بدسلیقگی در قیمت گذاری بلیت سینما؛ چگونه مخاطبان را حفظ کنیم؟

به گزارش کلوب آگهی، تهران (پانا) - مدیر پردیس شمیران با انتقاد از بدسلیقگی اجرا شده در فرآیند افزایش قیمت بلیت سینماها ابراز امیدواری کرد که سینماداران بتوانند با افزایش خدمات، مخاطبان را ترغیب به حضور در سینماها نمایند.

بدسلیقگی در قیمت گذاری بلیت سینما؛ چگونه مخاطبان را حفظ کنیم؟

به گزارش مهر، محسن خباز مدیر پردیس سینمایی شمیران درباره کیفیت استقبال از فیلم های نوروزی در حال اکران در سینماها گفت: هنوز برای قضاوت زود است چرا که هر چند سازمان سینمایی تاریخ 18 اسفند را به عنوان شروع اکران نوروزی بیان کرد اما هنوز فیلم ها آماده نبودند و غیر از موقعیت مهدی، قدغن و گل به خودی باقی فیلم ها از چهارشنبه 25 اسفند اکران خود را شروع کردند.

وی اضافه کرد: در عین حال طبق تجربه سال های قبل، در روزهای سرانجامی سال معمولاً مردم درگیر خریدها و برنامه های سرانجام سال خود هستند و خیلی نمی توان تصویر روشنی از استقبال مردم از فیلم های نوروزی داشت. به گمانم باید کمی صبوری بیشتری داشته باشیم تا تعیین گردد از ابتدای فروردین آیا حضور مخاطبان در سالن های سینمایی آهنگ بهتری پیدا خواهد نمود یا خیر؟

این سینمادار درباره تأثیر افزایش 50 درصدی قیمت بلیت بر استقبال مخاطبان هم گفت: در این زمینه به نظرم یک بدسلیقگی رخ داد. در شرایط فعلی می توانستیم قیمت تمام شده 40 هزار تومان را برای هر بلیت در نظر بگیریم. عددی که در حال حاضر مطرح است، شامل 9 درصد مالیات بر ارزش اضافه کرده است که همه آن در حال حاضر به نام سینماداران تمام می گردد در حالی که این 9 درصد سهم دولت است. به نظرم در شکل نرخ گذاری برای بلیت سینماها شاهد بدسلیقگی بودیم.

خباز در ادامه تأکید کرد: هزینه سینماداری در حال حاضر بسیار بالا رفته است. با ابلاغ تازه دولت از سال آینده 57 درصد افزایش حقوق پرسنل را داریم و همزمان هزینه تمام شده بخش فنی کار در سینماها به شدت بالا رفته است. واقعیت این است که باید نگاه دوسویه به این ماجرا داشته باشیم. از یک سو مدیریت سینما باید به فکر سرپا نگه داشتن سینماها باشد و از سوی دیگر باتوجه به اینکه سینما جزو نیازهای اصلی جامعه مانند غذا و دارو محسوب نمی گردد، با افزایش قیمت در اولویت چندم مردم قرار می گیرد و حتماً اندازه اقبال مردم به آن با کاهش روبرو خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این شرایط مجموعه سینماداران کشور با تمهیدات و مجموعه خدماتی که برای مخاطبان خود در نظر می گیرند می توانند مردم را به حضور در سالن های سینمایی ترغیب نمایند و کف مخاطبان خود را حفظ نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 خرداد 1401 بروزرسانی: 11 خرداد 1401 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 2017

به "بدسلیقگی در قیمت گذاری بلیت سینما؛ چگونه مخاطبان را حفظ کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدسلیقگی در قیمت گذاری بلیت سینما؛ چگونه مخاطبان را حفظ کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید