رسیدگی به اتهامِ سوءمدیریت ترامپ در دستورکار دموکراتها نهاده شد

به گزارش کلوب آگهی به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هفته جاری با دو ضرب الاجل از سوی کنگره این کشور روبروست؛ زیرا دموکراتها در تحقیقات خود برای استیضاح رئیس جمهور، نقطه تمرکز را از فرایند حقیقت یابی به رسیدگی به اتهام های احتمالی سوء مدیریت ترامپ در مذاکراتش با اوکراین تغییر دادند.

رسیدگی به اتهامِ سوءمدیریت ترامپ در دستورکار دموکراتها نهاده شد

کمیته قضایی مجلس نمایندگان که تحت سیطره دموکراتها واقع شده است و موظف است به اتهامهای مطروحه در بندهای قانونی استیضاح رسیدگی کند، تا ساعت 6 بعدازظهر روز یکشنبه به وقت نیویورک به دونالد ترامپ مهلت داد که اعلام کند آیا مشاور حقوقی وی در نشست دادرسی استیضاح- که روز چهارشنبه برگزار می گردد- حضور پیدا می نماید یا خیر.

این نخستین جلسه دادرسی از مجموع جلسات قضایی است که برای استماع شهادت افراد برگزار می گردد.

لازم به ذکر است که برگزاری این جلسه استماع دادرسی در برابر کمیته قضایی مجلس نمایندگان که مسئولیت طرح اتهامهای رسمی علیه ترامپ را برعهده دارد، گامی مهم به سوی طرح اتهامهای احتمالی است.

افزون بر این، جررالد نادلر رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان نیز ضرب الاجل دیگری برای ترامپ معین کرد: ساعت 5 بعدازظهر روز آدینه به وقت نیویورک برای اعلام اینکه آیا ترامپ برای جلسات قضایی هفته آینده که جهت آنالیز شواهد و مدارک علیه او برگزار می گردد، دفاعی ترتیب داده است یا خیر.

سه هیأت تحقیق به رهبری کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا قرار است در هفته جاری و پس از بازگشت قانونگذاران از تعطیلات روز شکرگزاری گزارش رسمی خود را منتشر نمایند. این گزارش شواهد و ادله گردآوری شده توسط سه کمیته اطلاعات، روابط خارجی و نظارت را بطور خلاصه بیان می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 328

به "رسیدگی به اتهامِ سوءمدیریت ترامپ در دستورکار دموکراتها نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسیدگی به اتهامِ سوءمدیریت ترامپ در دستورکار دموکراتها نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید