نگاهی موشکافانه به خودرو چانگان CS35 و ابعاد و زوایا آن

به گزارش کلوب آگهی، خودرو چانگان CS35 از جمله جدیدترین محصولات فراوری شده توسط شرکت خودروسازی چینی چانگان به شمار می رود و یکی از شبه شاسی بلندهای شاخص حاضر در بازار ایران محسوب می گردد. با توجه به قابلیت های این خودرو و همچنین بهره مندی از ظاهری گیرا، می توان آن را محصولی قابل اعتنا در میان سایر رقبای حاضر در بازار نام نهاد.

نگاهی موشکافانه به خودرو چانگان CS35 و ابعاد و زوایا آن

در همین ابتدا بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که خودرو چانگان CS35 توسط شرکت خودروسازی سایپا مونتاژ شده و در اختیار خودرو دوستان ایرانی قرار گرفته است. با توجه به این موضوع که صنعت خودروسازی داخل روز به روز از فراوری صرف و خلاقانه فاصله گرفته و به سمت واردات از خاور دور و مونتاژ محصولات آن دیار حرکت می نماید، طی یکی دو سال اخیر شاهد رشد روزافزون حضور خودروهای چینی مونتاژ شده در بازار خودروی داخل کشور هستیم.

جالب این جا است که طیف گسترده ای از محصولات مذکور را خودروهای شاسی بلند یا شبه شاسی بلند تشکیل می دهند. در واقع خودرو چانگان CS35 نیز در ردیف همین دسته از محصولات جای می گیرد و برای جلب نظر علاقه مندان به خودروهای بلند بالا در بازار خودروی کشور حضور یافته است.

در مجموع می توان ادعا کرد که چانگان CS35 طی همین مدت زمان نه چندان بلندی که در بازار حضور دارد، به موجب بهره مندی از مشخصات ظاهری و باطنی قابل قبول خود توانسته به یکی از محصولات قابل اعتنای حاضر در بازار خودروی ایران تبدیل گردد. مشخصاتی که در ادامه متن پیش رو به اتفاق یکدیگر آنها را از نظر خواهیم گذراند.

مشخصات فنی خودرو چانگان CS35

طبق معمول از قلب تپنده این خودرو یا موتور طراحی شده برای آن آغاز می کنیم. طراحان چانگان CS35 برای بخشیدن حیات به این خودرو از وجود یک موتور 4 سیلندر 16 سوپاپ (مدل خطی) با حجم کلی 1598 سی سی بهره جسته اند. موتوری که قادر است حداکثر قدرتی معادل 123 اسب بخار با احتساب 6000 دور در دقیقه را به نمایش بگذارد و حداکثر گشتاور آن نیز به رقم 160 نیوتن متر با احتساب 4000 دور در دقیقه می رسد. مشخصات یاد شده در کنار بهره مندی چانگان CS35 از جعبه دنده چهار سرعته اتوماتیک موجب می گردد تا زمان رسیدن این خودرو از حالت سکون (سرعت صفر) به سرعت صد کیلومتر در ساعت، رقمی معادل 15 ثانیه باشد. موضوعی که موجب می گردد نتوانیم این خودرو را یک خودروی پرشتاب لقب دهیم.

البته باید به این نکته اشاره نمود که شرکت سایپا علاوه بر مدل اتوماتیک، خودرو چانگان CS35 را در مدل دیگری با بهره مندی از جعبه دنده دستی پنج سرعته نیز مونتاژ می نماید. مدلی که از آپشن های کمتری نسبت به مدل اتوماتیک برخوردار بوده و از وجود بعضی قابلیت ها (که در ادامه این متن به آنها اشاره خواهیم کرد) بی بهره است.

در هر صورت حداکثر سرعت این خودروی 1290 کیلوگرمی به 180 کیلومتر در ساعت می رسد و حجم باک آن نیز معادل 52 لیتر است. در شرایطی که استاندارد آلایندگی چانگان CS35 یورو 4 عنوان شده است، می توان نوع طراحی حجم کلی موتور آن را تا حدی قابل توجیه دانست. چرا که در این حالت شاهد آلوده شدن کمتر محیط زیست در هنگام مصرف سوخت خودرو هستیم. میزان مصرفی که در فضای داخل شهر به صورت متوسط رقم 15 لیتر به ازای پیمودن هر صد کیلومتر مسافت برآورد می گردد و میزان متوسط و میانگین آن در فضای خارج شهر و به صورت چرخه ترکیبی نیز به ترتیب ارقام 5.8 لیتر و 7.2 لیتر به ازای پیمودن هر صد کیلومتر مسافت عنوان شده است.

در مجموع می توان ادعا کرد که اگر خودرو چانگان CS35 به لحاظ بهره مندی از مشخصات فنی چیزی از سایر رقبای هم رده در بازار خودروی ایران زیاد نداشته باشد، نسبت به آنها در بخش فنی کم هم ندارد و در این زمینه تقریبا دوشادوش آنها به پیش می رود.

امکانات و قابلیت های خودرو چانگان CS35

به منظور حفظ سلامت و ایمنی هر چه بیشتر سرنشینان جلو در چانگان CS35 این خودرو به چهار کیسه هوا در دو جایگاه جلوی خودرو مجهز است که به طور مجزا دو کیسه هوای ایمنی اصلی و دو کیسه هوای جانبی را شامل می گردد. هرچند که در مدل دستی عرضه شده از این خودرو توسط شرکت سایپا تنها به استفاده از دو کیسه هوای ایمنی اصلی بسنده شده است و کیسه های هوای جانبی در این مدل غایب هستند. علاوه بر آن در طراحی سیستم ترمز خودرو چانگان CS35 نیز دقت نظر و توجه مشابهی انجام شده است. به گونه ای که ترمزهای دیسکی سمت جلو و عقب این خودرو علاوه بر دو تکنولوژی ABS و EBD از وجود تکنیک های مکملی نظیر ESP، TCS و HBA نیز بهره می برد.

در مدل اتوماتیک عرضه شده از این خودرو توسط شرکت سایپا شاهد وجود یک نمایشگر 7 اینچی هستیم. قابلیتی که در مدل دستی این خودرو مشاهده نمی گردد. البته نمایشگر مذکور یک صفحه نمایش کاملا معمولی به شمار می رود که تنها برای به تصویر کشیدن بعضی اطلاعات فنی این خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. به بیان دقیق تر نمایشگر یاد شده از وجود قابلیت لمسی بی بهره است و از همین رو امکاناتی نظیر سیستم مسیریاب اتوماتیک نیز در آن وجود ندارد. البته برای جبران مافات، در کنار این نمایشگر نه چندان پرکاربرد شاهد وجود یک سیستم صوتی مبتنی بر شش بلندگو هستیم که علاوه بر مجهز بودن به رادیو و قابلیت پخش CD، از فرمت MP3 پشتیبانی نموده و به درگاه USB هم مجهز است.

از دیگر قابلیت های موجود در خودرو چانگان CS35 می توان به موارد مختلفی نظیر بهره مندی از تکنولوژی کروز کنترل (که البته از نسخه دستی این خودرو غایب است)، سیستم تهویه مطبوع، ریموت کنترل تاشو، وجود رینگ 17 اینچی آلومینیومی برای چرخ ها، بهره مندی از سیستم ضد سرقت ایموبیلایزر، وجود سانروف (منحصر به نسخه اتوماتیک و غایب از نسخه دستی)، مجهز به کامپیوتر اطلاعات سفر، قابلیت تنظیم صندلd راننده در شش جهت مختلف، وجود جایگاه چرمی (منحصر به نسخه اتوماتیک و غایب از نسخه دستی)، وجود چراغ مطالعه و ریموت کنترل و همچنین وجود برف پاک کن عقب اشاره نمود.

علاوه بر موارد فوق قابلیت های اضافه ای نظیر بالا برنده شیشه جلو و عقب به شکل برقی، وجود سنسور پارک دنده عقب، بهره مندی از سیستم هشدار مربوط به بسته نبودن کمربند ایمنی، وجود آینه های جانبی برقی مجهز به چراغ راهنما (این آینه ها در مدل دستی به صورت برقی نیستند)، وجود دکمه های تنظیم موجود روی فرمان خودرو (منحصر به نسخه اتوماتیک و غایب از نسخه دستی)، چراغ های جلوی هالوژن با قابلیت تنظیم ارتفاع، چراغ مه شکن پشت و زیر آرنج مرکزی عقب، وجود آینه های جانبی با قابلیت تاشوندگی برقی، وجود کمربندهای ایمنی مجهز به سیستم پیش کشنده که از قابلیت تنظیم ارتفاع بهره می برد و همچنین بهره مندی شیشه عقب از گرمکن نیز به عنوان سایر ویژگی های مهم موجود در خودرو چانگان CS35 شناخته می گردد.

قیمت، مشخصات و سایر ویژگی های ظاهری خودرو چانگان CS35

خودرو چانگان CS35 از ابعادی به اندازه 4160 میلی متر طول، 1810 میلی متر عرض و 1670 میلی متر ارتفاع برخوردار است و فاصله موجود بین دو محور این خودرو نیز به رقم 2560 میلی متر می رسد. در مجموع می توان چانگان CS35 را یک خودروی شاسی بلند نسبتا کوچک جثه نام نهاد که از لحاظ سر و شکل ظاهری قادر به تاثیرگذاری قابل توجهی بر خودرو دوستان است.

در واقع به نوع طراحی ظاهر این خودرو چه در بخش پشت و چه در بخش جلو ایراد خاصی را نمی توان وارد دانست. در بخش جلو، فارغ از جنس مواد به کار رفته در فراوری اجزا، شاهد تناسب قابل قبول جزییاتی نظیر چراغ ها، جلو پنجره و سپر با یکدیگر هستیم. امری که در بخش عقب چانگان CS35 نیز کم و بیش به همان نسبت و اندازه قابل مشاهده است.

همانند طراحی بخش بیرونی، طراحی بخش داخل و فضای درون کابین خودرو چانگان CS35 نیز نسبتا گیرا و تاثیرگذار جلوه می نماید. به گونه ای که نوع طراحی فضای داخلی این خودرو حداقل یک پله بالاتر از چگونگی طراحی ظاهر خودروهای ساخت داخل قرار می گیرد. در مجموع مسلما آن دسته از رانندگانی که برای سر و شکل ظاهری خودروهای مد نظر خود اهمیت فراوانی قایل هستند اما به علت عوامل مهمی نظیر محدودیت بودجه، گستره انتخابی خود را روی خودروهای مونتاژ شده چینی متمرکز نموده اند، توجه ویژه ای نسبت به چانگان CS35 خواهند داشت و به سمت این خودرو جذب خواهند شد.

لازم به ذکر است که بر اساس اطلاعات رسمی موجود، در حال حاضر یک دستگاه چانگان CS35 نو و کار ننموده با قیمتی مابین 69 تا 71 میلیون تومان در بازار خودرو به فروش می رسد. با این اوصاف و با توجه به مشخصات فنی و ظاهری مشخصی که در متن پیش رو به آنها اشاره شد، می توان خودرو چانگان CS35 را به عنوان یکی از رقبای کاملا سرسخت و جدی برای محصولاتی نظیر خودرو X22 محصول MVM در نظر گرفت. به خصوص این که چانگان CS35 علاه بر قیمت رقابتی خود به لحاظ بهره مندی از مشخصات فنی و قدرت موتور نیز تا اندازه ای نسبت به این خودرو فزونی دارد. به هر حال اگر به دنبال یک خودروی شبه شاسی بلند مالی برای نشستن پشت فرمان آن هستید، می توانید نیم نگاهی هم به چانگان CS35 داشته باشید.

منبع: setare.com
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1399

به "نگاهی موشکافانه به خودرو چانگان CS35 و ابعاد و زوایا آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی موشکافانه به خودرو چانگان CS35 و ابعاد و زوایا آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید