روسیه فضانوردانش را مسلح می کند

به گزارش کلوب آگهی، سازمان فضایی روسیه اعلام کرد که در بسته های امدادی فضانوردانش یک اسلحه نیز تعبیه خواهد شد و اکنون در حال آزمایش بر روی این اسلحه مخصوص است. این اسلحه از سال 2021 در بسته های امداد اضطراری فضانوردان جای خواهد گرفت.

روسیه فضانوردانش را مسلح می کند

به گزارش یورونیوز، ایده تجهیز دوباره فضانوردان به سلاح گرم بدنبال تصمیم اخیر روسیه در استفاده از پایگاه فضایی وستوچنی در خاور دور این کشور برای راهی کردن فضانوردان به فضا، در حال عملی شدن است.

این پایگاه فضایی در منتهی الیه شرق روسیه بین دریاچه بایکال و اقیانوس آرام واقع شده است.

پایگاه بایکانور قزاقستان تا به امروز گزینه اول روسیه برای انجام ماموریت های فضایی و گسیل فضانوردان به فضا بوده است.

دیمیتری روگوزین، از مقامات سازمان فضایی روسیه به خبرگزاری تاس روسیه گفت: ممکن است فضانوردان در مکان های دوردست و خالی از سکنه فرود بیایند و به همین جهت فضانوردان فکر می کنند داشتن اسلحه لازم است.

اولگ کونوننکو، فضانورد اهل روسیه نیز که ماه ژوئیه از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین بازگشت نیز در گفتگویی با خبرگزاری تاس، مسلح بودن فضانوردان را مهم می داند.

وی می گوید: کپسول فرود ممکن هر جایی از زمین فرود آید. شاید برای ساختن سرپناه به چاقو نیاز باشد و برای دفاع از خود در برابر حیوانات وحشی داشتن اسلحه لازم است.

فضانوردان روسی از سال 1986 تا 2007 میلادی در بسته های کمک های اضطراری خود سلاحی با نام تی پی -82 را داشتند. قنداق این سلاح را می شد از بدنه جدا و بعنوان کارد استفاده کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 138

به "روسیه فضانوردانش را مسلح می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه فضانوردانش را مسلح می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید