برج کج پیزا یکی از جاهای دیدنی ایتالیا است

به گزارش کلوب آگهی، جاذبه ها/ براساس آخرین گزارش های منتشر گشته، برج کج پیزا یکی از جاهای دیدنی ایتالیا است.

برج کج پیزا یکی از جاهای دیدنی ایتالیا است
بیشتر بخوانیددانستنی هایی از برج پیزا | آنچه که در خصوص برج پیزا نمی دانید

برج کج پیزا در شهر پیزا در ایتالیا ساخته شده است. این برج تنها برج کج در جهان نیست اما معروفیت بسیار زیادی در جهان دارد. علت این نامگذاری انحراف این برج در جهت جنوب غربی است. پیش از این و در زمان ساخت این برج، این انحراف به سمت جنوب شرقی بود. این انحراف به سبب فونداسیون ضعیف و نداشتن پایه ای محکم، پس از ساخت برج در سال 1173 ایجاد شده است. در قسمت منحرف شده برج ارتفاع به 55 متر می رسد و بلندترین قسمت آن 56 متر است.

4 بنا وجود دارند که معمار اصلی آنها تعیین نیست. برج کج پیزا هم یکی از آنهاست. دهه های متمادی بر سر اینکه سازنده این برج چه کسی است، اختلاف نظر وجود داشت. عده ای معتقدند که معماری به نام Bonanno Pisano این بنا را ساخت. پس از اینکه مراحل ساخت بنا در سال 1178 به طبقه سوم رسید، عملیات ساخت و ساز متوقف شد، چرا که بنا شروع به فرو رفتن داخل زمین نموده بود. این مسئله به علت وجود خاک ضعیف و ناپایداری بود که فونداسیون بنا روی آن اجرا شده بود. این پروژه نزدیک به صد سال متوقف شد.

در نهایت، ساخت برج به وسیله دو نفر به نامهای Giovanni di Simone و Tommano Simone مجددا شروع شد. این توقف چند ساله به خاک فرصت نشست کردن داد اما با این حال بنا با مسئله ای روبرو نشد. از آنجایی که ساختمان انحراف داشت، مهندسان تصمیم گرفتند تا 4 طبقه بعدی را به نحوی بسازند که یک طرف از طرف دیگر بلندتر باشد. این دستکاری موجب شد که برج در جهت مخالف منحرف گردد. وزن این بنا در حدود 14700 تن است. این برج 297 پله دارد و راه پله شمالی بنا در طبقه هفتم از دو پله تشکیل شده است. این بنا در مجموع 207 ستون دارد و از دور شبیه به یک کیک چند طبقه به نظر می رسد.

در جریان جنگ جهانی دوم، نازی ها از این برج به عنوان پست بازرسی استفاده میکردند. همین مسئله هم موجب حفظ این بنا طی جنگ جهانی دوم شد. در سال 1372 شخصی به نام توماس آندره پیزانو هفت زنگ به سبک رومی را برای این برج طراحی کرد که هر کدام از آنها نشان دهنده یک نت موسیقی است؛ زنگ اول LAssunta نام دارد، در سال 1654 به وسیله Giovanni Pietro Orlandi نصب شده و 3620 کیلوگرم وزن دارد. زنگ دوم Il Crocifisso نام داشته، در سال 1572 به وسیله Vincenzo Possenti نصب شده و 2462 کیلوگرم است. زنگ سوم San Ranieri نام دارد، بین سالهای 1719 تا 1721 به وسیله Giovanni Andrea Moreni نصب شده و 1448 کیلوگرم وزن دارد.

زنگ چهارم با نام La Terza و 300 کیلوگرم وزن در سال 1473 نصب شده است. زنگ پنجم در سال 1262 به وسیله Lotteringo نصب شده و نام این زنگ La Pasquereccia یا La Giustizia است و در حدود 1014 کیلوگرم وزن دارد. زنگ ششم Il Vespruccio نام دارد. در قرن چهاردهم و بار دیگر در سال 1501 به وسیله Nicola di Jacopo در محل قرار داده شده و وزن آن به 1000 کیلوگرم می رسد. زنگ هفتم با وزنی معادل 652 کیلوگرم، دو بار یکی در سال 1606 و بار دوم در سال 2004 نصب شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 24 بهمن 1401 بروزرسانی: 24 بهمن 1401 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 2175

به "برج کج پیزا یکی از جاهای دیدنی ایتالیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برج کج پیزا یکی از جاهای دیدنی ایتالیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید