خبرنگاران کدخدایی: نفرت پراکنی فرانسه درتوهین به مقدسات مسلمانان نقض حقوق بشر است

به گزارش کلوب آگهی، تهران-خبرنگاران- سخنگوی شورای نگهبان در توییتی نسبت به اظهارات اخیر ضد اسلامی امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه واکنش نشان داد و گفت: نفرت پراکنی سیستماتیک دولت فرانسه در توهین به مقدسات مسلمانان، مصداق شاخص نقض حقوق بشر است.

خبرنگاران کدخدایی: نفرت پراکنی فرانسه درتوهین به مقدسات مسلمانان نقض حقوق بشر است

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

عباسعلی کدخدایی در توییتی نوشت: نفرت پراکنی سیستماتیک دولت فرانسه در توهین به مقدسات مسلمانان، مصداق شاخص نقض حقوق بشر است. هرچند زشتی این گونه اعمال بر چهره نورانی پیغامبر رحمت اثری ندارد اما جامعه بین الملل نباید اجازه دهد فرانسه مهد تروریسم و منبع خشونت و نفرت پراکنی باشد.

بعد از سخنان مکرون درباره حق چاپ و انتشار تصاویر موهن از پیغامبر اسلام به بهانه آزادی بیان پس از بازنشر این تصاویر از سوی نشریه شارلی ابدو، موجی از اعتراضات گسترده توسط کشورهای اسلامی علیه مواضع ضد اسلامی پاریس در چند روز گذشته به راه افتاده است. البته این اعتراض ها در پی حملات اخیر رئیس دولت فرانسه به اسلام به دنبال کشته شدن یک معلم تاریخ در حومه پاریس که مکرون آن را به اسلام گرایان افراطی نسبت داد و به تازگی نیز با انتشار توئیتی به زبان عربی بر مواضع خود در این چارچوب پافشاری کرد شدت بیشتری دارد.

امانوئل ماکرون یکشنبه شب با انتشار پیغام هایی به زبان های انگلیسی و عربی در صفحه توئیتر خود ضمن تاکید بر شعار آزادی، برابری و برادری در جمهوری فرانسه از گفتمان نفرت انتقاد کرد. رئیس جمهوری فرانسه در توئیت های خود نوشته است که از بحث منطقی دفاع می نماید و به تفاوت ها احترام می گذارد. او همچنین تاریخ فرانسه را تاریخ مشاخصه با استبداد و تعصب توصیف کرد.

امانوئل مکرون اوایل ماه جاری میلادی از تهیه لایحه مشاخصه با جدایی طلبی اسلام گرایانه در این کشور خبر داده بود. وزارت خارجه فرانسه در بیانیه خود ضمن اشاره به این لایحه تاکید نموده که هدف از آن مقابله با مشاخصه با اسلامگرایی افراطی با همکاری مسلمانان فرانسه است.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 999

به "خبرنگاران کدخدایی: نفرت پراکنی فرانسه درتوهین به مقدسات مسلمانان نقض حقوق بشر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کدخدایی: نفرت پراکنی فرانسه درتوهین به مقدسات مسلمانان نقض حقوق بشر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید