ثبت نام 470 موسسه در سامانه جامع کاریابی

به گزارش کلوب آگهی، به گزارش خبرنگاران، محمود کریمی بیرانوند روز شنبه در گفت وگویی اظهار کرد: سامانه جامع کاریابی برای ارتباط بین کارجویان و کارفرمایان راه اندازی شد تا از این طریق زمینه اشتغال کارجویان طی قراردادی فراهم گردد.

ثبت نام 470 موسسه در سامانه جامع کاریابی

وی تاکید نمود: پیش از این کاریابی ها تحت سامانه جامع و منظمی فعالیت نداشتند تا از این طریق نظارت بر عملکرد آنها صورت گیرد؛ این سامانه تنها به موضوع اشتغال سالانه بیش از یک میلیون نفر نمی پردازد بلکه یکی از ابزارها برای اشتغال است.

سرپرست معاونت اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه هزار موسسه کاریابی داخلی داریم، گفت: وظیفه آنها اتصال کارفرما به کارجو است و به عنوان حلقه واسطه نقش خود را ایفا می نمایند.

وی اضافه کرد: سامانه جامع کاریابی ها به بهبود فضای کسب و کار و نظارت بر فعالیت موسسه های کاریابی یاری می نماید ضمن اینکه در وزارت تعاون موسسه های کاریابی را تقویت خواهیم کرد.

بیرانوند با بیان اینکه بر اساس آخرین آمارها، اکنون 2 میلیون و 500 هزار نفر بیکار در کشورمان وجود دارد، اظهار کرد: یکی از مسائل فضای کسب و کار این بود که کارفرمایان نمی توانستند نیروی کار متناسب با فرصت شغلی را پیدا نمایند.

وی ادامه داد: بعلاوه کارجویان هم به خاطر ضعف مهارتی نمی توانستند وارد بازار کار گردد از این رو این سامانه را به سازمان فنی و حرفه ای کشور متصل می کنیم تا خلاهای مهارتی رفع گردد.

سرپرست معاونت اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: اکنون سامانه مانند ظرف خالی است که موسسه های کاریابی می توانند اطلاعات خود و مهارت نیروی کار مورد نظر را ثبت نمایند و در مرحله بعد کارجویان وارد این سامانه شده و اطلاعات تحصیلی و مهارتی را ثبت می نمایند.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1401 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1991

به "ثبت نام 470 موسسه در سامانه جامع کاریابی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام 470 موسسه در سامانه جامع کاریابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید