نویسنده مراکشی برنده جایزه اورنج افریقا شد

به گزارش کلوب آگهی، به گزارش خبرنگاران به نقل از مجله لیورابدو- یوسف امین العلمی، نویسنده و هنرمند مراکشی پیروز شد جایزه دومین دوره برگزاری جایزه اورنج کشورهای افریقایی را برای اثر جنگ زیباست دریافت کند.

نویسنده مراکشی برنده جایزه اورنج افریقا شد

این اثر که در ماه اکتبر منتشر شد سرگذشت یک کمدین جوان را روایت می کند که کشور خود را به خاطر جنگ و بحران محیط زیستی ترک می کند و سعی می کند موهبت طنز خود را برای کاستن از رنج زندگی مهاجرینی که در طول سفر خود به اروپا و در اردوگاه های پناهندگی با آن ها روبه رو شده و زنده نگه داشتن یاد جان باختگان به کار گیرد.

یوسف امین العلمی نویسنده 58 ساله مراکشی است که رمان های متعددی را به زبان های فرانسوی، عربی و انگلیسی منتشر کرده است. او سال گذشته نیز با رمان هنوز نمرده پیروز شد به فهرست نهایی جایزه اورنج افریقا راه یابد که در نهایت دجایلی اماردو امل، نویسنده اهل کامرون برای اثر مونیال، اشک های صبر به عنوان برنده معرفی گشت.

العلمی در سال 1999 نیز پیروز شد جایزه بهترین رمان سفرنامه ای را که توسط شورای بین المللی بریتانیا به بهترین متن های نوشته شده به زبان انگلیسی اهدا می شد دریافت کرد.

جایزه کتاب اورنج قاره افریقا که از سوی بنیاد خیریه اورنج در 18 کشور مختلف قاره سیاه شعبه دارد با هدف حمایت از استعداد های ادبی قاره افریقا و موسسات انتشاراتی آن ها تاسیس شده و به اثر داستانی که به زبان فرانسه نوشته شده و از سوی یک انتشارات افریقایی منتشر شده جایزه می دهد. این بنیاد پیش از این در سال 2009 جایزه اورنج را در فرانسه برای تقدیر از نویسندگان فرانسوی زبان ایجاد کرده بود.

ارزش مالی این جایزه ده هزار یورو بوده و اثر برگزیده نیز در کشورهای غیرافریقایی معرفی و تبلیغ خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 822

به "نویسنده مراکشی برنده جایزه اورنج افریقا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نویسنده مراکشی برنده جایزه اورنج افریقا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید