عجیب ترین رفتارهای مردم ایتالیا (قسمت دوم)

به گزارش کلوب آگهی، در هر فرهنگ عادت و رفتا های خاصی دیده می گردد. ایتالیا جز معدود کشورهایی هست که فرهنگ مردم این کشور در تمامی حوزه ها شهرت جهانی پیدا نموده است. حتی اگر رفتارهای عجیبی باشند.

عجیب ترین رفتارهای مردم ایتالیا (قسمت دوم)

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

فرهنگ ایتالیایی با هنر، خانواده، معماری، موسیقی و غذا پیوند عمیقی دارد. این کشور زادگاه امپراتوری روم و مرکز اصلی رنسانس بوده و فرهنگ آن طی قرن ها بسیار غنی شده است. حدود 96 درصد از جمعیت ایتالیا را خود ایتالیایی ها تشکیل می دهند، اما قومیت های دیگری هم در این کشور زندگی می نمایند. عرب های آفریقای شمالی، آلبانیایی ها، اتریشی ها و آلمانی ها باقی جمعیت این کشور را تشکیل می دهند که هر کدام به نوعی با این سرزمین در تعامل فرهنگی بوده اند. این تکامل تاریخی باعث شده است که عادت ها و رفتار هایی در بین مردم ایتالیا وجود داشته باشد که هر خارجی را شگفت زده کند.

در قسمت دوم این مقاله می توانید با این رفتا هاری عجیب بیشتر آشنا بشوید تا در صورت سفر به ایتالیا کمتر شگفت زده شوید.

وعده های غذایی متنوع

در ایتالیا انتظار نداشته باشید که در طول روز تنها 3 وعده غذا بخورید. گرچه گاهی اوقات با بستگی به شهر و رستورانی که در آن هستید، مسئله ای ندارد که فقط 3 وعده غذا خورده گردد. اما جالب است بدانید به طور عادی به جز 3 وعده اصلی صبحانه، ناهار و شام، حداقل 3 وعده غذایی دیگر به شکل سنتی در فرهنگ ایتالیایی وجود دارد که می­ تواند برای یک خارجی ناخوشایند باشد. همه این ها یعنی در ایتالیا 6 بار غذا خوردن در روز کاملا عادی است، هرچند برخی از این وعده های غذایی بسیار سبک هستند.

ممنوعیت غذاهای شور برای صبحانه

ایتالیایی ها تخم مرغ، ژامبون و هیچ نوع غذایی گوشتی را به عنوان صبحانه نمی خورند، که این کار ممکن است برخی از گردشگرها را متعجب کند. یک صبحانه عادی ایتالیایی باید مفصل بوده ولی شور نباشد. این صبحانه می تواند شامل یک نوشیدنی داغ مثل شیرقهوه (کافه لاته)، کاپوچینو، شکلات داغ یا چای سیاه باشد که به همراه نان معمولی، نان تُست، شیرینی بروشه (brioche)، شیرینی معروف دیگری با نام کروسانت (croissants)، بیسکویت یا کیک سرو می گردد.

در ایتالیا مغازه های کوچکی وجود دارد که به طور تخصصی صبحانه می فروشند و برای کسانی که یک صبحانه­ سریع یا قهوه ی تازه می خواهند، کاملا مناسب است. این طوری ایتالیایی هم می توانند بدون اتلاف وقت به سر کار یا مدرسه بروند. اگر شما روزی به ایتالیا رفتید و مشتاق خوردن یک صبحانه­ نمک دار و کمی شور بودید، بهترین و تنها انتخاب شما رفتن به یک هتل بین المللی است.

حرکات دست عجیب و غریب

ایتالیا بدون مردمش ایتالیا نخواهد بود و مردم ایتالیا بدون حرکات دست شان مردم ایتالیا نیستند. برای گردشگرها زیاد پیش می آید که ایتالیای ها را در بازار و در حال تعریف پر احساس یک داستان، ببینند. ایتالیایی ها در حین تعریف این نوع داستان ها در حال حرکات دست شان به این طرف و آن طرف هستند و این حرکات دست برای خیلی از غیر ایتالیایی ها جالب و سرگرم نماینده است.

زبان بدن مردم ایتالیا از یونان به ارث رسیده است که مهد آن جنوب ایتالیا و شهر ناپولی به حساب می آید. مردم ایتالیا در طول تاریخ از حرکات برای تبادل نظر با یکدیگر استفاده می کردند برای اینکه صدایشان شنیده نگردد. به مرور این کار تبدیل به سنتی شد که در خون هر ایتالیایی وجود دارد.

وقت گذاشتن برای خانواده

همان طوری که گفته شد، ایتالیایی ها به داشتن روابط خانوادگی صمیمی، عشق به فرزند و اهمیت دادن به سالمندان معروف هستند. خارجی ­ها خیلی سریع متوجه می شوند که مردم ایتالیا خانواده را قبل از هر چیز دیگری در اولویت قرار می دهند. افراد مجرد از این که که تا قبل از ازدواج با خانواده شان زندگی نمایند، خجالتی ندارند. به علاوه، بچه های کوچک آزاد هستند که در محیط های بیرون هر کاری که می خواهند انجام دهند. شلوغ کاری بچه های کوچک در رستوران ها تحمل شده و حتی مورد استقبال قرار می گیرد. در ایتالیا بر خلاف فرهنگ های دیگر قواعد محدود نماینده ای برای سن و سال وجود ندارد و در هر سنی، هر فرد، همان طوری که دوست دارد رفتار می نماید.

خشونت در رانندگی

قبل از اجاره ماشین در ایتالیا، به خوبی فکر کنید و مطمئن شوید که توانایی رانندگی در کنار رانندگان دیوانه و در عین حال با مهارت بالایی ایتالیایی را دارید. در طول رانندگی آن ها خیلی به ماشین شما نزدیک می شوند، جهت شما را قطع می ­نمایند و برخی اوقات چراغ های هدایت و رانندگی را نادیده می گیرند. این کارها در ایتالیا کاملا عادی هستند و اگر این چیزها شما را می ­ترساند، بیخیال رانندگی در کشور ایتالیا شوید. در نظرسنجی رانندگان اروپا که توسط اتحادیه اروپا برگزار شده بود، ایتالیایی ها به عنوان بدترین رانندگان کل قاره سبز رتبه بندی شده اند. اگر شما تصمیم گرفتید که رانندگی کنید، فقط اعتما د به نفس داشته باشید و ضرب المثل معروف ایتالیایی ها را به یاد بیاورید:

تو مراقب جلوی روی خود باش، بگذار بقیه هوای پشت سرت رو داشته باشند.

این جملات الگوی رفتاری ایتالیایی ها و نحوه تعامل آن ها در جاده ها و خیابان ها است.

بسته شدن مغازه ها هنگام ظهر

فرض کنید شما برنامه دارید ساعت 2 ظهر چیزی بخرید، ولی متوجه می­ شوید که فروشگاه­ ها بسته هستند. شما فکر می کنید که برای صاحب مغازه یا کارکنان آن مسئله ای پیش آمده که مغازه را این وقت روز تعطیل نموده اند، ولی باید بدانید که شما در ایتالیا هستید و حقیقت ماجرا چیز دیگری است. در این کشور به خصوص در نواحی روستایی، مغازه دارها معمولا مغازه های خود را را بین ساعت 12:30 تا 15:30 می­ بندند. آن­ ها معمولا در این ساعات فقط چُرت نمی­ زنند، بلکه به خانه می ­روند، ناهار می ­خورند و قبل از این که به سر کار برگردند، کمی استراحت می ­نمایند. در شهرهای شلوغ که کسی حوصله ­ی رفتن به خانه را ندارد تا غذا بپزد، رستوران هایی وجود دارند که منوی ناهار ارایه می دهند و پر از مغازه دارهای ایتالیایی است.

قهوه

وقتی در ایتالیا هستید، برای مدتی لیوان های یک بار مصرف استارباکس را فراموش و برای برطرف احتیاج کافئین به یک کافی شاپ مراجعه کنید. این کافی شاپ های ایتالیایی را به مثل کافی شاپ های معمولی فرض نکنید. شما وارد این مغازه ها می شوید، اسم خود را در یک فهرست بلندبالا می نویسید، پول پرداخت می کنید، سر صف می­ ایستید و منتظر قهوه تان می مانید. در حین انتظار شما متوجه خواهید شد که اکثر مردم در حالی که ایستاده هستند، قهوه شان را می نوشند. هر چند ممکن است با دیدن این صحنه باز هم شما ترجیح بدهید که لیوان خود را بگیرید؛ سر میز دلخواه تان بنشینید و خیلی آرام قهوه خود بنوشید. هر 2 روش خوردن قهوه بدون اِشکال است. فقط زمانی که ترجیح می دهید قهوه خود را نشسته بخورید، آمادگی پرداخت پول بیشتری را داشته باشید.

چیزهای زیادی در فرهنگ قهوه خوردن در ایتالیا وجود دارد که شما باید یاد بگیرید. مواردی مثل این که از کلمه ­ی اسپرسو استفاده نکنید و به جایش بگویید ان کَفه (un caffè) تا در نهایت یک قهوه اسپرسو گیرتان بیاید. بعد از ساعت 11 صبح کاپوچینو گیرتان نمی آید تا سفارش بدهید. همچنین سفارش دادن قهوه لاته به این معنی است که به همراه قهوه خود، شما یک لیوان شیر گرم می خواهید.

زندگی آرام

یک چیزی که خارجی ­ها، مخصوصا آن هایی که اهل شهرهای پرجمعیت هستند در خصوص ایتالیا متوجه می شوند، این است که مردم ایتالیا کارها را به آرامی پیش می برند. آهسته غذا خوردن یک رفتار کاملا رایج در این کشور است. شاید باور نکنید، ولی خوردن وعده­ شام می ­تواند تا 3 ساعت طول بکشد. در ایتالیا شما نمی توانید غذایی را پیدا کنید که با خودتان ببرید، مگر این که در یک شهر توریستی باشید. به خاطر داشته باشید که از بدقولی و دیرآمدن افراد ایتالیایی در قرارهای ملاقات ناراحت نشوید، چون در ایتالیا اگر برای یک قرار ملاقات دیر گردد، اشکالی ندارد و موضوع قابل قبولی است.

منبع: کجارو / whenonearth.net
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 288

به "عجیب ترین رفتارهای مردم ایتالیا (قسمت دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین رفتارهای مردم ایتالیا (قسمت دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید