فصل چهارم سریال نون خ ساخته می گردد، ماجرای انتقاد از نحوه ماسک زدن و غیبت آذرنگ چیست؟ خبرنگاران

به گزارش کلوب آگهی، اگر عوامل مان را بتوانیم هماهنگ کنیم سال جاری فصل چهارم ساخته می گردد تا به نوروز 1401 برسد، در ساخت ادامه این سریال تردیدی وجود ندارد، اما مقدمات و شرایط ساخت آن نیز مهم است.

فصل چهارم سریال نون خ ساخته می گردد، ماجرای انتقاد از نحوه ماسک زدن و غیبت آذرنگ چیست؟ خبرنگاران

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، امروز همان طوری که نقی معمولی را مردم می شناسند نورالدین خانزاده هم با نون خبرای مردم شناخته شده است. مردی که با ماجرای تجارتِ تخمه وارد شد و حالا ماسک زده و با دستمایه قرار دادن کرونا و اتفاقات مختلف به فصل سوم رسیده اند. مجموعه تلویزیونی که فراز و فرود های زیادی در فصل سوم خودش داشته، اما بنابر نظرسنجی اعلام شده سازمان صداوسیما و نگاهی به آرای مردمی برنامه سریالیست، اثر سعید آقاخانی و تیکه های به روز و توجه به گویش ها و لهجه های متنوع و مختلف در داستان را مردم می پسندند.

سریالی که تا روز دوشنبه 16 فروردین ماه روی آنتن خواهد بود؛ مجموعه ای که از فضای تخمه آفتاب گردان به گیاهان دارویی، پسماند و حتی معدن رسیده اند. اختلاس و اتفاقات فصل اول و بعد زلزله کرمانشاه و شوخی با وزیر جوان و جشنواره فجر و حتی نیم نگاهی به انتخابات آمریکا، فصل سوم نون خ را وارد فضای جدیدی مثل معدن و گیاه دارویی و حتی پسماند ها کرد. البته بخش کرونایی اش و نوع ماسک زدن ها انتقاداتی را به همراه داشت که در جریان تبادل نظر با مهدی فرجی تهیه نماینده این سریال به آن پرداخته شد.

انتقاداتی که بعضی در فضای مجازی داشتند؛ تجمع آدم ها دور یک سفره و زیر یک سقف، ماسک زیرچانه موقع خوردن غذا، عدم استفاده درست دراماتیک از ماسک و حتی شخصیت کرونایی به نام سیروس داماد نورالدین خانزاده که علی صادقی ایفایش کرد هم محل بحث بود.

البته بسیاری به غیبت حمیدرضا آذرنگ و حتی فراموش شدن کاراکتر مه لقا خانم با نقش آفرینی فریده سپاه منصور هم انتقاداتی داشتند که درباره بازگشت کاراکتر آذرنگ و غیبتش هم با تهیه نماینده سریال صحبت شد.

مشروح این تبادل نظر را در ادامه بخوانید:

* تبادل نظر را با این نکته شروع کنیم که این روز ها صحبت از ساخت فصل جدید این مجموعه تلویزیونی می گردد؛ قرار است به این زودی ها اتفاق بیفتد و شرایط به چه صورت خواهد بود؟

در حال آنالیز ایم و امیدواریم هرچه زودتر ساخته گردد؛ اگر عوامل مان را بتوانیم هماهنگ کنیم سال جاری فصل چهارم ساخته می گردد تا به نوروز 1401 برسد. در ساخت ادامه این سریال تردیدی وجود ندارد، اما مقدمات و شرایط ساخت آن نیز مهم است. چرا که در حال حاضر سعید آقاخانی به عنوان کارگردان و بازیگر نقش اصلی سریال تعهداتی دارد و هنرمندان دیگر هم به همین صورت، که باید این هماهنگی ها اتفاق بیفتد. اگر شرایط فراهم گردد سال جاری، وگرنه برای سال دیگر کار به مرحله فراوری برسد. اصل بر ساخته شدن است که ان شاءالله این اتفاق خواهد افتاد.

چرا اهالی نون خ در فصل سوم ماسک زدند؟

* نکته دیگر حاشیه ها و هجمه هایی است که به نوع ماسک زدنِ کاراکتر های سریال بوده و حتی به نوع پرداختِ موضوع کرونا در سریال ایراد گرفتند؛ هدف نون خ از ورود به این ماجرا چه بوده و آیا به هدف گذاری های که داشتید دست پیدا کردید؟

اولاً به فضل الهی و لطف خدا و کوشش همکارانم و از طرفی دیگر کارگردانی و نویسندگی خوب، سری سوم نون خ از دو فصل قبلی بیشتر دیده و پسندیده شد. بازخورد هایی که ما داریم از فصل اول و دوم جلوتر بوده و بهتر بوده است. این نظر مردم، نقد ها و کارشناسانی که دیدیم حتی در فضای مجازی، نسبت به فصل اول و دوم جذاب تر و بهتر بود و اشکالات کمتری داشت. در خصوص ماسک ها و انتقاداتی که شما به آن اشاره کردید؛ به دو دلیل استفاده کردیم.

خواستیم به مردم بگوییم کرونا هست و مراعات کنید. سکانس و یا موقعیت و صحنه ای کات داده می شد هنرمند و بازیگر ما بتوانند ماسک شان را بزنند تا کسی خدایی ننموده به این بیماری مبتلا نگردد. 5 ماه و نیم فیلمبرداری داشتیم و خوشبختانه یک نفر هم کرونا نگرفت. به این دلیل بود که پروتکل ها به جدّ پیگیری می شد و بچه ها هم رعایت می کردند.

همه کوشش و هدف گذاری ما این بود که به مردم این مراقبت ها و مواظبت ها را یادآوری کنیم که فاصله اجتماعی را رعایت نمایند و جای جای داستان این موضوع گفته گردد. به نظرمن این اشکال وارد نیست، چون برای همه این اتفاقات توجیه داشتیم و کاملاً هوشمندانه آقای آقاخانی طراحی کردند.

کاملاً عِرق و تعصب به وطن در جای جای سریال وجود دارد

* موضوع بعدی، بحثِ ورود به مسائل مختلف از جمله بورس، شهدای دفاع مقدس و حتی معدن و پولشویی، رأی الکترال و به جهان آوردن بچه در کانادا، نشان داد که نون خ بحث کنایه و طعنه به روش خودش را همچون فصل های قبلی در این فصل هم رعایت نموده است؛ چقدر خصوص انتقاد و چقدر خصوص استقبال قرار گرفتید؟

بالأخره سریال باید همه جنبه ها را در خودش داشته باشد و محتوا عرضه کند. فقط قرار نیست حرف کمدی بزند و برود. بعضی از نقد های اجتماعی را در قالب کمدی مطرح کند و واقعاً نویسنده سریال زحمت کشید. آقای آقاخانی پرداخت خوبی در فیلمنامه داشتند و کاملاً عِرق و تعصب به وطن در جای جای خود نورالدین و دخترش و سریال وجود دارد. وقتی نورالدین شخصیت اصلی داستان اعتقاد دارد که فرزندِ دخترش باید در کشورش فارغ گردد و نه در کشور دیگری این بچه به جهان بیاید.

همه کار کردیم تا کار خنده دار بی خاصیتی نباشیم

یا وقتی به موضوع معدن و بورس می رسند این دغدغه ها خودش را نشان می دهد. می گویند یک عده جوان خون داده اند تا حرف ها و رفتار هایی از این جنس اتفاق نیفتد. یا بورس که در اثر یک اشتباه، زندگی بسیاری تباه شد. بحث بیکاری و گرانی به کرّات در سریال مطرح می گردد و یا حتی با رأی الکترال آمریکا شوخی می گردد. ما همه کار کردیم تا نون خ صرفاً کار خنده دار بی خاصیتی نگردد و موضوعات مبتلابه را در دلِ اتفاقات مختلف مطرح کردیم.

ماجرای غیبت حمیدرضا آذرنگ

* یکی از موضوعات دیگر غیبت حمیدرضا آذرنگ در فصل سوم و انتخابِ درست یدالله شادمانی در نقش بهادرخان بود؛ همان نقشی که قرار بود اکبر عبدی ایفایش کند و به دلیل بیماری و کسالت نتوانست خودش را به فیلمبرداری برساند. آیا قرار است در ادامه فصل ها، آذرنگ هم به جمع کاراکتر ها بپیوندد؟

ما هم دوست داشتیم در خدمت آقای آذرنگ باشیم و به لحاظ زمانی که درگیر ساخت فیلم سینمایی شان بودند با ما مطابقت پیدا نکردند و امیدوارم در فصل بعدی بتوانیم در خدمت شان باشیم. چرا که کاراکتر حمیدرضا آذرنگ در سریال، یکی از ارکان نون خ بوده و اگر گرفتار نبودند و شرایط فراهم بود حتماً از حضورشان بهره خواهیم برد.

انصافاً اقای یدالله شادمانی هم در نقش بهادرخان درخشیدند و با آنچه که حق شان بود، دیده شدند و امیدوارم این موفقیت در کار های دیگر این هنرمند عزیزمان، تداوم داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1533

به "فصل چهارم سریال نون خ ساخته می گردد، ماجرای انتقاد از نحوه ماسک زدن و غیبت آذرنگ چیست؟ خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فصل چهارم سریال نون خ ساخته می گردد، ماجرای انتقاد از نحوه ماسک زدن و غیبت آذرنگ چیست؟ خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید