بهترین فیلم جشنواره اسلو، به قهرمان فرهادی رسید

به گزارش کلوب آگهی، تهران (پانا) - فیلم قهرمان به کارگردانی اصغر فرهادی پیروز به کسب جایزه بهترین فیلم از سی و یکمین جشنواره فیلم اسلو در کشور نروژ شد.

بهترین فیلم جشنواره اسلو، به قهرمان فرهادی رسید

به گزارش ایسنا، سی و یکمین جشنواره فیلم هایی از جنوب اسلو فهرست برندگان خود را اعلام نمود و فیلم قهرمان ساخته اصغر فرهادی پیروز به کسب جایزه آینه نقره ای بهترین فیلم از این رویداد سینمایی شد.

قهرمان به همراه فیلم قصیده گاو سفید ساخته مشترک بهتاش صناعی ها و مریم مقدم، نمایندگان سینمای ایران در بخش مسابقه اصلی این رویداد سینمایی شامل 11 فیلم بلند بودند.

در بیانیه هیات داوران درباره فیلم قهرمان آمده است: قهرمان فیلمی گیرا و غیرقابل پیش بینی درباره غرور و ریاکاری است. فیلم توجه ما را به ساختارهای اجتماعی در ایران جلب می کند و دیدگاهی کنایه آمیز از رابطه یک انسان عادی با آن چه در جهان خوب است ارائه می دهد. دروغ های به ظاهر کوچک می تواند عواقب سنگینی به همراه داشته باشد، به ویژه در جامعه ای که تلاش برای این که چگونه می خواهیم نشان داده شویم بر حقیقت غلبه می کند. این فیلم با زمانه ای که در آن زندگی می کنیم و فرهنگ سلبریتی و رسانه ها بسیار مرتبط است. کارگردانی دقیق اصغر فرهادی، این داستان غیرقابل پیش بینی و پیچیده را ارتقاء داده و به همه شخصیت ها ویژگی های انسانی قابل شناختی می دهد. هیات داوران همچنین می خواهد توجهات را به قهرمان داستان یعنی رحیم با بازی امیر جدیدی جلب کند که با حضور آرام و دووجهی اش ما را فریفته و مجذوب خود می کند.

جاده خاکی به کارگردانی پناه پناهی و کلوزآپ ساخته عباس کیارستمی دیگر فیلم های ایرانی حاضر در جشنواره فیلم هایی از جنوب اسلو هستند که از تاریخ 11 تا 21 نوامبر (20 تا 30 آبان) در کشور نروژ برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1875

به "بهترین فیلم جشنواره اسلو، به قهرمان فرهادی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین فیلم جشنواره اسلو، به قهرمان فرهادی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید