ثروت مخفی الهام علی اف در اسناد پاندورا

به گزارش کلوب آگهی، کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی اسنادی را منتشر نموده اند که بر مبنای آن، رئیس جمهور آذربایجان و همکاران نزدیکش مخفیانه در معاملات املاک در بریتانیا به ارزش بیش از 400میلیون پوند دست داشته اند.

ثروت مخفی الهام علی اف در اسناد پاندورا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ثروت مخفی و معاملات رهبران، سیاستمداران و میلیاردرهای دنیا از جمله رئیس جمهور آذربایجان در یکی از بزرگترین افشاگری اسناد اقتصادی منتشر شده است.

نام حدود 35 رهبر فعلی و سابق و بیش از 300 مقام دولتی در پرونده های شرکت های فراسرزمینی با اسم اسناد پاندورا ثبت شده است.

این اسناد از سوی کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی منتشر شد و شامل پژوهش های تازه درباره گریزگاه های اقتصادیاتی (بهشت های اقتصادیاتی) است. پیش از این افشاگری های اسناد پاناما سر و صدای زیادی نموده بود.

طبق گفته کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی اسناد پاندورا حاصل کار بیش از 600 روزنامه نگار در 117 کشور است و 11.9 میلیون سند را شامل می گردد.

این اسناد افشاگری هایی را درباره الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان و خانواده اش هم منتشر نموده است. تحقیقات نشان داد که علی اف و همکاران نزدیکش مخفیانه در معاملات املاک در بریتانیا به ارزش بیش از 400 میلیون پوند دست داشته اند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1791

به "ثروت مخفی الهام علی اف در اسناد پاندورا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثروت مخفی الهام علی اف در اسناد پاندورا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید