نحوه ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش کلوب آگهی، علاقه مندان به تحصیل در دوره کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تا 7 مهرماه فرصت دارند که در رشته های این دانشگاه ثبت نام نمایند.

نحوه ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مهاجرت دانشجویی به کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری کلوب آگهی، دانشگاه آزاد اسلامی 85 درصد ظرفیت دوره کارشناسی خود را به صورت بدون آزمون تکمیل می نماید.

بر این اساس علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس azmoon.org نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند.

دانشگاه آزاد اسلامی مهلت جدیدی تا 7 مهرماه برای ثبت نام در این رشته ها در نظر گرفته است. متقاضیان می توانند با پرداخت مبلغ 530 هزار ریال نسبت به خرید کارت اعتباری ثبت نام اقدام نمایند و با درج شماره کارت اعتباری و شماره کد ملی وارد صفحه ثبت نام شوند.

اتباع غیر ایرانی برای ثبت نام در این دوره ضروری است با مراجعه به وب سایت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به آدرس www.saorg.ir مراجعه و اطلاعات مربوطه را تکمیل نمایند. این دسته از داوطلبان می توانند اخذ کد پیگیری 13 رقمی کارت اعتباری انتخاب رشته را خریداری نمایند.

هر یک از متقاضیان می توانند 20 رشته/شهر از یک مجموعه و یک نظام آموزشی از میان رشته/شهرهای ارائه شده در سامانه انتخاب نمایند.

متقاضیانی که تمایل به انتخاب رشته/شهر از نظام های آموزشی متفاوت دارند می توانند مجدداً با خرید کارت اینترنتی ثبت نام نسبت به انتخاب 20 رشته /شهر از نظام آموزشی دیگر اقدام نمایند.

متقاضیانی که تمایل به انتخاب رشته /شهر از مجموعه های آزمایشی متفاوت دارند، می توانند مجدداً با خرید کارت اینترنتی ثبت نام نسبت به انتخاب 20 رشته /شهر از مجموعه آزمایشی دیگر اقدام نمایند.

چگونگی استفاده از تسهیلات اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی از سوی داوطلبان بدون آزمون

85 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون جذب می شوند

چگونه بدون آزمون دانشجوی دانشگاه آزاد شویم؟

داوطلبان برای ثبت نام باید مدرک دیپلم داشته باشند. داوطلبان نظام آموزشی جدید اعم از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش حداکثر تا 31 شهریورماه فرصت دارند مدرک تحصیلی خود را ارائه دهند. فارغ التحصیلان دوره پیش دانشگاهی نیز باید مدرک پیش دانشگاهی خود را حداکثر تا 31 شهریورماه ارائه دهند.

متقاضیان نظام قدیم یا دارندگان مدرک کاردانی می توانند برای ثبت نام در دوره بدون آزمون اقدام نمایند. دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا مدرک کاردانی هستند، حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با کلوب آگهین برخورد خواهد شد.

داوطلبان باید معدل کل یا معدل کتبی خود را به صورت صحیح در تقاضانامه وارد نمایند. داوطلبان در صورت مغایرت معدل کل یا معدل کتبی واقعی با معدل اعلام شده از ثبت نام پذیرفته شدگان ممانعت به عمل می آید.

آموزش در دانشگاه آزاد اسلامی

آموزش در دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس نظام واحدی است. در این نظام هر درس با توجه به سرفصل و حجم مطالب از یک، دو، سه و یا چهار واحد درسی تشکیل شده است.

دانشجویان در هر نیمسال تحصیلی با انتخاب تعدادی از دروس بر اساس ضوابط مربوط و حضور در کلاس های نظری و عملی آن ها، در خاتمه نیمسال تحصیلی در امتحان آن دروس شرکت می نمایند و پس از موفقیت در امتحان کلیه دروس فارغ التحصیل می شوند.

آموزش ها در دانشگاه آزاد اسلامی به دو صورت تمام وقت و پاره وقت صورت می گیرد. نظام آموزشی پاره وقت برای کسانی است که فرصت حضور در کلاس ها را از صبح و به صورت تمام وقت ندارند به همین دلیل می توانند از نظام پاره وقت بهره مند شوند.

حداکثر طول مدت تحصیل در نظام آموزشی تمام وقت برای دوره کارشناسی پیوسته 6 سال و حداکثر مدت مجاز تحصیل در دوره کارشناسی نظام آموزشی پاره وقت 8 سال است. ازلحاظ ارزش علمی و استخدامی بین مدرک فراغت از تحصیل تمام وقت و پاره وقت اختلافی وجود ندارد.

4040/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 961

به "نحوه ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید