زنگنه: بلیت هواپیما فعلاً گران نمی گردد ، بسته جدید حمایتی از ایرلاین ها در راه است

به گزارش کلوب آگهی، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به برنامه دولت برای حمایت از شرکت های هواپیمایی داخلی، گفت: قیمت بلیت هواپیما فعلاً افزایش نمی یاید.

زنگنه: بلیت هواپیما فعلاً گران نمی گردد ، بسته جدید حمایتی از ایرلاین ها در راه است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، تورج دهقانی زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به جلسه اخیر با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیران عامل شرکت های هواپیمایی، اظهار کرد: در این جلسه شرایط حمل ونقل هوایی مسافری کشور، ایرلاین های داخلی و... مورد آنالیز نهاده شد.

وی ادامه داد: همچنین در مورد مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا مبنی بر انجام پرواز های داخلی با 60 درصد ظرفیت جایگاه های هواپیما بحث و گفتگو صورت گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این که از فردا اول آبان ماه شرکت های هواپیمایی ملزم به اجرای این مصوبه ستاد ملی کرونا هستند، اضافه نمود: قیمت بلیت هواپیما فعلا تغییر نمی کند و بنابر دستور وزیر راه و شهرسازی آنالیز این موضوع به بعد از ارائه صورت های اقتصادی شرکت های هواپیمایی در سال های 97، 98 و نیمه نخست سال جاری موکول شده است.

دهقانی زنگنه گفت: هفته آینده با حضور اعضای کمیسیون عمران مجلس، وزیر راه و شهرسازی و مدیران عامل شرکت های هواپیمایی جلسه ای برگزار می گردد.

وی اضافه نمود: به دنبال آن هستیم که کمترین افزایش قیمت بلیت را اعمال کنیم؛ در این راستا بسته حمایتی جدید و تسهیلات دیگری برای ایرلاین های داخلی در نظر گرفته شده که امیدواریم عملیاتی گردد.

لازم به ذکر است، نیمه ماه جاری دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی پس از افزایش 155 درصدی قیمت بلیت بعضی راستا های پروازی داخلی گفته بود: برای افزایش قیمت بلیت هواپیما نیازی به مجوز سازمان هواپیمایی کشوری نداریم و نرخ جدید بر اساس دلار 27 هزار تومانی مشخص شده است.

مقصود اسعدی سامانی اضافه نمود: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه نرخ بلیط پرواز های داخلی آزادسازی شده است لذا شرکت های هواپیمایی برای تطبیق با شرایط حمل و نقل هوایی اقدام به نرخ گذاری قیمت بلیط هواپیما می نمایند.

وی توضیح داد: نرخ کنونی بلیط هواپیما بر اساس دلار 11 هزار تومانی مشخص شده از سوی دیگر بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا از اول آبان ماه شرکت های هواپیمایی باید به حداکثر از 60 درصد ظرفیت جایگاه های خود استفاده نمایند، این مسئله به همراه نرخ دلار 27 هزار تومانی باعث شده تا قیمت گذاری جدید توسط انجمن شرکت های هواپیمایی انجام گردد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی یادآور شد: در جلسات با ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا بار ها تاکید کردیم امکان شیوع ویروس کرونا در داخل هواپیما با توجه به تمهیدات اجرا شده وجود ندارد، اما با این وجود ایرلاین های داخلی از اول آبان ماه 99 باید با 60 درصد ظرفیت خود اقدام به مسافر گیری نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1068

به "زنگنه: بلیت هواپیما فعلاً گران نمی گردد ، بسته جدید حمایتی از ایرلاین ها در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنگنه: بلیت هواپیما فعلاً گران نمی گردد ، بسته جدید حمایتی از ایرلاین ها در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید