شرط تازه اخذ اقامت دائم کانادا: ارائه اطلاعات بیومتریک

به گزارش کلوب آگهی، هم اکنون در سراسر کانادا مراکزی افتتاح شده اند که به متقاضیان اخذ اقامت دائم کانادا خدمات جمع آوری اطلاعات بیومتریک نظیر اثر انگشت و عکس را ارائه می نمایند. این جدیدترین شرط برای اخذ اقامت دائم کانادا به وسیله متقاضیان مهاجرت ساکن کاناداست که از دیروز اجرایی شده است. قبل از سوم دسامبر تنها متقاضیانی که خارج از کانادا تقاضای اقامت دائم ارائه می کردند باید اطلاعات بیومتریک خود را ارائه می نمودند.

شرط تازه اخذ اقامت دائم کانادا: ارائه اطلاعات بیومتریک

به استثنای افراد معاف، از این به بعد ارائه اطلاعات بیومتریک برای متقاضیانی که از داخل خود کانادا تقاضای موارد زیر را ارائه می کنند الزامی است:

  • ویزای کار (منجمله تمدید آن)
  • ویزای تحصیلی (منجمله تمدید آن)
  • ویزای توریستی (منجمله تمدید آن)
  • اقامت دائم

بنابراین فردی که می خواهد ویزای خود را تمدید کند و هنوز اطلاعات بیومتریک خود را ارائه نداده مشول این شرط است. لیست 58 مرکز ارائه دهنده خدمات در سراسر کانادا بر روی وبسایت اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا موجود است. وزیر تازه مهاجرت کانادا در بیانیه ای گفته است که این شرط، کارآمدی سیستم مهاجرت کانادا را تقویت می نماید. اثر انگشت و عکس یکی از اصلی ترین راه های شناسایی افراد است و 70 کشور سراسر دنیا این دو اطلاعات هویتی را به کار می برند.

چه کسی باید عکس و اثر انگشت بدهد؟

کانادا از 31 دسامبر 2018 تا کنون اطلاعات بیومتریک بیشتر اتباع خارجی که تقاضای اقامت موقت یا دائمی ارائه نموده اند را جمع آوری نموده است. افرادی که بین 14 تا 79 سال سن دارند باید برای تقاضای خود جهت اقامت دائم در هر سه دسته مهاجرت خانوادگی، کاری و پناهندگی عکس و اثر انگشت ارائه کنند. این شرط حتی در خصوص افرادی که قبلا برای ویزای توریستی، تحصیلی و کاری و یا برای تقاضای اقامت دائمی متفاوتی اطلاعات بیومتریک داده اند هم صدق می نماید. لازم به ذکر است شهروندان کانادا، یا افرادی که مقیم دائم هستند از این شرط معاف هستند.

متقاضیان برای ارائه عکس و اثر انگشت باید از قبل وقت بگیرند. سپس نامه ای دریافت خواهند کرد که حاکی هدایت هایی در خصوص ارائه اطلاعات بیومتریک است. متقاضیان باید این نامه را ظرف 30 روز پس از دریافت به مرکز مربوطه ببرند و تا به عکس و اثر انگشتشان رسیدگی گردد. متقاضیان منجمله افرادی که در کانادا هستند و به خارج از کانادا سفر می کنند هم می توانند عکس و اثر انگشت خود را در یکی از مراکز معین شده در هر کشوری که قانونان می توانند به آن رفت و آمد کنند ارائه کنند.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 19 شهریور 1400 بروزرسانی: 19 شهریور 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1749

به "شرط تازه اخذ اقامت دائم کانادا: ارائه اطلاعات بیومتریک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط تازه اخذ اقامت دائم کانادا: ارائه اطلاعات بیومتریک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید