیا تا کنون اینگونه سفر نموده اید؟ نظرات و تجربیات خود را با خبرنگاران در میان بگذارید.

منبع: کجارو / stayatbase.com
انتشار: 16 اسفند 1400 بروزرسانی: 16 اسفند 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1946

به "10 علت برای تنهایی سفر کردن (قسمت دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 علت برای تنهایی سفر کردن (قسمت دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید