شرایط تایید مدارک دانشگاه های خارجی در دوران کرونا اعلام شد

به گزارش کلوب آگهی، طبق اعلام وزارت بهداشت، مدارک تحصیلی دانشجویانی که از سال تحصیلی 2021-2020 و از زمان شروع کرونا در دانشگاه های مورد تایید ثبت نام کرده اند، ارزشیابی می شود.

شرایط تایید مدارک دانشگاه های خارجی در دوران کرونا اعلام شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، در اطلاعیه مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت آمده است: طبق مصوبه شورایعالی ارزشیابی تنها برای دانشجویانی که از سال تحصیلی 2021-2020 و قبل از آن (از زمان شروع پاندمی کرونا و ممنوعیت تردد) در دانشگاه های مورد تایید ثبت نام و در دوره اصلی شروع به تحصیل کرده اند، قابل ارزشیابی طبق ضوابط پس از فارغ التحصیلی خواهد بود.

با توجه به بند 10-3 آیین نامه ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور، امکان ارزشیابی مدارک دوره های غیرحضوری و نیمه حضوری وجود ندارد.

از سوی دیگر با توجه به پاندمی بیماری کووید، به دلیل ممنوعیت صدور ویزا و یا بسته بودن مرز ها و عدم امکان حضور دانشجویان جدیدالورود در کشور محل تحصیل، همچنان انتقال جهت ورودی های 2019 و پس از آن ممنوع است.

مطابق مصوبه شورایعالی ارزشیابی اعلام می شود که صرفاً برای کسانیکه از سال تحصیلی 2021-2020 و قبل از آن (از زمان شروع پاندمی کرونا و ممنوعیت تردد) در دانشگاه های مورد تایید ثبت نام و در دوره اصلی شروع به تحصیل کرده اند، براساس شرایط زیر، قابل ارزشیابی طبق ضوابط پس از فارغ التحصیلی خواهد بود:

1. ماهیت و فرایند اصلی تحصیل در این دوره ها باید به صورت حضوری باشد و لازم است دانشجویان بر اساس امکانات ایجاد شده از طریق دانشگاه خارج از کشور در زمان ممنوعیت تردد، به صورت مجازی در کلاس ها شرکت کرده باشند. مراتب ممنوعیت تردد مرزی به هر کشور، با تایید وزارت امور خارجه احراز می شود.

2. مستندات مربوط به پذیرش در دوره با ماهیت حضوری و نحوه ثبت نام، مجوز حضور در کلاس های مجازی از طریق دانشگاه خارج از کشور در زمان همه گیری کووید 19 و همچنین مستندات حضور در کلاس ها و آزمون های مجازی و ریزنمرات یا مستندات ارزشیابی های مربوطه، باید مشابه دوره های حضوری با تایید وزارت امور خارجه (در سامانه میخک) ارائه شود.

3. حداکثر مدت تحصیل غیر حضوری دانشجویان نباید بیش از یک سوم کل دوره تحصیل باشد. ضمناً، حضور دانشجو در کلاس های عملی و دوره های بالینی (کارآموزی و کارورزی)، در کشور محل تحصیل الزامی است. حضور دانشجو در کشور محل تحصیل در الباقی دوره تحصیلی (دو سوم حضوری دوره) الزامی خواهد بود.

با توجه به اینکه تا قبل از سال تحصیلی 2022-2021، دوره های آمادگی پیوسته حضوری نظیر پاتفک، کالج، fundation، premed و…، قبل از ورود به دوره تحصیلی اصلی به نام ملاک شروع به تحصیل لحاظ می شد، افرادی که این دوره های آمادگی را در طول دوران کرونا، به دلیل محدودیت های تردد، به صورت غیر حضوری گذرانده اند، ملزم به تبعیت از ضوابط و مصوبات زمان شروع دوره اصلی از جمله اعتبار دانشگاه، و پیش نیاز های شروع به تحصیل، از جمله کسب نمره زبان کشور محل تحصیل هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1785

به "شرایط تایید مدارک دانشگاه های خارجی در دوران کرونا اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط تایید مدارک دانشگاه های خارجی در دوران کرونا اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید