رهن کامل آپارتمان در تهران چند؟

به گزارش کلوب آگهی، خبرنگاران : بازار معاملات اجاره در بخشی که متعلق به املاک عرضه شده به صورت رهن کامل است، هم به لحاظ تعداد فایل و هم به لحاظ تعداد قرارداد به کلی رمق خود را از دست داده است.

رهن کامل آپارتمان در تهران چند؟

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش کلوب آگهی، واسطه های ملکی مدعی هستند بی رمقی بازار رهن کامل به مراتب بیشتر از بازار رهن و اجاره آپارتمان است، به طوری که در محله های مصرفی تقریبا به ازای هر 10 واحد آپارتمانی که به صورت رهن و اجاره عرضه شده است، فقط یک آپارتمان عرضه شده به صورت رهن کامل نزد بنگاه ها فایل شده است. هر چند تقاضا برای آپارتمان رهن کامل نیز کاهش یافته، اما هنوز متقاضیان این شکل از قراردادهای اجاره در بازار حضور دارند و تعداد فایل های موجود کمتر از میزان تقاضای مستاجران است. همین معدود بودن تعداد فایل های رهن کامل سبب شده دامنه جست وجوی متقاضیان رهن کامل به حدی محدود شود که عملا متقاضیان از جست وجو ناکام بمانند و ناگزیر سراغ بازار آپارتمان های رهن و اجاره بروند. گفته می شود بسیاری از آپارتمان های رهن کامل موجود در بازار اجاره مسکن به دو علت مورد اقبال متقاضیان قرار نمی گیرند، یکی سن بنای بالای آنها و فقدان امکانات حداقلی و بازسازی مطلوب و دیگری قیمت پیشنهادی تند موجر برای رهن کامل آپارتمان مذکور که به مراتب بالاتر از قیمت های متعارف در بازار رهن و اجاره آپارتمان های مشابه در همان منطقه است. البته انتظار می رود در بازار مسکن اسفند شاهد انعطاف بیشتری از سوی موجران متقاضی رهن و اجاره باشیم و آنها به نسبت بودجه و توان مالی متقاضیان مسکن اجاری، از سهم اجاره بکاهند و بر میزان ودیعه بیفزایند تا پیش از آغاز سال جدید، قرارداد اجاره را منعقد نمایند. این موضوع به برنامه مالی خانوارها بازمی شود که کوشش می نمایند در ایام شب عید و پیش از آغاز سال جدید، تکلیف بعضی از اقدامات مالی خود را روشن نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 462

به "رهن کامل آپارتمان در تهران چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهن کامل آپارتمان در تهران چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید