قهرمانان فوتسال بانوان در انزوا

به گزارش کلوب آگهی، تیم ملی فوتسال بانوان ایران تیرماه سال آینده باید در کویت به مصاف رقبای خود در جام ملتهای آسیا برود.

قهرمانان فوتسال بانوان در انزوا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورزش سه شاید هنوز تصاویر قهرمانی دختران فوتسال ایران در آسیا آن هم برای دو دوره متوالی، از اذهان بسکمک از علاقه مندان به فوتبال و فوتسال ملی پاک نشده باشد اما شرایط برای هت تریک قهرمانی اصلا مساعد نیست؛ شرایطی که اثبات آن نیازمند مشاهدات عینی از محل برگزاری اردوهای تیم ملی فوتسال بانوان نیست و جراید و اخبار خودشان می توانند شاهد این اتفاق باشند.

پس از کشمکش های دوران پسامظفر، که تیم با حضور علی رعدی مدیریت می شد و در آن بازه حدودا یک ساله به جز تورنمنت روسیه هیچ اردو و تمرینی برای فوتسالیست های ملی پوش برگزار نشد؛ پس از یکسال بلاتکلیفی، حدودا دو ماه پیش فدراسیون فوتبال شهناز کمک که فصل گذشته توانسته بود تیم نامی نو اصفهان را در لیگ به مقام قهرمانی برساند و پیش از آن با تیم ملی فوتسال جوانان، سهمیه المپیک جوانان آرژانتین را به دست آورده بود را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتسال بانوان ایران معرفی کرد.

کوران رقابت های پانزدهمین دوره لیگ برتر باعث شد و حساسیت بالای مسابقات، باعث شد تا کمک قید تعطیلی مسابقات لیگ را بزند و با برگزاری مینی اردو، شرایط را برای آماده سازی تیم ملی فراهم آورد؛ اتفاقی که باعث شده است تا ملی پوشان ایران در طول یکسال اخیر، بیش از 20 جلسه تمرینی را در کنار هم نگذرانده باشند و این برای تیمی که می خواهد قهرمانی های خود را تکرار کند، اصلا زیبنده نیست.

هر چند دست شهناز کمک هم در این ماجرا بسته است و با توجه به برنامه ریزی لیگ که قرار است پایان اسفندماه پایان پیدا کند، او فرصتی در این میان برای برگزاری اردوی آماده سازی پیدا نمی نماید؛ اما رقبای تیم ملی ایران در جام ملتهای آسیا 2020 کویت، تیم هایی همچون ژاپن، تایلند و حتی چین و کویت میزبان هستند که در طول یکسال گذشته اردوهای متوالی را پشت سر گذاشته اند و حتی در چند تورنمنت بین المللی هم شرکت کرده اند و این نشان می دهد که کار فوتسالیست های ایرانی برای هت تریک قهرمانی در آسیا چقدر سخت است!

نکته نگران نماینده آن که تیم ملی فوتسال بانوان روسیه قرار بود اواخر اسفندماه به منظور بازی تدارکاتی، راهی تهران گردد اما به بهانه هایی همچون عدم وجود شرایط امنیتی لازم، آنها سفر به ایران را لغو کردند تا پس از ایتالیا و چین، سومین فرصت برای برگزاری بازی تدارکاتی و ایجاد شناخت از آخرین شرایط ملی پوشان هم برای کادرفنی از بین برود. ماجراهای تیم ملی فوتبال آقایان و بلاتکلیفی در رأس مدیریت فدراسیون و مسائلی از این قبیل در طول ماه های گذشته باعث شد تا تیم ملی فوتسال بانوان کمتر مورد توجه قرار گیرد و حالا در فاصله کمتر از 5 ماه تا مهم ترین تورنمنت قاره آسیا، کمک و شاگردان اش شرایط برزخی را تجربه نمایند.

حتی شنیده شده ملی پوشان در مینی اردوهای برگزار شده در ماه های اخیر، از امکانات لجستیکی و تغذیه ای فراهم آورده شده هم گلایه مند بودند و گویا تیم ملی فوتسال بانوان ایران در حداقلی ترین شرایط ممکن خود را برای تورنمنت جام ملتهای آسیا 2020 کویت آماده می نماید آن هم در حالی که قهرمان دو دوره اخیر آن، خود تیم ملی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

شاید امید اصلی شهناز کمک و شاگردان اش به انتخابات 25 اسفندماه فدراسیون فوتبال باشد که می تواند آنها را از بلاتکلیفی نجات دهد؛ چرا که در ماه های گذشته بی سر و سامان بودن شرایط در ساختمان فدراسیون فوتبال، برنامه ریزی های تیم ملی فوتسال بانوان را هم دچار اختلال کرده است و برنامه آماده سازی آنها را هم با توجه به لغو سفر کشورهایی چون روسیه، چین و ایتالیا به تهران، دستخوش تغییراتی کرده است.

در شرایطی که رقبا در تورنمنت های بین المللی به سر می برند، عاجز ماندن از برگزاری یک ملاقات تدارکاتی لطمه جبران ناپذیری بر پیکره تیم ملی فوتسال بانوان ایران می تواند وارد کند؛ لطمه ای که می تواند به پایان حکمرانی دختران فوتسالیست ایرانی در آسیا ختم گردد. چرا که در شرایط فعلی، تنها تورنمنت تدارکاتی به میزبانی روسیه در اردیبهشت ماه از برنامه آماده سازی ملی پوشان حذف نشده و مابقی برنامه ها منوط به انتخاب رئیس جدید فدراسیون شده است. هر چند که حضور در تورنمنت روسیه هم هنوز کاملا قطعی نشده است!

هر چند سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان ایران دیگر حاضر به از دست دادن فرصت های آماده سازی نیست و می خواهد از روزهای پایانی سال اردوهای متوالی را در محل کمپ تیم های ملی دنبال کند تا شرایط برای شرکت در اردوهای برون مرزی و یا میزبانی از تیم های معتبر در تهران فراهم گردد؛ اما جمع بندی مسائل مطرح شده در بالا نشان از به صدا در آمدن آژیر قرمز در اردوگاه فوتسالیست های بانوی ایران دارد و تداوم غفلت ها و بی توجهی می تواند پایان دوران قهرمانی ملی پوشان ایرانی در میان تیم های آسیایی که حالا هر کدام برای خود با برنامه آماده سازی عالی مهیای جام ملتهای آسیا کویت 2020 هستند، را رقم بزند.

خانم گل تیم ملی فوتسال تقدیر شد

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 528

به "قهرمانان فوتسال بانوان در انزوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمانان فوتسال بانوان در انزوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید