گیاه کاهش دهنده حملات صرع

به گزارش کلوب آگهی، تهران (پانا) - به گفته مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی استراتژیک خراسان جنوبی گیاه اروانه در کاهش حملات صرع اثربخش است و برای درمان سرخی پروانه ای پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

گیاه کاهش دهنده حملات صرع

به گزارش ایسنا، حسین راغ آرا گفت: گیاه اروانه یکی از گونه های گیاهی خراسان جنوبی است که نام علمی آن Hymenocraterplatystegius است.

راغ آرا با اشاره به اینکه اروانه گیاهی پرشاخ و برگ و بوته ای است که به خانواده نعناع تعلق دارد، توضیح داد: در فصل بهار و زمان گل دهی ظاهری زیبا در دامنه ارتفاعات منطقه بخود می گیرد.

وی با بیان اینکه این گیاه را با نام های دیگری با عنوان گیاه الگانس، لاواندکویر، گل خزامی نیز می شناسند، اضافه نمود: نام محلی این گیاه بادرنجبویه کوهی و گل ارونه است.

مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی استراتژیک خراسان جنوبی اظهارکرد: گل افرایند طبیعت گیاه معتدل از گل و برگ آن در طب گیاهی به صورت دمنوش استفاده می گردد.

راغ آرا با بیان اینکه گل و برگ آن خاصیت ضد تشنج محرک معده و ضد اسپاسم سردرد را کاهش می دهد، گفت: این گیاه برای استحکام لثه ها مفید است، خاصیت تسکین دارد و برای ناراحتی قلبی مصرف دارد.

وی ادامه داد: همچنین این گیاه نفخ معده را برطرف می نماید خاصیت سم زدایی داشته و معرق است، برای برطرف ورم های بدن به ویژه ورم پا و دست مفید است.

مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی استراتژیک خراسان جنوبی با اشاره به اینکه گیاه اروانه برای بیماری نقرس اثرات مفیدی دارد و برای درمان خون مردگی اثرات بی مانندی دارد، توضیح داد: این گیاه در کاهش حملات صرع اثربخش است و برای درمان سرخی پروانه ای پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

وی یادآورشد: برای تهیه دم نموده از 23 گرم گیاه خشک در یک لیتر آب استفاده می گردد روزانه سه نوبت به اندازه یک لیوان از این دم نموده مصرف می گردد.

گیاهان دارویی ذخایر ارزشمند خراسان جنوبی بشمار می فرایند که علاوه بر حفاظت و احیاء، بهره برداری صحیح از آن در عرصه های منابع طبیعی، سبب بهبود سطح سلامت و ارتقاء کیفیت زندگی مردم می گردد. در حال حاضر در خراسان جنوبی 1500 گونه گیاهی شناسایی شده که از این تعداد 800 گونه گیاهی مفید تولید می گردد که باید در زمینه تولید این گیاهان سرمایه گذاری گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1372

به "گیاه کاهش دهنده حملات صرع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیاه کاهش دهنده حملات صرع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید