نتایج کامل پیکارهای کومیته روز اول لیگ جهانی کاراته وان دبی

به گزارش کلوب آگهی، امیر مهدی زاده، نماینده ایران در وزن 60- کیلوگرم با 5 برد و یک باخت در جدول شانس مجدد برای کسب نشان برنز پیکارهای کاراته وان دبی رقابت خواهد نمود و سعید علیپور در وزن 67- کیلوگرم با 6 برد به فینال رسید.

نتایج کامل پیکارهای کومیته روز اول لیگ جهانی کاراته وان دبی

به گزارش خبرنگاران، در ادامه اولین روز از سومین مرحله لیگ دنیای کاراته در سال 2017 موسوم به کاراته وان، در وزن 60- کیلوگرم مردان، امیر مهدی زادهریال قهرمان دو دوره مسابقات دنیای ابتدا دومینک از اسلواکی را 2 بر صفر برد، سپس درحالیکه 3 بر صفر برابر تابانگ ستشگوا از بوتسوانا عقب بود، به دلیل هانسوکو شدن این ورزشکار، برنده اعلام شد و در سومین مبارزه رو در روی نماینده کره جنوبی نهاده شد.

هوان لی جی از کره جنوبی که 2 طلای مسابقات قهرمانی آسیا، 2 برنز بازیهای آسیایی و عنوان قهرمانی دانشجویان دنیا را در کارنامه دارد در چهارمین مبارزه رو در روی مقابل نماینده کشورمان بازهم مغلوب گشت (1-0) تا مهدی زاده راهی دور بعد گردد.

امیر مهدی زاده در ادامه با کالویس کالنینس از لتونی دارنده مدال برنز دنیا در سال 2010، دارنده مدال نقره و برنز مسابقات قهرمانی اروپا، نایب قهرمان مسابقات کامبت گیمز و دارنده 4 طلا، 3 نقره و 2 برنز کاراته وان به تساوی 1-1 رسید که به دلیل امتیاز سنشو نفر برنده معرفی گشت و به نیمه نهایی راه یافت.

او در این مرحله نیز به مصاف کایا ایکوت از ترکیه دارنده مدال طلا، نقره و برنز مسابقات قهرمانی اروپا و دارنده 2 طلا و 2 برنز مسابقات کاراته وان رفت اما در نهایت نتیجه را 6 بر 3 واگذار کرد تا در جدول رپه شارژ برای کسب مدال برنز رقابت کند.

مهدی زاده پیش از این در سال های 2012 و 2013 پیروز به شکست این ورزشکار ترکیه ای شده بود.

همچنین مجید حسن نیا کاراته کای تیم ملی کشورمان در گام اول به دارخان اسدیلف از قزاقستان نایب قهرمانی دنیا در سال 2008 و دارنده یک نقره و یک مدال برنز در کاراته وان با نتیجه 4 بر صفر باخت. میعاد کمک پس از اینکه 8 بر صفر مقابل قاسم محمد از هند برنده شد به فاهد احمد محمد از اردن نتیجه را یک بر صفر واگذار کرد و مصطفی روستا نیز با قبول شکست مقابل دالت شیبیمکوف از قزاقستان (5-4) از گردونه مسابقات کنار رفت.

اما در جدول وزن 60- کیلوگرم دیگر کاراته کاهای ایرانی هم حضور داشتند، علی صفدریان دو برد مقابل کامرون (3-0) و قزاقستان (1-0) بدست آورد اما به مهدی زاده باخت. وحید حسنی پور در گام نخست 3 بر صفر نتیجه را به لتونی واگذار کرد. محمد قاسمی پس از پیروزی 9-2 برابر قزاقستان به روسیه باخت. حسین مرادی در همان اولین مبارزه 6 بر صفر نتیجه را به ماکائو واگذار کرد. میثم ادهمی ابتدا قزاقستان (3-0) را شکست داد اما در ادامه 3-0 مقابل نماینده عربستان باخت. مصطفی کاووسی هم با یک برد و یک باخت از گردونه رقابت ها کتار رفت. بهنام مهدوی نیز در حالیکه اولین مبارزه را 6 بر 2 به نماینده ازبکستان واگذار کرد باتوجه به راهیابی این ورزشکار به فینال این مسابقات راهی جدول شانس مجدد شد اما به گرجستان 4-3 باخت و از دور مسابقات کنار رفت.

فینال وزن 60- کیلوگرم بین ترکیه و ازبکستان انجام می گردد.

اما در وزن 67- کیلوگرم، رضا عنایتی عضو تیم ملی کاراته کشورمان که اولین سابقه حضورش در پیکارهای کاراته وان را تجربه می کرد در گام اول ریچارد براتکا از اسلواکی را 6 بر صفر برد، سپس دایلین مورکرک از هلند را با نتیجه 7 بر یک از پیش رو برداشت، در ادامه کمیل سالائوف از روسیه را 6 بر یک شکست داد اما در مبارزه با بادر التیوبی از عربستان از ناحیه کتف به شدت آسیب دید و با نتیجه یک بر صفر یاخت. او در ادامه بدلیل شدت آسیب دیگر منتظر نتیجه ورزشکار عربستانی نشد و از ادامه مبارزات انصراف داد.

سعید احمدی دیگر ملی پوش ایران در این وزن ابتدا سرگئی بالاکوف روس را 6 بر 0 برد اما در مبارزه ای پرافت و خیز با نتیجه 9 بر 7 به سلطان الزهرانی از عربستان باخت و در ادامه نماینده عربستان به فینال نرسید تا احمدی هم از دور رقابت ها کنار برود.

همچنین در این وزن 8 کاراته کای ایرانی هم حضور داشتند که رابرت اواکیان ابتدا سوئد (4-2) را برد اما به اندونزی (4-0) باخت. امیربهادر کمک نتیجه را به قزاقستان (2-0) واگذار کرد. محمدجواد معمار حسن آبادی چین را برد اما مقابل عربستان (4-0) باخت. دادیار رهنما در همان اولین بازی 2 بر صفر به اتریش باخت. علی گلابی ایرلند (3-0) و بوتسوانا (4-3) را برد اما نتیجه را 5-0 به عربستان واگذار کرد. هامون درفشی با 3 برد مقابل آلمان (2-1)، گرجستان (3-0) و عربستان (9-2) و یک شکست به ترکیه به کار خود انتها داد. امیرحسین سهرابی هم پس از اینکه به یونان 4-2 باخت با رسیدن این ورزشکار به فینال، راهی جدول رپه شارژ شد که در این مرحله برابر قزاقستان و ترکیه برنده از تاتامی خارج شد اما 10-4 به اتریش باخت و از گردونه مسابقات کنار رفت.

سعید علیپور نیز که با 6 پیروزی خود را به فینال وزن 67- کیلوگرم رساند. ابتدا 5-1 امارات را برد، سپس 6-صفر الجزایر را شکست داد، در ادامه لوکزامبورگ را با همین نتیجه مغلوب کرد و در گام چهارم 3 بر صفر مقابل کامرون به فزونی رسید و با پیروزی مقابل نماینده روسیه به نیمه نهایی راه یافت. او در این مرحله بادر التیوبی از عربستان را 4 بر 1 برد و فینالیست شد. بدین ترتیب فینال وزن 67- کیلوگرم بین یونان و ایران برگزار می گردد.

در وزن 50- کیلوگرم، نسرین دوستی عضو تیم ملی کشورمان پس از تساوی 0-0 مقابل کریوا کاترینا از اوکراین با هانتی داوران برنده شد و در ادامه به مصاف مونیکا برویچ از کرواسی رفت و در این ملاقات هم 0-0 مساوی شد و با هانتی داوران بعنوان فرد پیروز میدان معرفی گشت. او در سومین مبارزه نتیجه را 3 بر صفر به بنیتا پلانک از اتریش دارنده مدال برنز دنیا و 2 طلا، 2 نقره و 3 برنز کاراته وان و طلای اروپا در سال 2015 واگذار کرد که باتوجه به حضور نماینده اتریش در فینال او شانس حضور در رپه شارژ را بدست آورد. دوستی در این مرحله ابتدا دیگه بوگر از آلمان را 7 بر صفر برد اما در ادامه به سویل باس از ترکیه در هانتی باخت و از دور رقابت ها کنار رفت.

زهرا طرازپور دیگر کاراته کای تیم ملی ایران نیز ابتدا در امتیاز سنشو شوانگ از چین تایپه را برد اما به النا استپانوا از روسیه باخت و از دور رقابت ها کنار رفت. نماینده روسیه برنز دنیا، مدال نقره و برنز مسابقات قهرمانی اروپا و مدال طلای کاراته وان را در کارنامه داشت.

همچنین 4 کاراته کای ایرانی نیز در این رقابت ها حضور داشتند که هر 4 نفر از دور مسابقات کنار رفتند. سارا بهمن یار با یک برد مقابل لهستان (3-0) و یک شکست مقابل ویتنام به کار خود انتها داد. فاطمه قاسمی در دور نخست 6-0 به روسیه باخت، سحر شیروانی پس از پیروزی مقابل کامرون نتیجه را به اسپانیا واگذار کرد و سحر کرجی در مبارزه اول مقابل ایتالیا کاری از پیش نبرد.

ترکیه و اتریش فینالیست های این وزن شدند.

پیکارهای فینال این دوره از مسابقات و مبارزات مدال برنز روز یکشنبه (13 فروردین ماه) برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 308

به "نتایج کامل پیکارهای کومیته روز اول لیگ جهانی کاراته وان دبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج کامل پیکارهای کومیته روز اول لیگ جهانی کاراته وان دبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید