چگونه برترین پیراهن قرمز را انتخاب و در استایل خود استفاده کنیم؟

به گزارش کلوب آگهی، بعضی کارشناسان بر این باور هستند که رنگ ها بر خلق و خو و احساسات تاثیر می گذارند. تماشا یک رنگ خاص حتی می تواند یک خاطره یا یک رویداد را در خاطرمان زنده کند. البته هیچ رنگی به میزان رنگ قرمز با احساسات و معناهای متفاوت همراه نیست. این رنگ به عنوان نماد هیجان، خشم، عشق، درد، حرارت و بسیاری از حالات و احساسات دیگر به کار می رود. بنابراین هنگامی که پیراهن قرمز را انتخاب می کنید باید بدانید که حجم زیادی از احساسات را در خود و دیگران ایجاد می کنید.

چگونه برترین پیراهن قرمز را انتخاب و در استایل خود استفاده کنیم؟

اما چه نکاتی را درباره انواع مختلف پیراهن قرمز باید بدانید؟ باید بدانید که چگونه باید رنگ قرمز مناسب را انتخاب کنید، چگونه از پیراهن قرمز در استایل خود استفاده نموده و رجحانن تیپ ممکن را با آن داشته باشید. در این مطلب از مجله خبرنگاران به آنالیز انواع مختلف پیراهن های قرمز و چگونگی انتخاب رنگ مناسب آن ها برای استایل خود می پردازیم.

تاریخچه رنگ قرمز

رنگ قرمز از 30 هزار سال قبل از میلاد در هنر، صنعت پوشاک و دکوراسیون استفاده می شده است. در بیشتر طول تاریخ رنگ قرمز یکی از گران قیمت ترین رنگ هایی بوده است که برای نشان دادن قدرت و رجحان به کار گرفته می شده است. تا به امروز همچنان رنگ قرمز رنگ قدرت نامیده می گردد.

قرمز باستانی

واردات هماتیت و اکسید آهن از اسپانیا بسیار پرهزینه بود. به همین علت مصریان باستان از رنگ قرمز به ندرت استفاده نموده و آزمایشات مختلفی را با مواد مختلف برای ایجاد یک رنگ قدرتمند انجام می دادند.

علاوه بر مصریان، یونانی ها و رومیان هم به رنگ قرمز علاقه داشته و از آن برای کارهای هنری، پوشاک و وسایل آرایشی استفاده می کردند. بسیاری از دست نوشته های رومیان با رنگ قرمز نوشته شده است. این رنگ در رنگ نوشته های قرون وسطی هم بسیار حائز اهمیت بوده و برای ثبت جشن ها و مراسم های مهم در تقویم به کار می رفته است.

قرمز سلطنتی

پادشاه لویی چهارم رنگ سلتنطی را ایجاد کرد. این پادشاه فرانسوی علاقه بسیار زیاید به استفاده از رنگ قرمز در کمد لباس و دکوراسیون داشت. پس از ورود کفش های پاشنه بلند به دنیای مد مردانه، او از این ترند استفاده نموده و کفش های پاشنه بلند قرمز برای خود ساخت. کمی بعد کفش های پاشنه بلند قرمز مختص سلطنت شدند. این ترند مد قدیمی به وسیله طراح کفش کریستین لوبوتین که اکنون هم جزو تولیدنمایندگان کفش های قرمز پاشنه بلند است وارد دنیای مد شدند.

حتی پس از آن هم قرمز رنگ گران قیمتی بود. فرانسوی ها از حشرات مکزیکی برای ایجاد این رنگ استفاده می کردند. به این منظور حشرات خشک شده و با قایق به اروپا منتقل می شدند. پس از آن از آن ها برای رنگ کردن کفش و پوشاک استفاده می شد.

تا قرن هجدهم میلادی رنگ های مصنوعی به صورت گسترده در دسترس نبودند. کمی بعد از آن هر فردی می توانست رنگ قرمز را بخرد. اما همچنان تا به امروز رنگ قرمز قدرت خاص خودش را دارد.

معنای رنگ قرمز

رنگ قرمز مفهوم های بسیار زیادی را تا به امروز به همراه داشته است. در کلیساهای کاتولیک و مسیحیت، رنگ قرمز نماد شیطان و همه چیزهای مربوط به اهمریمن است. در فرهنگ های آسیایی رنگ قرمز نماد خوشبختی است. عروس های هندی برای خوشبخت شدن لباس های قرمز می پوشند.

این رنگ معناهای بسیار زیادی دارد. قرمز می تواند رنگ شجاعت، سلامتی و هیجان باشد. تقریبا در همه مفاهیم رنگ بسیار پر قدرتی به شمار می رود. قرمز برای نمایش احساسات و عواطف قدرتمند به کار می رود. قرمز رنگ خون است و اغلب به عنوان رنگ عشق هم شناخته می گردد و قدرت بسیار زیادی دارد. بنابراین هنگام انتخاب پبراهن قرمز توجهات بسیاری را به خود جلب نموده و مفاهیم بسیاری را منتقل خواهید کرد. اما سوالی که در این قسمت پیش می آید این است که چه نوع پیراهن قرمزی را باید انتخاب کنید؟

  • 6 نکته برای داشتن یک استایل مجذوب نماینده با پیراهن قرمز زنانه

استایل های مختلف پوشیدن پیراهن قرمز

اما چه نوع رنگ قرمزی را برای پیراهن خود باید انتخاب کنیم؟ راز پیدا کردن استایل پیراهن قرمز شخصی خود که باعث گردد خودتان و تیپتان بسیار زیبا به نظر برسید چیست؟ پوشیدن پیراهن قرمز گاهی به سادگی تنها پیدا کردن یک پیراهن و پوشیدن آن نیست. انواع بسیار زیادی از رنگ قرمز وجود دارد و به روش های بسیار زیادی می توان با پیراهن قرمز مجلسی یا پیراهن قرمز کلاسیک برای مراسم رسمی یک استایل تاثیرگذار و شیک ایجاد کرد.

پیدا کردن نوع مناسب رنگ قرمز

همه انواع مختلف رنگ قرمز مانند هم نیستند. رنگ قرمز گل رز اغلب در وسایل روز ولنتاین دیده شده ویک تناژ گرم تر یا نارنجی دارد. اگرچه بعضی رنگ های قرمز رنگ زمینه سردتر یا آبی دارند.

انواع مختلف رنگ قرمز برای پیراهن های قرمز رنگ

پوستتان گرم است یا سرد؟ رنگ زمینه پوست گرم، سرد یا خنثی است. باید رنگ های لباس هایی که می پوشید را با رنگ زمینه طبیعی پوست خود ست کنید. به عبارت دیگر تناژهای پوستی گرم به رنگ های گرم احتیاج دارند. تناژهای پوستی سرد در رنگ های سرد به خوبی خودشان را نشان می دهند و افرادی که تناژ پوستی خنثایی دارند می توانند به هر رنگی که دوست داشته باشند لباس بپوشند.

برای تشخیص تناژ پوستی خود در مقابل نور طبیعی ایستاده و به داخل بازو، پشت دست یا بالای پاهای خود نگاه کنید. به هر قسمتی از بدن خود که رگ هایتان قابل مشاهده هستند نگاه کنید.

در صورتی که رگ هایتان بیشتر به رنگ های آبی یا بنفش هستند، تناژ رنگی پوستتان سرد است اما در صورتی که رگ هایتان بیشتر از آبی به رنگ سبز هستند تناژ پوستتان گرم است. اکنون خواهید دانست که کدام نوع رنگ قرمز برای پوستتان مناسب تر است. انواعی از قرمز که ته زمینه های نارنجی، صورتی یا قهوه ای دارند انواع گرم رنگ قرمز به شمار می فرایند و تناژهایی از قرمز که ته زمینه های آبی، سبز یا بنفش دارند انواع سرد رنگ قرمز هستند.

پیدا کردن استایل خود

ده ها استایل مختلف از پیراهن ها و مدل های متنوع آن ها وجود دارد که می توانید مدل دلخواه خود را از میان غیررسمی ترین پیراهن ها تا رسمی ترین آن ها در بلندی ها و استایل های مختلف انتخاب کنید. این پیراهن ها در مدل های متنوعی از یقه ها و آستین ها وجود دارند.

به عبارت دیگر می توانید هر مدل پیراهن قرمزی را انتخاب کنید، اما کدام مدل های پیراهن قرمز برایتان مناسب تر هستند. پیراهن قرمزی که انتخاب می کنید به نوع بدنتان بستگی دارد.

اندام تنومند و ورزشکاری

در صورتی که فرم بدنتان ورشکاری یا مستطیلی است که با عنوان اندام صاف هم شناخته می گردد شما خیلی چاق نیستید و سایزتان متناسب است. در این اندام میزان شانه ها و لگن تقریبا یکسان است.

پیراهن های دکلته و پیراهن های دارای یقه قایقی برای این اندام بسیار مناسب هستند. افراد دارای این فرم بدن می توانند انواع مختلفی از پیراهن ها را بپوشند و بهتر است پیراهن هایی که کمر را برجسته می سازند را انتخاب نمایند.

اندام سیبی شکل

اندام سیبی شکل اندام مثلث معکوس هم نامیده می گردد. افراد دارای این اندام شانه هایشان پهن تر لگن بوده و اغلب بالاتنه بزرگ تری دارند. مدل های لخت و گشاد روی اندام سیبی شکل بسیار زیبا به نظر می رسد. پیراهن هایی که گشاد و لخت هستند برای این اندام مناسب بوده و باید در پی پیراهن های دارای یقه هفت برای این اندام باشید. پیراهن های دکلته هم جلوه بسیار زیایی روی این اندام دارند. در صورتی که اندام سیبی شکل دارید در پی پیراهن های ماکسی ای باشید که یقه پایین تری داشته باشند زیرا اندامتان را لاغرتر نشان می دهد.

اندام ساعت شنی

اندام ساعت شنی ساده ترین فرم بدن برای پیدا کردن مدل پیراهن است. این اندام حالت منحنی داشته و کمر آن برجسته است. افراددارای اندام ساعت شنی انتخاب های بسیار زیادی برای مدل پیراهن دارند. پیراهن های دراپه برای این اندام عالی هستند زیرا کمر و برجستگی های بدن را برجسته می سازند.

پیراهن های ساختارمند و متناسب روی این اندام عالی به نظر می رسند. پیراهن های مدل ماهی هم جلوه بسیار زیبایی روی اندام ساعت شنی خواهند داشت. پیراهن های گشاد مناسب این اندام نبوده و تناسبی را برای آن ایجاد نمی نمایند. در صورتی که مدل پیراهن قرمز خود را دوست نداشته باشید می توانید به آن کمربند اضافه کنید. با این کار زیبایی لباستان روی اندام ساعت شنی بسیار بیشتر می گردد.

اندام گلابی شکل

این اندام که اندام مثلثی هم نامیده می گردد به این شکل است که در قسمت لگن پهنای بیشتری داشته، بالاتنه به میزان لگن پهن نبوده و شانه های باریک تری دارند. برای اندام گلابی شکل در پی پیراهن هایی باشید یقه های هفتی، قایقی و دراپه داشته باشند. بعلاوه پیراهن هایی را انتخاب کنید که بالاتنه متناسبی داشته و ساختارمند باشند. در این صورت قسمت کمر بیشتر برجسته خواهد شد. پیراهن هایی که دامن پهن یا کاملی دارند اندام متناسبی را ایجاد می نمایند. پیراهن های مدل A line روی این مدل اندام ها بسیار زیبا به نظر می رسند.

چسزهای بسیار زیادی درباره انتخاب پیراهن قرمز وجود دارد زیرا استایل های بسیار متنوعی را با آن می توان ایجاد کرد. ممکن است دوست داشته باشید یک پیراهن قرمز شیک برای مراسم رسمی انتخاب کنید یا بخواهید برای یک مراسم غیررسمی پیراهن قرمز بپوشید. در ادامه بعضی سوالات رایج درباره انتخاب پیراهن قرمز مناسب برای استایل را پاسخ داده ایم که می توانید با استفاده از آن ها رجحانن استایل ممکن را با استفاده از پیراهن قرمز برای خود ایجاد کنید.

  • 12 فرم مختلف بدن زنان و لباس مناسب برای هر کدام

در چه موقعیت هایی می توانیم پیراهن قرمز بپوشیم؟

در صورتی که از پیراهن قرمز به صورت مناسب و صحیح در اسایل خود بهره ببرید همه جا می توانید آن را بپوشید. حتی بسیاری از عروس ها هم در روز عروسی خود پیراهن قرمز می پوشند. این سنت در هند و چین به عنوان یکی از رسوم سنتی به شمار می رود اما امروز در فرهنگ غربی هم مشاهده می گردد. پیراهن های قرمز بعلاوه روی فرش قرمز در رویدادهای رسمی استایل بسیار مجذوب نماینده و جالب توجهی را ایجاد می نمایند. فرقی نمی کند که کدام استایل پیراهن قرمز را پوشیده باشید در هر صورت زیبا به نظر می رسند. ایده های مختلف پیراهن قرمز را امتحان نموده و مدل دلخواه و مناسب خود را پیدا کنید.

چگونه با پیراهن قرمز استایل رسمی داشته باشیم؟

پیراهن های قرمز انتخاب بسیار مناسبی برای مراسم های رسمی هستند. به همین علت است که بسیاری از هنرپیشه ها روی فرش قرمز پیراهن قرمز می پوشند. برای نمایش بیشتر رنگ لباس، پیراهن قرمز را با جواهرات ست نموده، به همراه آن کفش پاشنه بلند بپوشید و یک کیف دستی بهره ببرید. رنگ کیف و کفش را با رنگ قرمز پیراهن یا رنگ طلایی جواهرات ست کنید. علاوه بر این می توانید رنگ کیف و کفش را چیزی غیر از قرمز هم انتخاب کنید.

چگونه می توان با پیراهن قرمز استایل بوهو ایجاد کرد؟

پیراهن های قرمز یکی از انتخاب های عالی برای ایجاد استایل بوهو که یکی از استایل های مجذوب نماینده غیررسمی است به شمار می فرایند. یک پیراهن قرمز بلند مانند پیراهن ماکسی یا پیراهن ساحلی را با کفش کتانی ست کنید. استایل بوهو به همین راحتی ایجاد می گردد. علاوه بر این می توانید از صندل هم بهره ببرید. سعی کنید جواهرات رنگی و غیررسمی را به استایلتان اضافه کنید. موارد درشت و بزرگ به خوبی با استایل بوهو ست می شوند. کیف دستی بزرگ هم با استایل بوهو همخوانی بسیار زیادی دارد.

چه رنگ هایی با رنگ قرمز ست می شوند؟

قرمز یکی از رنگ های جالب است زیرا به خوبی با بسیاری از رنگ های دیگر ست می گردد. تناژ های قهوه ای شامل مسی و طلایی ترکیب بسیار مجذوب نماینده و شیکی را با قرمز به وجود می آورند. علاوه بر این رنگ قرمز با رنگ های طوسی، سفید و مشکی هم به خوبی ست می گردد.

در واقع ترکیب قرمز با سفید یا مشکی بسیار سرزنده و مهیج به نظر می رسد. این رنگ ها متضاد قرمز بوده و با انواع مختلف قرمز به خوبی ست می شوند. بعلاوه می توانید انواع مختلف رنگ قرمز را هم در استایل خود به کار بگیرید. با استفاده از ترکیب کردن زرشکی و قرمز آلبالویی روشن از ست زیبا و خیره نماینده این دو رنگ لذت ببرید.

  • 7 رنگ که می توانید با رنگ قرمز ست کنید و یک استایل بی نقص داشته باشید

از چه اکسسوری هایی به همراه پیراهن قرمز استفاده کنیم؟

سعی کنید یک کت، شال یا رویه را به پیراهن قرمز خود اضافه نموده تا استایل مجذوب نماینده تری داشته باشید. این کار می تواند یک راه چاره خوب برای افزودن یک رنگ دیگر به استایل هم باشد. کمربندها هم جلوه زیبایی روی پیراهن های قرمز دارند. با این کار می توانید برای شکستن ساختار یکنواخت قرمز رنگ روشن دیگری را به استایل اضافه کنید. در صورتی که مایل هستید استایل تک رنگی داشته باشید کمربند قرمز رنگی را به استایل خود اضافه کنید. برای داشتن استایل تک رنگ همه اکسسوری های خود را به رنگ قرمز انتخاب کنید.

انواع مختلف کفش می توانند به خوبی با پیراهن های قرمز ست شوند. کفش های قایقی، صندل، کفش های پاشنه بلند بنددار، کفش های تخت و حتی کفش های کتانی به خوبی با پیراهن قرمز ست شده و ترکیب مجذوب نمایندهی را ایجاد می نمایند.

کدام نوع قرمز برای انتخاب به عنوان رنگ پیراهن مناسب تر است؟

کدام نوع رنگ قرمز بیشتر به صورتتان می آید؟ رنگ قرمز را بر اساس تناژ پوست خود انتخاب کنید نه بر اسسا رنگ مو و رنگ چشم. در صورتی که پوست خیلی بور و روشنی دارید پیراهن های قرمز روشن مانند قرمز مرجانی یا قرمز گوجه ای زیبایی دوچندانی را به نمایش می گذارند.

در صورتی که رنگ پوست مبه وسیلهی دارید که کمی تیره تر است انواع روشن رنگ قرمز را انتخاب کنید. پوست های تیره تر با انواعی از رنگ قرمز که ته زمینه های آبی یا بنفش دارند زیباتر به نظر می رسند. به عنوان مثال رنگ قرمز تیره برای این رنگ پوست ها بسیار مناسب است.

منبع: ThreadCurve

منبع: دیجی استایل
انتشار: 30 مرداد 1401 بروزرسانی: 30 مرداد 1401 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 2089

به "چگونه برترین پیراهن قرمز را انتخاب و در استایل خود استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه برترین پیراهن قرمز را انتخاب و در استایل خود استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید