جزئیاتی جدید از سفر مناقشه برانگیز ترامپ به پاریس

به گزارش کلوب آگهی، در ادامه مناقشات مربوط به سفر دونالد ترامپ به پاریس تعیین شده که او به هنگام این سفر در اقامتگاه سفیر کشورش در فرانسه اقدامت نموده و به هنگام بازگشت سه اثر هنری از اقامتگاه او با خود برده که در نهایت کپی و غیر اصل از آب در آمده اند!

جزئیاتی جدید از سفر مناقشه برانگیز ترامپ به پاریس

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روزنامه دیلی میل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نوامبر 2018 به مناسبت صدمین سالگرد انتها جنگ دنیای اول به پاریس رفت.

او در جریان این سفر مهمان جیمی مک کورت، سفیر کشور در هتل دوپونتالبا، یک هتل مشهور ساخته شده در فاصله 1852 تا 1855 که در سال 1948 از سوی آمریکا خریداری شد، بوده است.

اخیرا این سفر ترامپ به پاریس در پی گزارش نشریه آتلانتیک آمریکا درباره اظهارات ترامپ در قبال سربازان آمریکایی کشته شده در زمان جنگ دنیای اول و جنگ ویتنام طی این سفر و اینکه در این اظهاراتش این سربازان را بازنده خوانده جنجال آفرین شد.

با این حال جزئیات مربوط به سفر خرید وی که از سوی بلومبرگ گزارش شد، قبلا فاش نشده اند.

ترامپ تصمیم گرفت سه اثر هنری را از اقامتگاه سفیر آمریکا با خود ببرد. یکی از آنها پرتره بنجامین فرانکلین، کشیده شده توسط جوزف دوپلسیس در حوالی 1785 بود.

در زمانی که این نقاشی کشیده شد فرانکلین مشهورترین آمریکایی دنیا و نماینده جمهوری جدید در فرانسه بود.

اثر هنری دوم نیز مجسمه نیم تنه فرانکلین بود که ساخته دست ژان آنتوآن هودون بوده است. سومین کار هم یک مجموعه از مجسمه های کوچک شخصیتهای اساطیری یونان بود.

طبق گزارش بلومبرگ، این تصمیم ترامپ منجر به راه افتادن یک جریان تبادلات ایمیلی شد که طی آن مقامهای کاخ سفید و وزارت امور خارجه کوشش کردند بفهمند آیا این کار ترامپ قانونی بوده یا خیر. آنها نتیجه دریافتد که این کار قانونی بوده چون این آثار هنری اموال دولت آمریکا هستند.

اما بعدا فاش شد که هر سه اثر در حقیقت کپی بوده و اصل نبوده اند. ارزش مجموع این سه اثر با در نظر دریافت کپی بودنشان از سوی بلومبرگ 750 هزار دلار برآورد شد.

پرتره فرانکلین در حقیقت یک کپی بوده و نقاشی اصلی در آن موقع در گالری نشنال پرتریت در فاصله یک مایلی از کاخ سفید نگهداری می شد.

مقامهای مسئول نگهداری آثار بعدا یک پرتره دیگر از این بنیانگذار ایالات متحده آمریکا را از دفتر بیضی کاخ سفید حذف نموده و پرتره اریجینال دوپلسیس را از گالری به امانت دریافتد. آن پرتره اصلی اکنون در دفتر بیضی آویزان است نه نسخه کپی که ترامپ از فرانسه خارج کرد.

مقامهای مسئول موزه آثار هنری کاخ سفید همچنین به این نتیجه رسیدند که نیم تنه فرانکلین هم یک کپی بوده است. دو فرد مطلع گفتند ترامپ یک بار به شوخی گفته نسخه های بدلی این اثر را بیشتر از نسخه سه میلیون دلاری اصلی دوست دارد.

مجسمه های کوچک اساطیر یونان نیز ارزششان کم تلقی شد. به گفته پاتریشیا ونگراف، دلال آثار هنری در لندن، این مجسمه ها از روی یک سری مجسمه های حدودا 500 ساله متعلق به قرنهای 16 و 17 ساخته شده اند اما در حقیقت قدمتشان به تنها 100 سال قبل بر می شود.

به گفته ونگراف، آنها توسط یک هنرمند ناپلی به نام لوئیجی آوولیو ساخته شده اند و ارزش کمی دارند. او این مجسمه های کوچک را نسخه های بدلی قرن بیستمی ساخته شده از روی مجسمه های قرن هفدهمی خواند.

جود دیر، سخنگوی کاخ سفید از حرکت ترامپ دفاع نموده و گفت، او با افتخار این آثار را به خاطر ملت به آمریکا برگرداند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 945

به "جزئیاتی جدید از سفر مناقشه برانگیز ترامپ به پاریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیاتی جدید از سفر مناقشه برانگیز ترامپ به پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید