خروپف چرا ایجاد شده و چگونه درمان می گردد؟

به گزارش کلوب آگهی، متخصص گوش و حلق و بینی گفت: آپنه یا قطع تنفس به دلیل تغییرات ساختار بینی، حلق و حنجره و یا پرخوری شبانه، چاقی اتفاق می افتد که در برخی از موارد به حدی است که صدای تنفس به صورت خورپف اتفاق می افتد.

خروپف چرا ایجاد شده و چگونه درمان می گردد؟

منوچهر فاضلی، متخصص گوش و حلق و بینی در شرح ابتلا به آپنه یا قطع تنفس، اظهار کرد: اکسیژن و اکسیژن رسانی برای آپنه یا قطع تنفس جزء ضروریت های زندگی است.

وی ادامه داد: بی آبی و بی غذایی می توان تا چند روز تحمل کرد ولی تنفس به لحظه و دقیقه برمی گردد؛ قطع تنفس به خصوص در هنگام خواب معضلی است که برخی افراد با آن روبرو هستند.

این متخصص گوش و حلق و بینی در شرح علائم آپنه، اضافه نمود: آپنه با گرفتگی، قطع تنفس و پرخوری شبانه اتفاق می افتد که در برخی از موارد به ساختار بینی، حلق، حنجره و گردن و و در برخی دیگر از موارد به چاقی و علل عصبی برمی گردد که در برخی از موارد به حدی است که صدای تنفس به صورت خورپف اتفاق می افتد.

وی گفت: در مواردی که به ساختار بینی برمی گردد باید حتما آنالیز گردد تا اقدامات تشخیصی انجام گردد تا از تأثیرات که روی اندازه افت اکسیژن، قلب، مغز، ضربان قلب و سیستم فشار خون می گذارد، پیشگیری گردد. تشخیص آن بسیار ساده است حتما افراد با خورپف و افت تنفس به پزشک مراجعه نمایند.

منبع: فارس

منبع: فرادید
انتشار: 18 فروردین 1402 بروزرسانی: 18 فروردین 1402 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 2194

به "خروپف چرا ایجاد شده و چگونه درمان می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروپف چرا ایجاد شده و چگونه درمان می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید