حمایت اکثریت سنای آمریکا از قطعنامهکاهش اختیارات جنگی ترامپ

به گزارش کلوب آگهی به نقل از رویترز، چاک شومر رهبر دموکراتهای مجلس سنای آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که باور دارد اکثریت اعضای سنا (51 سناتور) به قطعنامه [کاهش] اختیارات جنگی که هدف آن ممانعت از اقدام نظامی بیشتر از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور است، رأی موافق خواهند داد.

حمایت اکثریت سنای آمریکا از قطعنامهکاهش اختیارات جنگی ترامپ

وی در یک نشست هفتگی خبری گفت: ما باور داریم که این [قطعنامه] 51 رأی موافق و لازم برای تصویب را بدست می آورد و بنابراین، طبق زمان بندی پیش می رویم.

گفتنی است که این قطعنامه در صورت تصویب در مجالس نمایندگان و سنای آمریکا، برای اجرایی شدن به امضای ترامپ نیازی ندارد؛ هرچند که دموکراتها و جمهوریخواهان آمریکا همچنان بر سر الزام آور بودن آن اختلاف نظر دارند.

گفتنی است که مجلس نمایندگان آمریکا بامداد جمعه طرح کاهش اختیارات جنگی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را با رعایت وابستگی های حزبی و با 224 رأی موافق در برابر 194 رأی مخالف به تصویب رساند.

با وجود آنکه هم حزبیان ترامپ- جمهوریخواهان- 53 کرسی از مجموع 100 کرسی سنا را در اختیار خود دارند، اما دست کم دوتن از سناتورهای جمهوریخواه- رند پال و مایک لی- حمایت خود را از این قطعنامه اعلام کرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 453

به "حمایت اکثریت سنای آمریکا از قطعنامهکاهش اختیارات جنگی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت اکثریت سنای آمریکا از قطعنامهکاهش اختیارات جنگی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید