سرویس CDN مخابرات ایتالیا در تهران مستقر می گردد

به گزارش کلوب آگهی، شرکت ارتباطات زیرساخت بیان کرد: چندین شرکت برتر بین المللی مخابراتی با این شرکت در حال مذاکره و گفتگو هستند تا سرویس IP و CDNخود در Pop تهران را مستقر کنند.

سرویس CDN مخابرات ایتالیا در تهران مستقر می گردد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات و ارتباطات کلوب آگهی، در راستای توسعه روابط دو جانبه ایران و افغانستان، تفاهم نامه ای با حضور صلاح زرق الراس به عنوان مدیرعامل اتصالات افغانستان و آذری جهرمی عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت به امضا رسید که طی آن ارتباطات فیبرنوری دو طرف توسعه یافته و شرکت اتصالات افغانستان اقدام به خرید سرویس های مختلف مخابراتی از شرکت ارتباطات زیرساخت خواهد نمود.

مدیرعامل اتصالات افغانستان در این جلسه با ارائه معرفی کوتاهی از فعالیت های اتصالات در افغانستان، از ایران به عنوان مسیری امن و مطمئن جهت ترانزیت ترافیک مخابراتی افغانستان یاد کرد و گفت: علاوه بر این نگاه که ایران بستری مناسب جهت راهنمایی ترافیک مخابراتی افغانستان به سمت جنوب است، ما بر این باوریم که از شبکه مخابراتی و ارتباطی ایران برای ترانزیت ترافیک خود به سمت آسیای مرکزی و پس از آن به اروپا نیز بهره مند شویم.

وی همچنین با اشاره به اشتراکات زبانی دو کشور افزود: با توجه به اینکه سه کشور ایران، افغانستان و تاجیکستان هر سه بستر زبانی مشترک دارند ما بنا داریم تا برنامه هایی برای مدیریت محتوای فارسی اینترنت نیز داشته باشیم و در برنامه های توسعه شبکه ارتباطی اتصالات در افغانستان، نیم نگاهی نیز به اتصال چین داریم.

آذری جهرمی عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت نیز به عنوان کننده طرف ایرانی با اشاره به مزیت های انتقال دیتا از مسیرهای زمینی، ایران را سرویس دهنده معتبری دانست که مسیرهای زمینی مخابراتی آن در مقایسه با مسیرهای دریائی جایگزین، از تاخیر کمتر و کیفیت بهتر در انتقال داده ها برخوردار است.

وی با تاکید بر موقعیت جغرافیایی ویژه ایران که شرق و غرب را به یکدیگر متصل می نماید، گفت: موقعیت جغرافیایی ویژه ایران در برنامه های پنج ساله توسعه مخابرات مدنظر قرار گرفته است تا ایران بتواند به هاب بزرگ منطقه خاورمیانه تبدیل گردد. به همین دلیل سرمایه گذاری هایی نیز توسط شرکت ارتباطات زیرساخت برای ارتقاء توان داخلی شبکه صورت پذیرفته است.

او با اشاره به توافقات اخیر و برجسته ایران با شرکت های بزرگی چون تلکام ایتالیا، از ایجاد Pop تهران به عنوان نقطه عطفی در رشد مخابرات و ارتباطات ایران در عرصه بین الملل یاد کرد و گفت: در حال حاضر چندین شرکت برتر بین المللی مخابراتی با شرکت ارتباطات زیرساخت در حال مذاکره و گفتگو هستند تا سرویس IP و CDN خود در Pop تهران را مستقر کنند که این امکان علاوه بر اینکه کیفیت سرویس اینترنت کشور را بهبود قابل ملاحظه ای می بخشد، کیفیت سرویس های مطرح ایرانی همچون آپارات، بازار و کانال های رادیو و تلویزیونی را در عرصه بین المللی نیز چندین برابر ارتقاء می دهد.

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به ارتقاء سطح روابط مخابراتی شرکت ارتباطات زیرساخت با شرکت های برجسته بین المللی افزود: شرایط جدید پساتحریم، موقعیت ممتازی نیز برای کشورهای همسایه فراهم نموده است و توسعه Pop تهران به عنوان یک مرکز بین المللی مخابراتی،گام مهمی در این راستا محسوب می گردد.

شرکت اتصالات از 10 سال پیش فعالیت مخابراتی و ارتباطی خود در افغانستان را به عنوان اپراتور چهارم آغاز نموده و توانسته است پس از گذشت 9 سال و در سال 2015 موقعیت خود را به مقام اپراتور دوم مخابراتی افغانستان برساند و در دو سال اخیر با اجرای پروژه های افزایش ظرفیت شبکه،حجم دیتای ارائه شده به مشتریان خود را تا 16 برابر ارتقا دهد.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 289

به "سرویس CDN مخابرات ایتالیا در تهران مستقر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرویس CDN مخابرات ایتالیا در تهران مستقر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید