مقبره ای باستانی که از گزند غارتگران در امان به جای مانده است

به گزارش کلوب آگهی، ایسنا/ این خبر پیرامون مقبره ای باستانی که از گزند غارتگران در امان به جای مانده است، برای شما نگارش گشت.

مقبره ای باستانی که از گزند غارتگران در امان به جای مانده است

باستان شناسان اعلام کردند یک مورد از سه مقبره مجلل 1800 ساله متعلق به یک خانواده ثروتمند که در چین کشف شده است، به رقم دیگر مقبره ها همچنان دست نخورده به جای مانده است.

لایوساینس در این باره نوشته است با اینکه دو مقبره غارت شده در شرایط خوبی قرار ندارند، مقبره دیگر دست نخورده به جای مانده است و بیش از 70 اثر تاریخی، که یک شمشیر آهنین و یک آینه برنز را شامل می شود، به عنوان پیشکش در مقبره قرار داده شده بودند.

این مقبره ها که قدمتشان به دودمان هان (206 پیش از میلاد تا 220 میلادی) باز می شود، در جریان کاوش در روستایی واقع در ریژائو کشف شدند.

براساس بیانیه ای که به وسیله انجمن باستان شناسی چین منتشر شده است، این مقبره ها زیر یک تپه خاکسپاری واقع در یک پارک قرار داشتند و کاوش های باستان شناسی در محل پیش از توسعه پارک صورت گرفته است.

در هر یک از این سه مقبره دو نفر در تابوت هایی از جنس چوب دفن شده بودند. در تمام این مقبره ها یک گذرگاه سنگ فرش شده شیب دار ساخته شده است که به مقبره ها منتهی می شود. بعلاوه در یکی از مقبره های غارت شده و در مقبره دست نخورده نوشته هایی شامل نام خانوادگی هوآن وجود داشت که نشان می دهد تمام این مقبره ها به اعضای یک خانواده ثروتمند تعلق دارند.

مقبره دست نخورده که به شکل یک دسته چاقو است، 6.7 متر طول دارد و اتاق مرکزی آن پس از اینکه دو تابوت و اشیاء مخصوص خاکسپاری در آن قرار داده شدند، با گل سبز پر شده است.

در بین تابوت ها، دیوار چوبی واقع شده است که پنجره ها و درهای پر نقش و نگاری را شامل می شود و به همین علت باستان شناسان معتقدند با توجه به طراحی شبیه به سکونتگاه در مقبره ها، افرادی که در آن دفن شده اند زن و شوهر بودند که در زمان های متفاوتی دفن شده اند.

بقایای انسان های داخل تابوت ها تجزیه شده است اما اشیائی که در آن قرار داده شده بود، از جمله آینه برنزی، شمشیر آهنین و ظروف سفالین لعابی و یک مهر مسی به شکل لاکپشت که برای اسناد مورد استفاده قرار می گرفت، سالم به جای مانده اند.

به گفته یک باستان شناس، یکی از تابوت ها بسیار نفیس ساخته شده بود و یک چرخ دستی برای حرکت آن، روی دو غلتک چوبی در زیر آن قرار داشت که یک یافته غیر معمول است.

براساس بیانیه ای که به وسیله انجمن باستان شناسی چین منتشر شده است، هر سه مقبره کشف شده در ریژائو اکتشاف مهمی محسوب می شوند، اما مقبره دست نخورده به طور ویژه از اهمیت بالاتری برخوردار است؛ چرا که می تواند اطلاعات بیشتری درباره رسوم خاکسپاری در شاندونگ در زمان دودمان هان ارائه دهد.

یالونگ گو، مورخ هنری کالج اسمیت که البته در کاوش این مقبره ها مشارکت نداشته است، به لایوساینس شرح داد که یکی از این تابوت های ریژائو فقط با استفاده از تنه یک درخت ساخته شده است که به عنوان یک تابوت مربوط به دوران دودمان هان یک اکتشاف کمیاب محسوب می شود.

منبع: همگردی
انتشار: 6 خرداد 1403 بروزرسانی: 6 خرداد 1403 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 2274

به "مقبره ای باستانی که از گزند غارتگران در امان به جای مانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقبره ای باستانی که از گزند غارتگران در امان به جای مانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید