شرایط تهران ناپایدار است، فعالیت 64 مرکز تجمیعی در حوزه واکسیناسیون در استان تهران

به گزارش کلوب آگهی، خبرگزاری خبرنگاران- فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران با تأکید بر ناپایداری شرایط تهران در مقابله با کروناویروس از فعالیت 64 مرکز تجمیعی در حوزه واکسیناسیون در استان تهران اطلاع داد.

شرایط تهران ناپایدار است، فعالیت 64 مرکز تجمیعی در حوزه واکسیناسیون در استان تهران

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در مورد احتمال ایجاد خیز پنجم بیماری کووید 19 گفت: در حالی که اعداد و ارقام نشان می دهد در همه حوزه ها از جمله بستری، فوت و مقدار مراجعات سرپایی کاهش داشته ایم اما بعضی نوسانات دلیلی بر ناپایدار بودن شرایط تهران است.

وی اضافه نمود: قطعا هر گونه ساده انگاری و خوش بینی آثار زیان باری را برای تهران به همراه دارد. قطعا گردش ویروس به استان هایی که به اسم مبادی ورودی محسوب می شوند مرتبط است و اگر این استان ها در مبادی ورودی جهش های این ویروس را زمین گیر نمایند احتمال بروز خیز پنجم کاهش می باید.

زالی ادامه داد: تهران با شیب ملایمی در حال رسیدن به افول خیز چهارم است اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که زمان رسیدن به خیز چهارم نسبت با خیزهای دوم و سوم با سرعت بیشتری صورت گرفته است. بروز خیز نو در تهران بین دو تا سه هفته با تأخیر نسبت به سایر استان ها روی می دهد.

فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران تأکید کرد: آمادگی کاملی خواهیم داشت و باید آمادگی های لازم را در بخش بهداشتی و درمانی برای خیز احتمالی بعدی فراهم کنیم.

وی در مورد فرایند واکسیناسیون در استان تهران هم گفت: 64 مرکز تجمیعی در تهران ایجاد شده که هر مرکز توانایی واکسینه کردن 1000 نفر در روز را دارد و قابلیت افزایش ظرفیت هم وجود دارد.

زالی در مورد قطع برق و ایجاد مسائل در حوزه بهداشت و درمان هم گفت: قطع برق نگرانی هایی را در عرصه بهداشتی و درمانی ایجاد نموده است. تعداد قابل توجهی از بیماران نیازمند استفاده از دستگاه های اکسیژن ساز هستند که این موضوع فشار مضاعفی را به بیمارستان ها تحمیل می نماید علاوه بر این اتاق های عمل و بخش های اورژانس هم در حیطه بخش های پرخطر در مواجهه با نوسانات برقی هستند. بعضی دستگاه ها هم که قیمت گرانی دارند در نوسانات برق دچار مشکل می شوند. علاوه بر این ها در حوزه واکسیناسیون زنجیره سرد از اهمیت بسزایی برخوردار است که همین موضوع موجب نگرانی هایی شده است. این نگرانی ها به وسیله استاندار تهران به مسئولان حوزه برق انتقال داده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1679

به "شرایط تهران ناپایدار است، فعالیت 64 مرکز تجمیعی در حوزه واکسیناسیون در استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط تهران ناپایدار است، فعالیت 64 مرکز تجمیعی در حوزه واکسیناسیون در استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید