این 11 وسیله را نباید در سرویس بهداشتی گذاشت

به گزارش کلوب آگهی، نزدیک خانه تکانی عید هستیم و بهتر است وسایلی را که در جای اشتباهی از خانه هستند جابه جا کنیم. در این مطلب 11 موردی را آورده ایم که نباید در سرویس های بهداشتی بگذارید.

این 11 وسیله را نباید در سرویس بهداشتی گذاشت

به گزارش کلوب آگهی، در زمان پدربزرگ و مادر بزرگ هایمان که خانه ها حیاط داشتند، سرویس های بهداشتی هم در حیاط بود. به مرور زمان با زیاد شدن جمعیت و آپارتمانی شدن خانه ها، سرویس های بهداشتی به داخل خانه ها آمدند. خیلی از مسائل با این مهاجرت حل شد، مثل ترس بچه ها از نصف شب دستشویی رفتن و زمستان های برفی که تا از حیاط بگذریم و به دستشویی برسیم چندین بار به زمین می خوردیم و فراموش می کردیم اصلا چرا از کنار بخاری تکان خورده ایم، پس وسط راه نظرمان عوض می شد و به داخل خانه برمی گشتیم؛ اما این مهاجرت کمی هم برایمان زیان آور بود.

بیشتر بخوانید: پنج روش برای تمیز کردن خانه با مواد طبیعی

این وسایل از سرویس های بهداشتی آلوده ترند

ایرنا به نقل از ریدرز دایجست در این باره نوشت: ما خیلی از وسایمان را در داخل سرویس های بهداشتی از جمله حمام و دستشویی نگه می داریم که اشتباه است. در ادامه مطلب 11 موردی را که نباید در سرویس های بهداشتی بگذارید آمده است.

1. داروها

بسیاری از ما شاید داروهایمان را در کمد دستشویی بگذاریم. بعضی داروها مانند ویتامین ها باید در دمای اتاق و جای خنک نگهداری شوند. به گزارش مطالعات دارویی ملی ایالات متحده آمریکا، با گذاشتن داروها در مکان های مرطوب مانند سرویس های بهداشتی، به خصوص ویتامین ها را، قبل از تاریخ انقضا، فاسد می کنیم.

2. حوله ها

گذاشتن حوله ها در سرویس های بهداشتی دومین کار اشتباهی است که می کنیم؛ زیرا نگهداری حوله ها در فضای بسته و مرطوب باعث رشد میکروب و باکتری در آنها می گردد. بهتر است فقط یک حوله برای دست خشک کردن در دستشویی بگذاریم و هفته ای یک بار آن را عوض کنید.

3. حوله های تن پوش

حتی حوله های حمام تان هم باید خارج از محیط مرطوب و گرم حمام خود نگه دارید تا باعث بیماری های پوستی نگردد. توصیه می گردد آنها را بعد از مصرف کامل در آفتاب خشک کنیم و در کمد اتاق خواب خود نگه داریم.

4. کتاب ها و مجلات

بعضی برای این که در وقت خود صرفه جویی نمایند کتاب های خود را از کتابخانه بیرون آورده اند و در کنار توالت فرنگی یا میز توالت خود گذاشته اند؛ اما باید گوشزد کرد که ورق های کتاب در مرض هوای مرطوب، تاب ورمی دارند ضمناً اینکه احتمال آب رسیدن به آنها و از بین رفتنشان هم زیاد است.

5. زیورآلات

نگهداری زیورآلات مانند گردنبند، ساعت، انگشتر و دست بند در فضای مرطوب سرویس های بهداشتی باعث زودتر خورده شدن آنها می گردد و براقی و جلوه خود را از دست بدهند. بهتر است آنها در کمد لباس هایتان و در جاهای مخصوص خودشان نگهداری کنید که هم امن تر است و هم آسیبی به آنها نمی رسد.

6. مسواک

نگهداری مسواک ها در سرویس های بهداشتی یکی از اشتباهاتی است که ما دانسته آن را انجام می دهیم و هنوز هم مسواک هایمان را با درپوش در فضای تاریک و مرطوب رها می کنیم. در سال 2012 مطالعاتی در دانشگاه منچستر در انگلستان انجام شد که نشان می دهد بر روی مسواکی که شما در سرویس های بهداشتی نگه می دارید بیش از 10 میلیون باکتری وجود دارد.

7. لوازم و مواد آرایشی

گذاشتن مواد آرایشی در سرویس های بهداشتی باعث فاسد شدن و جذب باکتری می گردد. در این صورت برای مثال، کرم پودر شما دیگر آن کیفیت اولیه خود را ندارد. ضمناً نه تنها مواد آرایشی بلکه لوازم آرایشی مانند براش ها و پدها را هم در آن مکان های مرطوب نگهداری نکنید که باعث جوش در پوستتان می شوند.

8. پرفیوم ها و عطرها

پرفیوم ها نوعی از عطرها هستند که کم ترین درصد الکل را دارند و بیشترین مدت زمان ماندگاری؛ اما موضوع مهمی که وجود دارد، نگهداری درست آنهاست. پرفیوم ها به علت داشتن مواد خالص عطری، باید در مکان های خنک و خشک نگهداری شوند؛ وگرنه رایحه خود را از دست داده، بوی ترش می گیرند.

9. لاک ها

بیشتر لاک ها بیش از 2 سال تاریخ مصرف دارند، اما با گذاشتن آنها در سرویس های بهداشتی باعث می گردد رو زودتر از تاریخ انقضا منقضی شوند. پس دیر خشک شوند و حتی مانند پنیر پیتزا کش می آورند.

10. تیغ اصلاح

مسئله ای ندارد اگر در سرویس های بهداشتی اصلاح می کنید. مشکل از جایی آغاز می گردد که تیغ های اصلاح را در مجاورت هوای مرطوب رها می کنید که هم باعث کند شدن شان می گردد و هم باعث جذب باکتری و برای اصلاح دوباره مناسب نیستند. پس نه دستگاه های اصلاح و نه تیغ ها را در سرویس های بهداشتی نگذارید.

11. وسایل ضد آب

بله؛ درست خواندید، حتی وسایل ضد آب، به خصوص موبایل و دیگر وسایل الکترونیکی ضد آب را در سرویس های بهداشتی نگهداری نکنید. قطعات و لوازم های موبایل های ضد آب از جمله اسپیکر و جای شارژر که فلز هستند در مجاورت با بخار و رطوبت آب به مرور زمان خورده و خراب می شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 480

به "این 11 وسیله را نباید در سرویس بهداشتی گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این 11 وسیله را نباید در سرویس بهداشتی گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید